کد خبر : 13471 تاریخ انتشار : 1396/05/23 نسخه چاپی


آغاز به كار دومین درمانگاه در مكهرییس بیمارستان ایرانی مكه مكرمه اعلام کرد
 

رییس بیمارستان زایران ایرانی در مكه مكرمه گفت: دومین مجموعه درمانگاهی زائران ایرانی امروز در هتل «رائعة البكه» مكه مكرمه آغاز به كار می كند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از سایت حج؛ دكتر محمدتقی حلی ساز افزود: این مجموعه درمانگاهی، شامل 2 مطب پزشك عمومی،‌ یك متخصص داخلی،‌ یك متخصص زنان و كادر پرستاری برای تزریقات و پانسمان است.

وی با بیان اینكه در حال حاضر 70 مطب در سطح مكه فعال است و در هتل ها مشغول خدمت رسانی به زائران هستیم، گفت: بازدید بهداشتی از اغلب هتل های محل استقرار زائران در سطح مكه صورت گرفته است و با افزایش شمار زائران، برای خدمت رسانی بهداشتی به آنان آمادگی و ظرفیت كافی وجود دارد.

رییس بیمارستان مكه مكرمه اضافه كرد:‌ مجموعه پزشكی در سطح مكه مكرمه با 147 پزشك آماده خدمت رسانی به زائران سرزمین وحی است كه 40 نفر از این مجموعه را پزشكان زن تشكیل می دهند.

* دو مورد شكستی در اثر سُر خوردن
دكتر حلی ساز به وقوع دو حادثه برای دو نفر از زائران كشورمان در مسجد الحرام بر اثر سُرخوردن اشاره كرد و گفت: توصیه ما به زائران این است كه هنگام تردد در محدود صحن مسجدالحرام با احتیاط عمل كنند.

وی اظهاركرد: تا كنون شاهد 2 مورد شكستگی در مسجدالحرام بوده ایم و به زائران توصیه می شود هنگام تردد در محدوده صحن مسجدالحرام دقت كنند و آقایان، تا حد ممكن در داخل صحن بدون جوراب تردد داشته باشند تا دچار حادثه نشوند.

نخستین مجموعه درمانگاهی مكه مكرمه روز یكشنبه در محل هتل الزائر مكه مكرمه آغاز به كار كرد. مكه مكرمه در طول انجام مناسك حج، علاوه بر یك بیمارستان برای ارائه خدمات به زائران ایرانی، پنج مجموعه درمانگاهی نیز خواهد داشت كه تا كنون دو مجموعه آن به بهره برداری رسیده است.