کد خبر : 13470 تاریخ انتشار : 1396/05/23 نسخه چاپی


ورود نخستین کاروان جانبازان به مکه مکرمهنخستین گروه از کاروان جانبازان انقلاب اسلامی ؛ برای انجام مناسک حج ابراهیمی بامداد یکشنبه وارد مکه مکرمه شدند.
 


 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری شبستان؛‌ این گروه از جانبازان سرافراز میهن اسلامی پس از اقامت شش روزه در مدینه منوره ؛ شب گذشته در مسجد شجره در مدینه منوره جامه احرام به تن کردند و لبیک گویان عازم مکه شده بودند.

یادگاران دوران دفاع مقدس ؛ درحالیکه که ذکر یا حسین زیر لب زمزمه می کردند و اشک شوق می ریختند ؛ حوله های سفید رنگ احرام را تن پوش خود کردند و با ذکر لبیک اللهم لبیک برای انجام عمره تمتع راهی مکه شده بودند.
جانبازان ایرانی در بدو ورود بهمکه مکرمه ، اعمال عمره مفرده را بجا آوردند و به شکرانه این سفر ؛ مقابل حضرت احدیت سجده شکر کردند.

در نخستین گروه جانبازان کشورمان 19 جانباز ویلچری و قطع عضو ؛‌ 2 جانباز اعصاب و روان ؛ دو نفر جانباز روشندل ؛ و دو جانباز قطع نخاع و ضایعه نخاعی حضور دارند که شماری از بستگان این جانبازان ؛‌ یادگارهای دفاع مقدس را در این سفر معنوی همراهی می کنند.

مدیر کاروان جانبازان به خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج گفت که 1? نفر از جانبازان عزیز این کاروان از برادران اهل تسنن هستند و با عنایت خداوند تا کنون هیچ مشکلی را در سفر شاهد نبوده ایم .
وی گفت :‌ بحمدالله با نگاه ویژه بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت روند خدمت رسانی به این عزیزان  مناسب بوده است.

یادآور می شود 49جانباز اعزامی  از سراسر کشور باتفاق همراهان خود ?? مرداد ماه به مدینه منوره وارد شدند و شب گذشته پس از محرم شدن در مسجد شجره ؛‌مدینه منوره را به قصد مکه مکرمه ترک کرده بودند.