کد خبر : 13875 تاریخ انتشار : 1397/03/21 نسخه چاپی


آغاز نخستین دوره آموزشی روحانیون و مداحان عتبات عالیاتحجت الاسلام والمسلمین حاجی ابراهیمی از آغاز نخستین دوره آموزشی روحانیون و مداحان عتبات عالیات در منطقه تهران ویژه آموزش مسائل و نكات ضروری با حضور 120 روحانی و مداح كاروان خبرداد.

به گزارشپایگاه اطلاع رسانی حج؛ حجت الاسلام والمسلمین مسعود حاجی ابراهیمی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در منطقه تهران، از برگزاری نخستین دوره آموزشی روحانیون و مداحان كاروان های عتبات عالیات در منطقه تهران خبرداد و اظهار داشت: در این دوره اساتید مجرب مباحث ضروری و لازم را به مداحان و روحانیون كاروان هاآموزش می‌ دهند.

وی افزود: این دوره از 31 خرداد ماه آغاز و به مدت سه هفته ادامه خواهد داشت و روحانیون و مداحان منطقه تهران یعنی استان های تهران، سمنان، قزوین، زنجان و البرز مباحثی از جمله روش تبلیغ و سخنرانی را آموزش می‌ بیینند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در منطقه تهران در ادامه انتقال تجربیات، آشنایی با فلسفه زیارت، ادعیه و زیارت خوانی، احكام و مقتل شناسی و مقتل خوانی را نیز از دیگر سرفصل های آموزشی در این دوره عنوان و خاطرنشان كرد: شركت روحانیون و مداحان پذیرفته شده در این كلاس ها الزامی است.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو عنوان كرد: با توجه به این كه امكان برگزاری كلاس ها در طول یك هفته نیست و بسیاری از روحانیون می‌ بایست از استان های مختلف به تهران بیایند این كلاس ها به صورت متناوب در طول 14 جلسه برگزار می‌ شود.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی ابراهیمی با بیان این كه در این دوره بیش از 120 روحانی و مداح كاروان حضور دارند، خاطرنشان كرد: این افراد كسانی هستند كه در آزمون ورودی كتبی، مباحثه و ارائه نوار قبول شده و مراحل جذب و گزینش آنها پایان پذیرفته است.

وی ابراز داشت: محل برگزاری كلاس ها در دفتر بعثه مقام معظم رهبری در محل سازمان حج و زیارت استان تهران واقع در تهران، خیابان آزادی، نبش خیابان رودكی شمالی برگزار می‌ شود.

گفتنی است، كلاس های آموزشی روحانیون و مداحان كاروان های عتبات عالیات دیگر استان های كشور نیز از سوی دفاتر مناطق بعثه مقام معظم رهبری در آینده نزدیك آغاز و به مرور زمان در طول سال از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد.