کد خبر : 13792 تاریخ انتشار : 1397/01/27 نسخه چاپی


بازگشایی مرز خسروی برای اربعین آیندهدر نشست استاندار كرمانشاه با استاندار دیالی عراق مطرح شد
 

استاندار كرمانشاه با تاكید بر ضرورت بازگشایی مرز خسروی طی اربعین آتی، ظرفیت های استان كرمانشاه را به منظور همكاری با استان دیالی عراق تشریح كرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، هوشنگ بازوند، استاندار كرمانشاه برای مذاكرات درخصوص همكاریهای اقتصادی و ‌گمركی، عازم كشور عراق شد و در این سفر طی نشست رسمی با دیالی عراق به گفتگو نشست.

استاندار كرمانشاه در این نشست گفت: یاد و جایگاه شهدای سرافراز و رزمندگان دلیری كه در راه مبارزه با تكفیریهای داعش جانفشانی كرده اند گرامی می داریم.

وی با بیان اینكه ما در این نشست به دنبال اهداف مشترك این دو استان(دیالی عراق و كرمانشاه) هستیم، افزود: مرز خسروی با سابقه ی طولانی در تردد زائران حرم حضرت ابا عبدالله(ع) آماده پذیرایی وعبور زائرین است.

این مسئول یادآور شد: سال گذشته با تمام پی گیریهای مقامات ایران نتوانستیم از این فرصت استفاده كنیم و امیدواریم امسال كشور عراق از این خیر و مزیت بزرگ بهره ببرد و هم مشتاقان حضرت امام حسین (ع) در ایران بتوانند از آن استفاده كنند.

بازوند تاكید كرد: قطعا در صورت همكاری و موافقت استان دیالی، دولت مركزی عراق هم همكاری بیشتری برای بازگشایی مرز خسروی خواهد كرد.

وی با بیان اینكه استان كرمانشاه برای بازسازی و تامین زیرساختها در استان دیالی آماده ی همكاری كامل است، گفت: انتقال دانش فنی با دارا بودن بیش از ???? نیروی مهندس متخصص و صدها شركت تخصصی و بازسازی راهها، پل ها، مراكز دولتی و ... از جمله ظرفیت های كرمانشاه برای همكاری است.

استاندار كرمانشاه افزود: گمركات دو كشور برای توسعه صادرات و واردات می توانند قدم های بزرگتر با شتاب بیشتری بردارند و در این مورد ایران آماده تفاهم های بیشتر است. همچنین استان كرمانشاه آماده مبادله بیشتر كالا و تعاملات اقتصادی در مرز سومار است.