کد خبر : 13880 تاریخ انتشار : 1397/03/23 نسخه چاپی


آغاز ثبت‌نام آزمون خاص روحانیون عتبات به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام عسکری علویه، مسئول دفتر نمایندگی بعثه در منطقه قم از آغاز ثبت‌نام جذب خاص روحانیون عتبات عالیات در سال 97خبر داد و اظهار کرد: با هدف به کارگیری روحانیون سرآمد و برجسته جهت همراهی با کاروانهای عتبات عالیات، در بعثه مقام معظم رهبری، تمهیداتی اندیشیده شده است تا روحانیون واجد شرایط خاص بتوانند این توفیق خدمتگزاری به زائران عتبات عالیات را به دست آورند.

مسئول دفتر نمایندگی بعثه منطقه قم با بیان اینکه ثبت‌نام جذب خاص روحانیون عتبات عالیات از بیست و یکم خرداد ماه آغاز و تا بیست وو هشت خرداد ماه ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: آن دسته از روحانیونی که دارای شرایط لازم هستند می توانند با مراجعه به سامانه آزمون مدیریت جذب و سازماندهی به آدرسhttp://azmoon.hajj.ir اقدام به ثبت‌نام کنند.

حجت‌الاسلام  عسکری علویه، اتمام کامل دروس کتبی و شفاهی پایه دهم حوزه علمیه و حداقل ? ماه در طول سه سال فعالیت تبلیغی را یکی از شرایط اختصاصی جذب خاص روحانیون عتبات عالیات دانست و افزود: مدرسان سطوح متوسطه و عالی حوزه علمیه،‌ اساتید دروس معارف اسلامی مورد تایید معاونت امور اساتید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و همچنین اعضای هیئت علمی مراکز آموزش عالی در صورت داشتن این شرایط می توانند در این سامانه ثبت‌نام کنند.

وی افزود: ائمه جمعه، مسئولان حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خطبا و مبلغان معروف، مؤلفان آثار مورد قبول در حوزه دینی و مذهبی در صورت داشتن گواهی اتمام دروس کتبی و شفاهی پایه هفتم حوزه علمیه نیز می توانند در این دوره شرکت کنند.

گفتنی است معمم دائم بودن و داشتن حداقل 27سال و حداکثر 55سال، از شرایط عمومی ثبت نام جذب خاص روحانیون عتبات عالیات است همچنین روحانیون می‌توانند برای آشنایی بیشتر با شرایط خاص ثبت نام به آدرسhttp://azmoon.hajj.irمراجعه کنند.