کد خبر : 13826 تاریخ انتشار : 1397/02/18 نسخه چاپی


اعزام‌ عتبات برای ماه رمضان از 21 اردیبهشت

مدیركل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینكه اعزام‌های عتبات برای ماه رمضان از 21 اردیبهشت آغاز می‌شود، گفت: سعی شده است كیفیت این سفر برای زائران ما، بالا و هزینه آن حداقلی باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، مرتضی آقایی، مدیر كل عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با ایكنا درباره اعزام‌های عتبات در ماه مبارك رمضان گفت: با توجه به اینكه ماه رمضان از 27 اردیبهشت آغاز می‌شود، اعزام‌های عتبات از روز جمعه، 21 اردیبهشت ماه یعنی سه روز آینده آغاز می‌شود. البته در این میان در روز 22 اردیبهشت ماه به علت انتخابات عراق، اعزام انجام نمی‌گیرد.

وی همچنین درباره مدت اقامت زائران عتبات در ماه مبارك رمضان اظهار كرد: پكیج‌هایی برای ماه مبارك رمضان در نظر گرفته شده كه بخشی از آن همان پكیج‌های عادی یك هفته‌ای است، به علاوه پكیج‌های 14 و 22 روزه؛ همچنین به دفاتر حج و زیارت استان‌ها اعلام كرده‌ایم كه اگر خارج از پكیج‌های برنامه‌ریزی شده، پیشنهاد دیگری هم مورد علاقه و مطرح باشد، آن را اعلام كنند تا برنامه‌ریزی لازم برای آن صورت گیرد و متناسب با خواست زائرانی كه به شكل گروهی قصد تشرف به عتبات عالیات دارند، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی كنیم.

آقایی تاكید كرد: ان‌شاءالله زائران ما از خدماتی كه مد نظرشان است به بهترین شكل در ماه مبارك رمضان استفاده می‌كنند، در ماه مبارك رمضان دستانمان بازتر است و می‌توانیم خدمات متنوعی را به زائران ارائه بدهیم كه شاید ارائه این خدمات در سایر ایام چندان میسر نباشد، اما در ماه مبارك رمضان ملاحظات دیگری وجود دارد كه شرایط مهیاتر است.

مدیركل عتبات سازمان حج و زیارت یادآور شد: در خصوص هزینه سفر در ماه مبارك رمضان با مذاكراتی كه با طرف‌های عراقی داشتیم تخفیف‌های نسبتاً قابل توجهی را دریافت كردیم و می‌توان گفت تقریباً با حداقل هرینه زائران می‌توانند به این سفر معنوی مشرف شوند كه امیدواریم در این ایام با بركت برای ظهور حضرت قائم(عج) و برای تعالی و موفقیت نظام جمهوری اسلامی دعا كنند.

وی همچنین درباره تعداد كاروان‌های اعزامی به عتبات در ماه رمضان نیز اظهار كرد: در ماه مبارك رمضان معمولا تعداد كاروان‌هایی كه روزانه مشرف می‌شوند به ویژه در نیمه اول از روزی 25 كاروان تجاوز نمی‌كند، اما در نیمه دوم با توجه به اینكه ما به لیالی قدر نزدیك می‌شویم، علاقه‌مندان بسیاری هستند كه آرزو دارند در این لیالی با عظمت و پر فیض در نجف اشرف، مسجد كوفه و در كربلای معلی حضور داشته باشند؛ بر این اساس ما هم قطعا برنامه‌ریزی لازم را برای این ماه خواهیم داشت و تلاش می‌كنیم ظرفیت مناسبی را ایجاد كنیم تا همه عزیزان بتوانند به این خواسته قلبی خود برسند.