کد خبر : 13151 تاریخ انتشار : 1396/02/24 نسخه چاپی


توجه ویژه به آموزش پزشكی زایران حجرئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در نشست نمایندگان استانی مركز پزشكی حج و زیارت به تشریح برنامه آموزشی و توجیه معاینات زائران حج امسال پرداخت.
 
مرعشی


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از سایت حج، دكتر سید علی مرعشی امروز یكشنبه در نشست نمایندگان استانی مركز پزشكی حج و زیارت، با اشاره به آموزش و توجیه معاینات حج امسال بیان كرد: با توجه به اینكه سال گذشته حج انجام نشده و با توجه به فاصله ایجاد شده از آخرین حج تا الان، نیاز داریم تا هماهنگی ها در بخش معاینات بیشتر شود.

وی همچنین افزود: با توجه به حوادث سال گذشته، در آموزش های مدیران كاروان و مدیران ستادی باید با هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج تغییراتی ایجاد شود.

رئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به نبودن آموزش كمك های اولیه و مدیریت بحران در برنامه حج سال‌های گذشته، گفت: این آموزش ها امسال در دستور كار مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر قرار گرفت كه در این زمینه از كارشناسان و برنامه ریزان در سطح كشور استفاده شد تا برنامه آموزشی زائرین به شكل جدیدی طراحی شود.

مرعشی با تاكید بر اینكه تا كنون زمان زیادی را برای انجام اقدامات و برنامه ریزی لازم از دست دادیم، اظهار داشت: سال‌های گذشته در این زمان ثبت نام كاروان ها تمام شده بود، اما الان هنوز ثبت نامی صورت نگرفته و از امروز ثبت نام كاروان ها آغاز و تا تكمیل ظرفیت زمان زیادی را خواهد برد؛ بنابراین زمان برای برنامه ریزی بسیار محدود است.

وی با اشاره به افزایش تعداد زائران امسال نسبت به سال‌های گذشته، اظهار داشت: امسال به جای ?? هزار زائر، ?? هزار نفر عازم حج خواهند شد كه با توجه به عدم داشتن اطلاعات كافی نسبت به شرایط امسال عربستان و نیز پیش بینی اتفاقات احتمالی، معاینات از دقت و وسواس خاصی برخوردار است و آزمایشات و مشاوره‌های تكمیلی باید در زمان كوتاه‌تری انجام شود.

رئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به حوادث حج سال گذشته، گفت: با توجه به حادثه منا، انتقال آموزش و مفاهیم به پزشكان معاینه كننده در استان‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است؛ به همین دلیل نمی‌خواهیم افرادی كه مشكل جدی دارند در حج امسال حضور داشته باشند.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، وی با تاكید بر افزایش طول حج امسال نسبت به سال‌های گذشته، بیان كرد: طول حج امسال بین ?? تا ?? روز است كه مشكلات گروه پزشكی با توجه به افزایش طول مدت اقامت زائر بیشتر می‌شود كه اگر بیماری زمینه‌ای داشته باشد این مشكلات مضاعف هم خواهد شد.برچسب هامرعشی-هلال احمر-حج
نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما:
• حج
آموزش
احکام
آشنایی با اماکن
• عترت
اهل بیت علیهم السلام
خاندان معصومین
زیارتنامه ها
احادیث و روایات
غدیر
• تاریخ
تاریخ اسلام
تاریخ ایران
انقلاب اسلامی
دفاع مقدس
بیداری اسلامی
• سبک زندگی
حجاب و عفاف
خانه و خانواده
خلاقیت و نوآوری
زندگی شهری
کودک و نوجوان
طب طبیعی
• چند رسانه ای
آوا و نما
عکس
نرم افزار
• هنر دینی
شعر آیینی
حکایات و لطایف
دلنوشته ها
داستانک
 • حج در معارف و کلام
وحی
معصومین ( علیهم السلام )
بزرگان
• اخلاق
اخلاق عملی
اخلاق نظری
• کتابخانه
حج
عترت ( علیهم السلام )
معارف
• سایر
دین شناسی
شخصیت شناسی
پیوندها
کلیه حقوق متعلق مادی و معنوی متعلق به امور حج و زیارت سازمان صدا و سیما می باشد
امور حج و زیارت صدا و سیما