کد خبر : 12970 تاریخ انتشار : 1395/12/14 نسخه چاپی


اعتراض مسلمانان اندونزی به سیاست های عربستان همزمان با حضور 'ملک سلمان' در جاکارتا گروهی از مردم مسلمان اندونزی همزمان با سفر 'ملک سلمان' پادشاه عربستان سعودی به جاکارتا پایتخت این کشور جنوب شرق آسیا تجمعی اعتراض آمیز مقابل سفارت عربستان برگزار کردند.
 
جاکارتا
به گزارش پایگاه اطلاع رسالنی لبیک به نقل از ایرنا، تجمع اعتراض آمیز طراحی شده مردم اندونزی مقابل سفارت عربستان روز پنجشنبه برگزار شد، اما پلیس با متهم کردن معترضان به نقض فرایندها، اجازه این تجمع را نداد و مردم را در لحظات اولیه متفرق کرد.
تارنمای روزنامه 'جاکارتا پست' روز شنبه اعلام کرد در این حرکت اعتراضی که توسط بخش محلی کمیته روز جهانی زن در اندونزی سازماندهی و همزمان با حضور 'سلمان بن عبدالعزیز آل سعود' در جاکارتا برگزار شد، معترضان خواستار توجه بیشتر دولت اندونزی و همتایان عربستانی آنها به حفاظت از کارگران مهاجر اندونزیایی شدند.
'ماریجناب' یکی از معترضان مقابل سفارت عربستان، گفت: اعتراض ما یک عمل خاموش است، که هدف از آن یادآوری به مقامات اندونزی است که آنها نباید تنها به سرمایه گذاری عربستان سعودی و سهمیه حج بیاندیشند، بلکه بیشتر باید موضوع کارگران مهاجر را مورد توجه قرار دهند.
براساس این گزارش، درست هنگامی که معترضان قصد داشتند اعتراضات خود را آغاز کنند، پلیس با تحت فشار گذاشتن و فریاد زدن بر سر آنها تلاش کرد معترضان را از مقابل سفارت عربستان در جاکارتا دور کند.
پلیس اندونزی همچنین 13 نفر از معترضان از جمله هماهنگ کننده و رئیس اتحادیه کارگران مهاجر اندونزی را بازداشت و به داخل یک خودورو زرهی منتقل کرد، اما پس از توافق به منظور پراکنده شدن، آنها را آزاد کرد.
'نیسا یورا' یکی از معترضان ضمن درخواست نشان دادن همبستگی سایر مردم اندونزی با کارگران مهاجر، گفت: همچنان کارگران مهاجر زن زیادی در عربستان توسط کارفرمایان خود مورد سوء استفاده قرار می گیرند. این مساله مربوط به خواهران، مادران، برادران و کودکان ما می شود که شایسته حمایت به عنوان شهروندان اندونزی هستند.
پادشاه عربستان همراه هیاتی یکهزار و 500 نفره از روز چهارشنبه در سفری که برای اندونزی 'توافقات بزرگی' در پی نداشت در جاکارتا حضور دارد و از امروز برای گردش و تفریح به مدت پنج روز به جزیره بالی می رود.
تدابیر امنیتی در جزیره تفریحی بالی به شدت افزایش یافته و برخی رسانه ها آن را به محلی شبیه مکان رزمایش تشبیه کرده اند.
اندونزی امید دارد با این سفر بتواند گردشگران عرب زیادی را به این جزیره جذب کند، در حالی که کارشناسان از افزایش افراط گرایی و توسعه وهابیت با حضور آل سعود در اندونزی هراس دارند.


برچسب هاجاکارتا
نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما:مطالب پیشنهادی
ثبت‌نام 2420 تهرانی برای حضور در عتبات تا 4 تیر/ اعزام 1810 نفر در ماه رمضان تاكنون ثبت‌نام 2420 تهرانی برای حضور در عتبات تا 4 تیر/ اعزام 1810 نفر در ماه رمضان تاكنون
مدیر حج و زیارت استان تهران با بیان اینكه تا 4 تیر ماه 2420 تهرانی جهت حضور در عتبات عالیات در ماه رمضان در سامانه سازمان حج و زیارت ثبت نام كرده‌اند گفت: از این میزان تا كنون 1810 نفر به عتیات اعزام شده‌اند.

ثبت نام عتبات دانشگاهیان از 10 تیرماه ثبت نام عتبات دانشگاهیان از 10 تیرماه
تاریخ ثبت نام هفدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از 10 تیر ماه آغاز خواهد شد

قیمت قربانی حج 96 اعلام شد قیمت قربانی حج 96 اعلام شد
سازمان حج و زیارت قیمت هر رأس قربانی حج را 4 میلیون و 80 هزار ریال تعیین کرد.

جزئیات فراخوان معین و معینه های حج 96 جزئیات فراخوان معین و معینه های حج 96
با نهایی شدن تعداد كاروان های زائران امسال درسراسركشور بعثه مقام معظم رهبری معین و معینه های حج 96 را فراخواند.

زائران حج 96 برنامه‌های آموزشی را الكترونیكی فرا می‌گیرند زائران حج 96 برنامه‌های آموزشی را الكترونیكی فرا می‌گیرند
معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری گفت: زائران حج 96 برنامه‌های جامع فرهنگی آموزشی در خصوص انجام اعمال فریضه حج را در كنار آموزش‌های حضوری، الكترونیكی نیز فرا خواهند گرفت.

دستبندهای الكترونیكی در حج برای تضمین امنیت حجاج است دستبندهای الكترونیكی در حج برای تضمین امنیت حجاج است
عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاكید كرد: دستبندهای الكترونیكی وسیله ای برای تامین امنیت حجاج است و نباید تعبیر دیگری از آن داشت.

آغاز ثبت‌نام عتبات دانشگاهیان از 10 تیرماه آغاز ثبت‌نام عتبات دانشگاهیان از 10 تیرماه
ثبت‌نام هفدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از 10 تیرآغاز و تا 22 تیرماه ادامه دارد.


• حج
آموزش
احکام
آشنایی با اماکن
• عترت
اهل بیت علیهم السلام
خاندان معصومین
زیارتنامه ها
احادیث و روایات
غدیر
• تاریخ
تاریخ اسلام
تاریخ ایران
انقلاب اسلامی
دفاع مقدس
بیداری اسلامی
• سبک زندگی
حجاب و عفاف
خانه و خانواده
خلاقیت و نوآوری
زندگی شهری
کودک و نوجوان
طب طبیعی
• چند رسانه ای
آوا و نما
عکس
نرم افزار
• هنر دینی
شعر آیینی
حکایات و لطایف
دلنوشته ها
داستانک
 • حج در معارف و کلام
وحی
معصومین ( علیهم السلام )
بزرگان
• اخلاق
اخلاق عملی
اخلاق نظری
• کتابخانه
حج
عترت ( علیهم السلام )
معارف
• سایر
دین شناسی
شخصیت شناسی
پیوندها
کلیه حقوق متعلق مادی و معنوی متعلق به امور حج و زیارت سازمان صدا و سیما می باشد
امور حج و زیارت صدا و سیما