کد خبر : 13791 تاریخ انتشار : 1397/01/27 نسخه چاپی


گل‌آرایی حرم مطهر امام حسین و حضرت عباسبه مناسبت فرا رسیدن اعیاد شعبانیه، مقدمات گل‌آرایی و تزئین گل حرم مطهر و نورانی امام حسین(ع) و حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) در سرداب علقمی در حال انجام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، به مناسبت میلاد انوار مطهر امام حسین(ع)، امام زین العابدین(ع)، امام زمان(عج)، حضرت عباس(ع) و حضرت علی اكبر(ع)، بارگاه منور حضرت سیدالشهدا(ع) و حضرت قمر بنی هاشم(ع) آذین بندی و گل آرایی می شود.

آستان مقدس عباسی به مناسبت بزرگداشت این اعیاد میمون و مبارك، شرایط و مقدمات آماده كردن گل آرایی و تزئین گل را در سرداب علقمی فراهم كرده است.

اوایل فروردین ماه بود كه اسكندر قاسمی رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس، از اهدای هزاران شاخه گل نفیس به حرم های ائمه اطهار(ع) در نجف، كربلا و كاظمین توسط اهالی شیراز خبر داد.

وی گفته بود كه امسال هم برای دوازدهمین سال متوالی و به مناسبت میلاد پربركت حضرت علی(ع) و اعیاد شعبانیه، گل آرایی حرم های مطهر امام علی (ع)، امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع)، انجام می شود.

براساس این گزارش، تمام گل های مورد استفاده در این كار طبیعی و مجلسی بوده و هزاران شاخه گل مورد استفاده شامل گل های لیلیوم، آنتریوم، رز هلندی و ایرانی، گل داوودی و نوع خوشه ای آن و همچنین گل میخك و گلایل و انوع برگ های تزئینی است كه تماما از بازار ایران خریداری شده است.