کد خبر : 13785 تاریخ انتشار : 1397/01/20 نسخه چاپی


تدابیر جدید برای ثبت«زیارت اربعین» در فهرست میراث جهانی یونسکوخبرگزاری شبستان: آستان مقدس امام حسین(علیه السلام) در کربلا از اتخاذ تدابیر جدید برای ثبت «زیارت اربعین» در فهرست میراث جهانی یونسکو خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از imamhussain، مرکز مطالعات و تحقیقات آستان مقدس حسینی(ع) در کربلا از تحویل پرونده ثبت «زیارت اربعین» امام حسین (علیه السلام) در فهرست فرهنگی غیرمادی به سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد «یونسکو» پرده برداشت.

«عبدالامیر القریشی» مدیر مرکز مطالعات و تحقیقات آستان مقدس حسینی(ع) در کربلا، گفت: پرنده ثبت زیارت اربعین به یونسکو تحویل داده شده است تا در بخش میراث فرهنگی جهانی غیرمادی درج شود.

القریشی افزود: این مرکز با همکاری وزارت فرهنگ پرونده مهمانوازی و خدمات در مراسم اربعین حسینی را به پایان رساندند و این اقدام با خواسته های سازمان جهانی یونسکو و کمیته میراث فرهنگی غیرمادی متناسب است.

وی ادامه داد: این مرکز پرونده ثبت «زیارت اربعین» را به هیئت دایمی عراق در یونسکو تحویل داده است و آن را به دبیرخانه میراث فرهنگی یونسکو در پاریس بدهد.

مدیر مرکز مطالعات و تحقیقات آستان مقدس حسینی(ع) در کربلا، تاکید کرد: این پرونده به مرحله بررسی و بحث و ارایه به متخصصان و کارشناسان در کمیته های تخصصی میراث فرهنگی این سازمان بین المللی داده خواهد شد.

وی همچنین از دبیرخانه آستان مقدس امام حسین(علیه السلام) برای حمایت و پشتیبانی به منظور به پایان رساندن این پرونده و تحویل آن به یونسکو قدردانی کرد.