کد خبر : 13862 تاریخ انتشار : 1397/03/09 نسخه چاپی


دلایل توقف اعزام دانشگاهیان به عتبات در ماه رمضان


رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: در سال‌های اخیر امتحانات و فرصت مطالعاتی دانشجویان با ماه مبارک رمضان هم‌زمان شده است، به همین دلیل امکان اعزام دانشگاهیان به عتبات در این زمان وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، سفر به عتبات در برخی از زمان‌ها به ویژه مناسبت‌های مذهبی بیش از سایر ایام متقاضی دارد، به طوری که در ولادت و شهادت ائمه اطهار(ع) افراد تمایل بیشتری برای سفر به عتبات دارند.

در سال‌های اخیر با توجه به برخی محدودیت‌ها، اعزام‌ها به عتبات در ماه مبارک رمضان متوقف می‌شد، اما امسال با تدابیر مسؤولان سازمان حج و زیارت، اعزام‌های ارزان‌قیمت از ابتدا تا نیمه ماه مبارک رمضان اجرایی شد و پس از آن نیز با توجه به شب‌های قدر و خیل مشتاقان برای حضور در عتبات به ویژه در کربلا و نجف ثبت‌نام و اعزام به این سفر با 20 درصد کاهش ادامه یافت.

با این وجود ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان اعزام به عتبات را متوقف کرده است، به طوری که آخرین گروه دانشجویان اعزامی به عتبات، اواخر اردیبشهت ماه به کشور بازگشتند و هنوز ثبت‌نام دور جدید عتبات آغاز نشده است.

حجت‌الاسلام سید محمدرضا فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به دلایل متوقف شدن اعزام به عتبات در ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: در سال‌های اخیر امتحانات دانشجویان با ماه مبارک رمضان هم‌زمان شده است، به همین دلیل امکان اعزام دانشگاهیان به عتبات در این زمان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در صورت تمایل دانشجویان در سال های آینده اعزام به عتبات در ماه مبارک رمضان را پیگیری می‌کنیم، افزود: تا سه سال آینده امتحانات و فرصت مطالعاتی دانشجویان همزمان با ماه مبارک رمضان است، به همین دلیل در این سال‌ها امکان اعزام به عتبات وجود ندارد اما پس از آن در صورت تقاضا و درخواست‌های دانشگاهیان، اعزام به عتبات در ماه مبارک رمضان را پیگیری خواهیم کرد.