کد خبر : 13763 تاریخ انتشار : 1396/12/13 نسخه چاپی


حضورعمده زائران نوروزی عتبات در زمان ولادت مولا در عراقعمده زائران نوروزی عتبات، ایام ولادت امام علی (ع) و امام جواد(ع) در عراق هستند
 


مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: بخش عمده‌ای از سفر زائران عتبات عالیات در نوروز 97 با ایام ولادت حضرت علی (ع) و امام محمد تقی جواد الائمه (ع) همزمان می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، مرتضی آقایی با توجه به مقارن شدن ایام شهادت امام هادی (ع) با ایام نوروز و ازدحام احتمالی که در شهر سامرا ایجاد می‌شود، تنها بخشی از زائران عتبات نوروزی به حرم اهل بیت در این شهر مشرف خواهند شد.

وی اضافه کرد: با وجود شرایط مذکور، تنها تعداد 50 هزار تن از 100 هزار زائر عتبات نوروز 97 که از طریق کاروان‌های مجاز سازمان حج و زیارت به عتبات عالیات می‌روند، به سامرا اعزام می‌شوند.
مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت افزود: زائرانی به سامرا مشرف می‌شوند، که سفر آنها پیش از شهادت امام هادی (ع) و یا چند روز پس از ایام شهادت است.
مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: ستاد عتبات عالیات برای اینکه زائران نوروز 97 سفر خوب و ایمنی را سپری کنند، تمام توان خود را به کار می‌گیرد.
آقایی اضافه کرد: بخش عمده‌ای از سفر زائران عتبات عالیات در نوروز 97 با ایام ولادت حضرت علی (ع) و امام محمد تقی جواد الائمه (ع) همزمان می‌شود.

گفتنی است 7 فروردین سال 97 مصادف با 10 رجب سالروز ولادت حضرت امام محمدتقی (ع) و 10 فروردین سال آتی مصادف با 13 رجب المرجب سالروز ولادت حضرت امام علی (ع) است.