شبکه تلویزیونی اینترنتی لبیک |خانه|--|درباره ما|--|ارتباط با ما|


سه شنبه 2 بهمن 1397   


کد خبر : 13680 تاریخ انتشار : 1396/10/18 نسخه چاپی


آغاز توسعه حرم حضرت زینب (س)رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات كشور از آغاز توسعه حرم حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) خبر داد و گفت: مردم سالانه 12میلیارد تومان به امر بازسازی حرمین در عتبات كمك می كنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از سایت حج، حسن پلارك در بازید از پروژه معراج، «طرح ترفیع گنبد حرم مطهر امام حسین (ع) در كرمان» پیرامون پروژه‌های در دست اقدام ستاد، گفت: در بازدیدی كه از پروژ? معراج داشتم، نسبت به قبل پیشرفت‌های قابل توجهی صورت گرفته و سگمنت‌ها آماده و بخشی از آن‌ها گالوانیزه شده و بخشی هم در حال گالوانیزه شدن است و این نشان از سرعت فرآیند كار دارد كه به نظر می‌رسد هنوز هم جای افزایش سرعت را هم دارد.

وی به بخش ظاهری و نمای گنبد كه به چشم زائر می‌آید، اشاره كرد و گفت: این بخش هنوز پیشرفت چشمگیری نداشته و امیدواریم هرچه زودتر خشت‌ها به مرحله طلاكاری برسند و با نصب آزمایشی روی گنبد در معرض دید مردم قرار گیرند.

پلارك با بیان اینكه آماده شدن و انتقال گنبد، منوط به آماده شدن زیرساخت مربوطه در كربلاست، افزود: با توجه به اینكه مدیر هر دو مجموعه مهاجری است، حتما برنامه را تنظیم كرده‌ و با آماده شدن زیر ساخت، گنبد هم آماده و منتقل می‌شود.

توسعه 20برابری صحن حضرت علی(ع) یك حركت تاریخی و بی‌سابقه است

وی در خصوص سایر پروژه ‌های در دست اقدام در عتبات، اظهار داشت: بزرگ‌ترین طرح توسعه را در نجف اشرف با صحن حضرت فاطمه زهرا (س) داریم كه پیش از آن با خیل عظیم زائران به خصوص در ایام و مناسبت‌های خاص مانند نیمه شعبان، عید غدیر، 13رجب، اربعین و غیره با حضور جمعیت چند میلیونی از سراسر دنیا، كوچك بودن حرم در نجف اشرف، نقیصه بزرگی برای مدیریت شیعه و زیارت زائرین بود ولی به لطف خدا توفیق پیدا كردیم صحن حرم حضرت امیر علیه السلام را به 20 برابر افزایش دهیم كه یك حركت تاریخی و بی‌سابقه محسوب می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات كشور در ادامه اظهار امیدواری كرد: تا پایان سال جاری یا اوائل سال آتی مراحل اتمام پروژه صحن حضرت فاطمه زهرا (س) را در نجف اشرف داشته باشیم.

پروژه عظیم صحن حضرت فاطمه زهرا(س) با هزینه ای به مراتب كمتر از روال عادی انجام شده است

پلارك تصریح كرد: این پروژه كه از بزرگ‌ترین پروژه‌های ما بود كه طی كمتر از پنج سال به مرحله اجرا درآمد، از هر جهت جوابگوی نیازهای زائران، عاشقان و ارادتمندان خواهد بود.

وی افزود: از ویژگی‌های این پروژه علاوه بر زمان كم اجرا، قیمت تمام شده آن نسبت به پروژه‌هایی است كه در كشورمان اجرا می‌شود كه می‌توان گفت با نصف قیمت اجرا شده است.

600میلیارد تومان هزینه اجرا و تكمیل پروژه صحن حضرت فاطمه زهرا(س)

پلارك مبلغ هزینه شده در صحن حضرت فاطمه زهرا(س) تا پایان كار را 600میلیارد تومان برشمرد و تصریح كرد: این مبلغ تماماً توسط مردم و خیّران تامین شده و دقت در كار، صرفه جویی در هزینه‌ها، خرید مصالح به طور مستقیم از تولید كننده، پیشگیری از ریخت و پاش‌های كارگاهی و حذف سود پیمانكاری موجب كاهش چشمگیر هزینه‌ها در این پروژه شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات كشور افزود: ما با هیچ پیمانكار سودجوئی كار نكردیم و پیمانكاران به اندازه هزینه‌ها از ما پول دریافت كرده‌اند.

تاكید بر استفاده از معماری، كارگر و مصالح ایرانی در انجام پروژه

وی استحكام و زیبایی را از دیگر ویژگی‌های این پروژه برشمرد و گفت: معماری این طرح صد در صد ایرانی است و مصالح و نیازمندی‌ها و حتی كارگرانش هم از ایران تامین شدند.

وی در ادامه به بحث طرح توسعه حرم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در كربلا اشاره كرد و گفت: یك سال از شروع طرح توسعه این حرم می‌گذرد و امیدواریم بر اساس تعهدی كه دادیم بتوانیم سازه را امسال اجرایی كنیم و اربعین سال آینده زائران را زیر سقف استقرار بدهیم.

وی ابراز كرد: این امر هم به سرعت كار نیاز دارد در صورتی كه كار در حرم سیدالشهدا (ع) بسیار سخت است و ما یك سال فقط برای تحكیم و آب بندی زمین كار كردیم.

پلارك این پروژه را بسیار خاص، ویژه و ارزشمند ارزیابی كرد و گفت: پروژه طرح ترفیع گنبد و لاغر سازی و مقاوم سازی ستون‌های اطراف ضریح مطهر كه توسط ستاد بازسازی استان كرمان در حال انجام است، از پروژه‌های بزرگ، ارزشمند و حساس ما است.

توسعه 10برابری حرم امامین جوادین (ع)

وی یادآور شد: توسعه حرم امامین جوادین (ع) مدتی است كه شروع شده بخشی از آن در ماه‌های آینده افتتاح خواهد شد و بخشی دیگر به نام صحن حضرت صاحب الزمان (عجل) در حال اجراست كه فضای حرم را بیش از 10برابر وسعت می‌بخشد.

پلارك گفت: در سامرا در حال تملك زمین تا شعاع 300متری اطراف حرم هستیم و ممكن است این طرح پنج سال یا بیشتر به طول انجامد چرا كه طرح عظیمی است و سامرا را از مظلومیت خارج می‌كند.

توسعه حرم حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) آغاز شده است

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات كشور افزود: اخیراً گروه‌ها و تیم‌های مطالعاتی ما در سوریه بحث توسعه حرم حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) را آغاز كرده‌اند.

وی تاكید كرد: همه نیازهای مالی طرح‌های بازسازی و توسعه حرم‌های مطهر ائمه در عراق، توسط مردم و علاقمندان تامین می‌شود و مردم مایلند در حد وسع خود در این پروژه‌ها شریك باشند.

پلارك اظهار داشت: كسانی كه اقدام به خرید خشت طلای گنبد حرم آقا سیدالشهدا (ع) می‌كنند، كار ارزشمندی انجام می‌دهند و برخی با پرداخت 2 میلیون و 150 هزار تومان یك خشت طلا را خریداری می‌كنند كه تا ابد به نام خودشان ثبت است و برخی در قالب پروژه «خشت‌هایی برای بهشت»، روزی 110 تومان پرداخت می‌كنند كه ماهانه 330 هزار تومان می‌شود و بسیاری از مردم مشترك این طرح هستند و ماهانه پرداخت می‌كنند.

مردم سالانه 12میلیارد تومان به امر بازسازی حرمین در عتبات كمك می‌كنند

وی به روش دیگری مبنی بر استفاده از اپلیكیشن اشاره كرد و گفت: در این روش هم هر كسی به اندازه‌ای كه مایل است كمك می‌كند و به این ترتیب ما سالانه 12میلیارد تومان كمك مردمی برای بازسازی و توسعه حرم‌های مطهر جمع آوری می‌كنیم كه بسیاری از پروژه‌های ما را پوشش می‌دهد.

پلارك تاكید كرد: ما روش‌های دون شأن اهل بیت (ع) برای جمع آوری كمك‌های مردم را قائل نیستیم، مردم عراق و ایران و مسئولین پروژه‌های ما را دیدند و تایید كردند، سرعت و كیفیت پروژهایی كه ما اجرا كردیم به گونه‌ایست كه مردم با اعتماد كامل كمك می‌كنند.

وی گفت: تولیت حرم آقا امام رضا (ع) و مهندسین فنی حرم، از پروژه در حال اجرا در حرم امام حسین (ع) بازدید كردند و پیشنهاد داشتند كه نظیر این كار در حد ضرورت در حرم امام رضا علیه السلام انجام شود.

پلارك ادامه داد: ان شاءالله مهاجری فرصت كند و تیم فنی مهندسی خود را برای دیدن وضعیت حرم آقا علی ابن موسی الرضا به مشهد ببرند هر چند آن‌جا به لحاظ داشتن موقوفات متعدد و جذب نذورات زیاد توسط آستان قدس از نظر مالی غنی است و ما فقط به عنوان نیروی فنی در خدمتشان خواهیم بود.

OWMTo
OWMYour Name
OWMYour Email address
OWMDescription
مطالب پیشنهادی
افتتاح بزرگ‌ترین زیرگذر کربلا تا پایان سال افتتاح بزرگ‌ترین زیرگذر کربلا تا پایان سال
بزرگ‌ترین زیرگذر کربلا تا پایان سال جاری افتتاح می‌شود

آخرین جزییات ثبت‌نام متقاضیان حج تمتع 98 آخرین جزییات ثبت‌نام متقاضیان حج تمتع 98
معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت به آخرین جزییات ثبت‌نام متقاضیان حج تمتع 98 اشاره کرد
بارش رحمت الهی در قبرستان بقیع بارش رحمت الهی در قبرستان بقیع
 باران شدید رحمت الهی موجب آبگرفتگی قبرستان بقیع و خیابان‌های اطراف مسجدالنبی (ص) شد .

بارش باران در مکه و جاری شدن آب باران از ناودان طلا بارش باران در مکه و جاری شدن آب باران از ناودان طلا
 بارش باران در مکه مکرمه جمعی از زائران خانه خدا را شگفت‌زده کرد.

صدور ویزای عراق برای کاروان‌ها از سر گرفته شد صدور ویزای عراق برای کاروان‌ها از سر گرفته شد
  پس از 10 روز وقفه از امروز صدور ویزای عراق برای کاروانها از سر گرفته شد.

مفروش شدن بین الحرمین در مراسم میلاد پیامبر(ص) مفروش شدن بین الحرمین در مراسم میلاد پیامبر(ص)
هم‌زمان با شب 17 ربیع‌الاول در کربلا، بین‌الحرمین با 800 تخته فرش برای برپایی مراسم میلاد پیامبر اعظم (ص) مفروش می‌شود.
اعلام شرایط جذب خاص روحانیون عتبات اعلام شرایط جذب خاص روحانیون عتبات
تمامی مراحل ثبت‌نام و پرداخت هزینه آن به صورت اینترنتی انجام می‌شود.

• حج
آموزش
احکام
آشنایی با اماکن
• عترت
اهل بیت علیهم السلام
خاندان معصومین
زیارتنامه ها
احادیث و روایات
غدیر
• تاریخ
تاریخ اسلام
تاریخ ایران
انقلاب اسلامی
دفاع مقدس
بیداری اسلامی
• سبک زندگی
حجاب و عفاف
خانه و خانواده
خلاقیت و نوآوری
زندگی شهری
کودک و نوجوان
طب طبیعی
• چند رسانه ای
آوا و نما
عکس
نرم افزار
• هنر دینی
شعر آیینی
حکایات و لطایف
دلنوشته ها
داستانک
 • حج در معارف و کلام
وحی
معصومین ( علیهم السلام )
بزرگان
• اخلاق
اخلاق عملی
اخلاق نظری
• کتابخانه
حج
عترت ( علیهم السلام )
معارف
• سایر
دین شناسی
شخصیت شناسی
پیوندها
کلیه حقوق متعلق مادی و معنوی متعلق به امور حج و زیارت سازمان صدا و سیما می باشد
امور حج و زیارت صدا و سیما