کد خبر : 13516 تاریخ انتشار : 1396/06/18 نسخه چاپی


حضور خانواده شهدای منا در مقبره الشهدای مكهشماری از خانواده های معظم شهدای مسجدالحرام و منا ؛ روز پنجشنبه با حضور در مقبره الشهدای شهر مكه مكرمه با قرائت فاتحه یاد و خاطره این شهدای والامقام را گرامی داشتند.
 

شماری از اعضای خانواده شهدای دوحادثه یادشده كه به حج مشرف شده اند ؛ امروز با هماهنگی مسئولان مربوطه بر سر مزار شهدای خویش حضور یابند.

شماری از خانواده های شهدای منا؛ از مساعدت های جمهوری اسلامی ایران و بویژه زحمات دست اندركاران حوزه حج برای فراهم شدن زمینه سفر حج و حضور در مقبره الشهدای شهر مكه مكرمه ؛ قدردانی كردند.

والدین شهید " فواد مشعلی " از شهدای حادثه منا در حاشیه این مراسم گفت : شهید مشعلی علاقه وافری به قران كریم و مداحی اهل بیت داشت و همواره توصیه می كرد كه جوانان باید انس بیشتری با قران داشته باشند.

مادر این شهید بزرگوار كه تنها فرزند ذكورش را در حادثه غمبار منا از دست داده است ؛ در حالیكه اشك از دیدگانش جاری بود ؛ گفت : دوسال برای چنین روزی لحظه شماری كردم و امروز توانستم بر سر مزار بی نام و نشان فرزندم در قبرستان مكه مكرمه فاتحه بخوانم .

فرزندان شهیده منا قورچایی نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوحادثه مسجدالحرام و منا گفت : شهادت حق مادرم بود و احساس می كنم هنوز هم دعاهای مادرم در حق اعضای خانواده به اجابت می رسد.

وی گفت : امسال به همراه دو برادر دیگرم به حج مشرف شده ایم و از اینكه بعد از دوسال از شهادت مظلومانه شهدای منا توانسته ایم برای مدت اندكی در كنار مقبره این شهدا حضور یابیم و فاتحه بخوانیم ؛ خداوند متعال را شكرگزار هستیم .

وی تلاش های مسئولان جمهوری اسلامی ایران بویژه بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت را برای فراهم كردن زمینه حضور خانواده شهدا در حج امسال ستود.

فرزند شهید عباس جعفری چمازكتی از مدیران باسابقه و پرتلاش حوزه حج كه در منا به شهادت رسید نیز به خبرنگار ما گفت : پدرم سه دهه در خدمت زایران بیت الله الحرام بود و شهادت او اجر زحمات خالصانه ای بود كه در راه حج كشید.

وی از عنایات و توجه رهبر معظم انقلاب به خانواده معظم شهدای دوحادثه مسجدالحرام و منا قدردانی كرد و گفت : شهادت برای ملت ایران افتخاری بزرگ است و ما راه شهدا را ادامه خواهیم داد.

خواهر شهیده منا نازقلیچی فرماندار بندر تركمن نیز گفت كه خواهرش همواره در خدمت حج و حج گزاران بوده و او نیز تصمیم گرفته است از این پس ؛ بخش عمده ای از فعالیت های خود را در راه خدمت به ضیوف الرحمن سپری كند.

طبق مقررات كشور میزبان ؛ اجازه تصویربرداری از حضور خانواده شهدای منا در مقبره الشهدای شهر مكه مكرمه داده نشد و تنها خبرنگاران و تصویربرداران توانستند خانواده معظم شهدای منا را در این مراسم همراهی نمایند.

یاداور می شود ؛ حدود 40 شهید حادثه منا و مسجدالحرام در مقبره الشهدای شهر مكه مكرمه به خاك سپرده شده اند .