کد خبر : 13520 تاریخ انتشار : 1396/06/18 نسخه چاپی


لزوم توجه زائران به نداشتن بار اضافهكارشناس ارشد هواپیمایی ایران در مدینه منوره:
 


مسئول ارشد عملیات پروازی عتبات عالیات و حج هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: شمار پروازهایی كه حجاج ایرانی را از مدینه منوره به میهن اسلامی باز می گردانند،‌ با احتساب 50 پرواز فوق العاده ای كه پیش بینی شده است، به 160 پرواز خواهد رسید.

سیدعلی اصغر بدیعی افزود: به علت تراكم پروازهای فرودگاه جده، با هماهنگی ستاد عملیات حج در مدینه منوره حدود 50 پرواز فوق العاده از طریق فرودگاه این شهر انجام می شود، كه بر اساس برنامه ریزی انجام شده و تمهیداتی كه ستاد در نظر گرفته است، ‌زائران با اتوبوس به صورت ترانزیت وارد مدینه شده و از طریق این فرودگاه به میهن اسلامی باز می گردند.

وی با اشاره به اینكه پروازهای مدینه از روز 19 شهریور آغاز و تا 3 مهرماه ادامه خواهد داشت، ادامه داد: مجموع 160 پروازی كه از مدینه منوره انجام می شود، به مقصد تهران،‌ اصفهان، همدان، ساری رشت، گرگان و زنجان خواهد بود البته اگر پروازهای بیشتری اضافه شود ممكن است مقصدهای دیگری نیز به آن اضافه شود.

كارشناس ارشد هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در مدینه منوره، روند فعالیت های پروازی را آرام توصیف كرد و گفت: با مراجعه مدیران كاروان به دفتر فروش بلیط های پرواز زائران صادر و برنامه حركت به آنها اعلام می شود؛ ‌معمولا 72 ساعت قبل از پرواز باید مدیران مراجعه و كارهای اداری را انجام دهند.

بدیعی خاطرنشان كرد: بار حجاج اعزامی از مدینه، 24 ساعت قبل از مقابل هتل ها جمع آوری می شود و زائران مدینه 4 ساعت قبل از
پرواز باید به فرودگاه مراجعه كنند.

وی با بیان اینكه شمار پروازهای سعودی برای انتقال حجاج ایرانی از فرودگاه مدینه منوره خیلی زیاد نیست، افزود: این پروازها فقط برای سه شهر تبریز، اهواز و مشهد انجام خواهد شد و 19 شهر دیگر توسط ایران ایر از طریق فرودگاه های جده و مدینه انجام می شود.

بدیعی با تاكید بر اینكه حجاج باید از همراه داشتن بار اضافی جدا خودداری كنند، اظهاركرد: اگر بار بیش از حد مجاز همراه زائران باشد،‌ برای هر بسته باید 200 ریال سعودی مجوز دریافت كنند.

وی تصریح كرد: اولویت ما انتقال بار مجاز حجاج خواهد بود و در صورتی كه نتوانیم بار اضافی آنها را به پرواز منتقل كنیم،‌ ناچارا این بارها باید از طریق پروازهای دیگر، بعدا به مقصد منتقل شود.