شبکه تلویزیونی اینترنتی لبیک |خانه|--|درباره ما|--|ارتباط با ما|


چهار شنبه 7 تير 1396   


کد خبر : 12979 تاریخ انتشار : 1395/12/16 نسخه چاپی


اهتمام مسئولان ایران و سریلانكا برای ارتقای سطح روابط دو كشوررئیس مجلس سریلانكا دردیداربا نماینده ولی فقیه درامور حج وزیارت خواستارهمكاری جمهوری اسلامی ایران در توسعه و ارتقای سطح زندگی مردم كشورش شد.
 
سریلانكا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از سایت حج، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسكرنماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی امروزدردیدار با كارو جایاسوریا رئیس مجلس نمایندگان سریلانكا بر لزوم تقویت و توسعه هرچه بیشتر روابط تهران و كلمبو تاكید كرد.

نماینده ولی فقیه درامورحج وزیارت با اشاره به پروژه های در دست اجرا توسط مهندسان و متخصصان كشورمان درزمینه های سد سازی، آب رسانی ، برق رسانی و كشاورزی درسریلانكا ، اهتمام مسئولان دو كشوررا برای ارتقای سطح مناسبات فی مابین خاطرنشان ساخت.

وی با اشاره به اینكه درحوزه گردشگری نیز زمینه توسعه همكاری میان دو كشوروجود دارد،افزود: مسئولان جمهوری اسلامی ایران به سریلانكا نظرخوبی دارند و ما آمادگی داریم تجربیات خود را به شما منتقل كنیم وامیدواریم ازتولیدات فراوان ایرانی كه می تواند مورد مصرف مردم سریلانكا باشد درمسیرتوسعه مبادلات اقتصادی استفاده شود.

وی اضافه كرد: سریلانكا ظرفیت های خوب و مردمی با محبت و خونگرم دارد و آینده روابط دو كشور را بسیار روشن ارزیابی می كنم.

دراین دیدار رئیس مجلس سریلانكا نیزبه علاقمندی كشورش برای خرید نفت از ایران و صادرات چای به كشورمان اشاره وابرازامیدواری كرد دولت جدید دركلمبو بتواند با همكاری كشورهایی همچون ایران،سریلانكا را توسعه و سطح زندگی مردم این كشور را ارتقاء بخشد.

كارو جایاسوریا با دیرینه خواندن روابط میان دو ملت و تجار دو كشور اظهار داشت: در عرصه روابط دیپلماتیك و صحنه های بین المللی نیز ایران و سریلانكا دو دوست نزدیك هستند.

وی با تاكید براینكه درتمامی ملاقات های خود درایران شاهد محبت طرف ایرانی بوده است سفررئیس جمهورسریلانكا به ایران درآینده نزدیك را یادآور شد وگفت:رفت وآمدهای مسئولان دوكشور نشاندهنده عزم واراده فی مابین برای روابط نزدیك تر و مستحكم تر است .

وی تاكید كرد: ما همواره به كمك دوستان خود نیازمندیم و بدنبال پیوندهای قوی تر فرهنگی و اقتصادی میان دو كشورهستیم.

رئیس مجلس سریلانكا همچنین دراین دیدارهمزیستی مسالمت آمیز پیروان مذاهب مختلف دركشورش را یادآورشد وحجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر از اقدامات دولت سریلانكا كه اجازه نداده است افراط گرایی و اختلافات قومی دراین كشورشكل بگیرد تقدیر كرد.

نماینده ولی فقیه با تاكید براینكه همه باید تلاش كنند تا جلوی افراط گرایی گرفته شود، افزود: متاسفانه تبلیغات در عرصه بین المللی دردست دشمنان ماست و درحالیكه ایران در عراق و سوریه در مسیرمبارزه با تروریسم قدم بر می دارد، دشمنان تبلیغ می كنند ایران طرفدار تروریسم است.

وی گفت: اگرما در عراق و سوریه كمك نكرده بودیم امروز تروریست ها دراین كشورها حكومت تشكیل داده بودند وشما دیدید كه به مسلمان شیعه و سنی ، مسیحی ، ایزدی و... رحم نكردند و اماكن مورد احترام آنها را تخریب كرده و زنان شان را به اسارت و بردگی گرفتند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكرتصریح كرد: كسانی كه خود بیشترین نقض كننده حقوق بشرهستند شما و ما را ناقض حقوق بشر معرفیمی كنند ولی مطمئن باشید پیروزی با ملت های مظلوم است.

وی با اشاره به توانائی های جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف افزود: در حوزه حج نیز تفاهم و همكاری خوبی بین دو كشور وجود دارد.

وی اضافه كرد: دولت جدید سریلانكا اقدامات مناسبی را آغاز كرده است و كشورشما آینده خوبیرا پیش رو دارد.

رئیس مجلس نمایندگان سریلانكا درپایان این دیدارازایران برای برگزاری كنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین تقدیر كرد وگفت: دو طرف تلاش دارند هر چه سریعتر نسبت به تحقق تعهدات خود اقدام كنند و در این سفر راهكارهایی دراین خصوص مطرح و مورد مذاكره قرارگرفته است.OWMTo
OWMYour Name
OWMYour Email address
OWMDescription
مطالب پیشنهادی
ثبت‌نام 2420 تهرانی برای حضور در عتبات تا 4 تیر/ اعزام 1810 نفر در ماه رمضان تاكنون ثبت‌نام 2420 تهرانی برای حضور در عتبات تا 4 تیر/ اعزام 1810 نفر در ماه رمضان تاكنون
مدیر حج و زیارت استان تهران با بیان اینكه تا 4 تیر ماه 2420 تهرانی جهت حضور در عتبات عالیات در ماه رمضان در سامانه سازمان حج و زیارت ثبت نام كرده‌اند گفت: از این میزان تا كنون 1810 نفر به عتیات اعزام شده‌اند.

ثبت نام عتبات دانشگاهیان از 10 تیرماه ثبت نام عتبات دانشگاهیان از 10 تیرماه
تاریخ ثبت نام هفدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از 10 تیر ماه آغاز خواهد شد

قیمت قربانی حج 96 اعلام شد قیمت قربانی حج 96 اعلام شد
سازمان حج و زیارت قیمت هر رأس قربانی حج را 4 میلیون و 80 هزار ریال تعیین کرد.

جزئیات فراخوان معین و معینه های حج 96 جزئیات فراخوان معین و معینه های حج 96
با نهایی شدن تعداد كاروان های زائران امسال درسراسركشور بعثه مقام معظم رهبری معین و معینه های حج 96 را فراخواند.

زائران حج 96 برنامه‌های آموزشی را الكترونیكی فرا می‌گیرند زائران حج 96 برنامه‌های آموزشی را الكترونیكی فرا می‌گیرند
معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری گفت: زائران حج 96 برنامه‌های جامع فرهنگی آموزشی در خصوص انجام اعمال فریضه حج را در كنار آموزش‌های حضوری، الكترونیكی نیز فرا خواهند گرفت.

دستبندهای الكترونیكی در حج برای تضمین امنیت حجاج است دستبندهای الكترونیكی در حج برای تضمین امنیت حجاج است
عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاكید كرد: دستبندهای الكترونیكی وسیله ای برای تامین امنیت حجاج است و نباید تعبیر دیگری از آن داشت.

آغاز ثبت‌نام عتبات دانشگاهیان از 10 تیرماه آغاز ثبت‌نام عتبات دانشگاهیان از 10 تیرماه
ثبت‌نام هفدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از 10 تیرآغاز و تا 22 تیرماه ادامه دارد.


• حج
آموزش
احکام
آشنایی با اماکن
• عترت
اهل بیت علیهم السلام
خاندان معصومین
زیارتنامه ها
احادیث و روایات
غدیر
• تاریخ
تاریخ اسلام
تاریخ ایران
انقلاب اسلامی
دفاع مقدس
بیداری اسلامی
• سبک زندگی
حجاب و عفاف
خانه و خانواده
خلاقیت و نوآوری
زندگی شهری
کودک و نوجوان
طب طبیعی
• چند رسانه ای
آوا و نما
عکس
نرم افزار
• هنر دینی
شعر آیینی
حکایات و لطایف
دلنوشته ها
داستانک
 • حج در معارف و کلام
وحی
معصومین ( علیهم السلام )
بزرگان
• اخلاق
اخلاق عملی
اخلاق نظری
• کتابخانه
حج
عترت ( علیهم السلام )
معارف
• سایر
دین شناسی
شخصیت شناسی
پیوندها
کلیه حقوق متعلق مادی و معنوی متعلق به امور حج و زیارت سازمان صدا و سیما می باشد
امور حج و زیارت صدا و سیما