کد خبر : 14291 تاریخ انتشار : 1397/09/19 نسخه چاپی


افتتاح بزرگ‌ترین زیرگذر کربلا تا پایان سالبزرگ‌ترین زیرگذر کربلا تا پایان سال جاری افتتاح می‌شود


 
بزرگ‌ترین زیرگذر شهر کربلا در طرح توسعه حرم امام حسین (ع) به همت ستاد بازسازی عتبات در حال ساخت است که تا پایان سال جاری تکمیل و افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، در طرح توسعه حرم امام حسین (ع) با عنوان صحن عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب (س)، احداث بزرگ‌ترین زیرگذر در کربلا به منظور کاهش ازدحام جمعیت برای تردد خودروها پیش‌بینی شده است.

 این زیرگذر که به همت ستاد بازسازی عتبات در حال ساخت است، در نزدیکی حرم امام حسین (ع) از میدان شهدا تا خیابان قبله امام حسین (ع) قرار دارد.

 این زیرگذر که به عنوان بزرگترین زیرگذر شهر کربلا به شمار می‌رود، به طول 530 متر و عمق 6 متر و عرض 12 متر است و تاکنون با توجه به زیرساخت‌های انجام شده بیش از 80 درصد پیشرفت داشته است.

طرح احداث زیرگذر شهر کربلا در چند فاز تدارک دیده شده است که اقدامات حفاری پروژه تا عمق 15 متری زیرزمین و در مساحت 50 هزار متر مربع تاکنون بیش از 90 درصد پیشرفت داشته است که فاز بعدی این زیرگذر نیز به زودی مراحل پایانی را طی می‌کند و قرار است تا اواخر سال جاری تکمیل و افتتاح شود.

طرح توسعه حرم امام حسین (ع)  با زیربنای 160 هزار مترمربع به همت ستاد بازسازی عتبات در حال اجراست. این پروژه بخشی از طرح 38 هکتاری طرح توسعه جامع حرم امام حسین(ع) محسوب می‌شود که در این بخش تنها بیش از 5 هکتار در حال ساخت و ساز است.