کد خبر : 13748 تاریخ انتشار : 1396/11/30 نسخه چاپی


مسئولان مشكلات مردم را حل كنند

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین قاضی عسكر:
مسئولان مشكلات مردم را حل كنند
نماینده ولی فقیه درامورحج وزیارت با اشاره به رهنمودهای مقام معظّم رهبری درباره مقابله با قدرت‌های بزرگ واستكبار و تحقّق اقتصاد مقاومتی تاكید كرد: این رهنمودها نشان می‌دهد كه مسئولان باید با قوّت و قدرت بیشتر برای ایجاد تحول در تمامی زمینه‌ها اقدام نموده و مشكلات مردم را حل كنند.
حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سیدعلی قاضی عسكرنماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت (یكشنبه 29بهمن) درجمع عزاداران فاطمی درحسینیه ثارالله كرمان با تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) شرایط بعد از رحلت پیامبراكرم (ص) درصدر اسلام را بسیار تأثر برانگیز و عبرت آموز توصیف كرد.

نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت با بیان اینكه مردم باید ازحوادث صدراسلام درس گرفته و مراقبت كنند بلاهایی كه بر سر امت اسلامی آمد، تكرار نشود، گفت : بعضی‌ها، مسئولیت‌ها را برای خود یك طعمه می‌بینند و حال آنكه آنها امانت الهی‌اند و فردای قیامت در این زمینه مورد سئوال واقع خواهند شد.

وی افزود: باید تحلیل و بررسی كرد چه اتفاقی افتاد كه دختر پیامبراسلام را با گذشت 75 یا 95 روز غریبانه و مظلومانه به شهادت رساندند و جنازه آن حضرت نیز مخفیانه به خاك سپرده شد.

نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت با بیان اینكه كسانی درآن زمان عهده‌دار زمامداری جامعه اسلامی شدند كه رسول خدا (ص) فرموده بود هر وقت معاویه را روی منبر من دیدید او را به پایین آورده و شكم او را بدرید، خاطر نشان كرد: در شرح نهج البلاغه "ابن حدید" نكاتی بسیار جانسوز نقل شده است كه دل هر انسان مسلمانی را بدرد می‌آورد یعنی كار به جایی رسید كه علی (ع) را در منابر لعنت می‌كردند و به خطبای بلاد دستور داده بودند با ذكر مشخصات آن حضرت را مورد سبّ و لعن قرار دهند.

وی تأكید كرد : امروز مردم ما باید از حوادث صَدر اسلام درس گرفته و مراقبت كنند تا بلاهایی كه بر سر شیعه آمد، تكرار نشود.

حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسكر با اشاره به سخنان روز 29 بهمن ماه رهبرمعظم انقلاب درجمع مردم آذربایجان گفت : رهبر معظم انقلاب به هر مناسبتی در سخنرانی ها تلاش می كنند مردم را نسبت به خطرها و آسیب‌ها توجیه كنند تا مردم گرفتار ارتجاع و بازگشت نشوند.

وی با بیان اینكه از نظر قرآن و روایات نقاط آسیب‌پذیر یك جامعه دینی معلوم و روشن است و باید با هشیاری از تكرار آنها جلوگیری كنیم، اظهار داشت : یكی از مواردی كه باعث می‌شود جامعه از هم گسیخته شود مسئله ظلم و ستم است .

نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت با اشاره به اینكه در قرآن درسوره انبیاء آیه 11 آمده است قومی كه ستمگرو ظالم بودند خداوند به دلیل ستم شان آنها را ازبین بُرد و قومی دیگر را جایگزین آنها كرد، گفت: ظلم وستم درهرجامعه‌ای باشد باعث فروپاشی آن جامعه می‌شود و در روایت صریحا آمده است كه عمرستمگركوتاه خواهد شد چرا كه ظلم موجب نارضایتی درجامعه می‌شود واعتماد عمومی را سَلب می‌كند.

وی با بیان اینكه گناه و نافرمانی خدا یكی دیگر از عوامل فروپاشی جامعه اسلامی است، افزود : در قرآن آمده كه درگذشته عده ای به دلیل ارتكاب به گناه نابود شدند، در نتیجه جامعه‌ای سعادتمند می‌شود كه گناه در آن نباشد .

وی با اشاره به اینكه سیل گناه اگر آمد همه را با خود می‌برد و اینگونه نیست كه فقط به شخص گناهكار آسیب برساند، اظهارداشت : قرآن صریحاً می‌گوید: "استغفروا ربكم" از خدا طلب آمرزش كنید " یرسل السماء علیكم مدراراً " تا خداوند بركاتش را بر شما نازل كند.

وی اختلاف و تفرقه را از دیگرعوامل فروپاشی جامعه اسلامی عنوان كرد و گفت : درحدیثی از رسول خدا(ص) نقل شده كه فرمود: با هم اختلاف نكنید چرا كه آنهایی كه قبل از شما بودند اختلاف كردند و نتیجه آن هلاكت و نابودی آنها شد .

نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت افزود: امیرالمؤمنین (ع) به خداوند سوگند می‌خورد روزی را می‌بینم كه معاویه برمردم مسلط خواهد شد، سپس دلیل آن را اینگونه ذكر می كنند و می فرمایند: دشمنان شما در مسیر باطل با هم متحّد هستند درحالیكه شما درمسیر حق از زیربارمسئولیت شانه خالی می‌كنید.

وی با بیان اینكه مردم در22 بهمن با همه سلایق به صحنه آمدند و دنیا را از وحدت خود خیره ساختند، تصریح كرد : اینكه استكبار به كشور ما حمله نظامی نمی‌كند از وحدت و انسجام مردم ایران می‌ترسد و این امر را در هشت سال جنگ تحمیلی نیز تجربه كرد.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر با اشاره به اینكه اسلام طرفدار یك مدیریت عالمانه و مُدبرانه است و شایسته سالاری را توصیه كرده است، گفت : اسلام سوء مدیریت را نیزازجمله عوامل فروپاشی جامعه عنوان می‌كند.

نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت با بیان اینكه بعضی‌ها، مسئولیت‌ها را برای خود مثل یك طعمه می‌بینند، تأكید كرد :مسئولیت‌ها جای آزمون وخطا نیست و باید بهترین‌ها درهرحوزه مردم را مدیریت كنند.

وی افزود : امام علی (ع) به كسانی كه دنبال پُست و مقام بودند، مسئولیت نمی‌داد .

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكربیان كرد: اسلام همه ظرایف را برای زندگی مردم در نظر گرفته و ما را به انجام آنها توصیه كرده است تا در مسیر زندگی دُچار انحراف نشویم .

وی تصریح كرد: افرادی بودند كه بعد از انقلاب مسئولیت گرفتند امّا ازآنجا كه ریاست طلب بودند هم خود را نابود و هم به مردم آسیب وارد كردند.

وی افزود: رهنمودهای مقام معظّم رهبری درباره مقابله با قدرت‌های بزرگ و استكبار و تحقّق اقتصاد مقاومتی در روز گذشته نشان می‌دهد كه مسئولان باید با قوّت و قدرت بیشتر برای ایجاد تحول در تمامی زمینه‌ها اقدام نموده و مشكلات مردم را حل كنند.


نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما:مطالب پیشنهادی
افتتاح بزرگ‌ترین زیرگذر کربلا تا پایان سال افتتاح بزرگ‌ترین زیرگذر کربلا تا پایان سال
بزرگ‌ترین زیرگذر کربلا تا پایان سال جاری افتتاح می‌شود

آخرین جزییات ثبت‌نام متقاضیان حج تمتع 98 آخرین جزییات ثبت‌نام متقاضیان حج تمتع 98
معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت به آخرین جزییات ثبت‌نام متقاضیان حج تمتع 98 اشاره کرد
بارش رحمت الهی در قبرستان بقیع بارش رحمت الهی در قبرستان بقیع
 باران شدید رحمت الهی موجب آبگرفتگی قبرستان بقیع و خیابان‌های اطراف مسجدالنبی (ص) شد .

بارش باران در مکه و جاری شدن آب باران از ناودان طلا بارش باران در مکه و جاری شدن آب باران از ناودان طلا
 بارش باران در مکه مکرمه جمعی از زائران خانه خدا را شگفت‌زده کرد.

صدور ویزای عراق برای کاروان‌ها از سر گرفته شد صدور ویزای عراق برای کاروان‌ها از سر گرفته شد
  پس از 10 روز وقفه از امروز صدور ویزای عراق برای کاروانها از سر گرفته شد.

مفروش شدن بین الحرمین در مراسم میلاد پیامبر(ص) مفروش شدن بین الحرمین در مراسم میلاد پیامبر(ص)
هم‌زمان با شب 17 ربیع‌الاول در کربلا، بین‌الحرمین با 800 تخته فرش برای برپایی مراسم میلاد پیامبر اعظم (ص) مفروش می‌شود.
اعلام شرایط جذب خاص روحانیون عتبات اعلام شرایط جذب خاص روحانیون عتبات
تمامی مراحل ثبت‌نام و پرداخت هزینه آن به صورت اینترنتی انجام می‌شود.

• حج
آموزش
احکام
آشنایی با اماکن
• عترت
اهل بیت علیهم السلام
خاندان معصومین
زیارتنامه ها
احادیث و روایات
غدیر
• تاریخ
تاریخ اسلام
تاریخ ایران
انقلاب اسلامی
دفاع مقدس
بیداری اسلامی
• سبک زندگی
حجاب و عفاف
خانه و خانواده
خلاقیت و نوآوری
زندگی شهری
کودک و نوجوان
طب طبیعی
• چند رسانه ای
آوا و نما
عکس
نرم افزار
• هنر دینی
شعر آیینی
حکایات و لطایف
دلنوشته ها
داستانک
 • حج در معارف و کلام
وحی
معصومین ( علیهم السلام )
بزرگان
• اخلاق
اخلاق عملی
اخلاق نظری
• کتابخانه
حج
عترت ( علیهم السلام )
معارف
• سایر
دین شناسی
شخصیت شناسی
پیوندها
کلیه حقوق متعلق مادی و معنوی متعلق به امور حج و زیارت سازمان صدا و سیما می باشد
امور حج و زیارت صدا و سیما