کد خبر : 13777 تاریخ انتشار : 1396/12/27 نسخه چاپی


اعزام نورزوی بیش از 60 كاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات


رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج در كربلای معلی از اعزام بیش از 60 كاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات در نوروز 1397 خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد رضا فقیهی؛رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: در هجدهمین دوره اعزام دانشجویان و دانشگاهیان به عتبات بیش از 95 هزار نفر ثبت نام كردند كه از این تعداد 17 هزار نفر تا اواسط اردیبهشت به عتبات عالیات اعزام می‌شوند.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: با توجه به مشغله‌های اساتید دانشگاه ها، كاروان‌های نوروزی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان بیشتر از میان اساتید انتخاب شده‌اند و در مجموع بیش از 60 كاروان از دانشگاهیان در ایام نوروز به عتبات عالیت اعزام خواهند شد.

وی از برگزاری جلسه آموزشی و توجیهی برای زائران عتبات یك هفته قبل از اعزام به سفر خبر داد و افزود: علاوه بر همایش استانی، جلسه آموزشی با حضور اعضای كاروان‌های اعزامی حدود یك هفته قبل از سفر در استان ها برگزار می‌شود.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: زائرین دانشگاهی سه‌شب در نجف اشرف، سه‌شب در كربلای معلی و یك‌شب در كاظمین اقامت خواهند داشت و به منظور بهره‌برداری بیشتر زائرین از سامرا و كاظمین، درصدد هستیم تعداد روزهای سفر در كاظمین را افزایش دهیم.

حجت الاسلام فقیهی یادآور شد: با همكاری سازمان حج و زیارت و شركت شمسا مطلوب‌ترین هتل‌های موجود در عراق برای زائرین دانشگاهی تدارك دیده شده است. همچنین با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و همكاری بعثه مقام معظم رهبری در عراق، برنامه‌های فرهنگی و زیارتی ویژه‌ای برای كاروان‌های دانشگاهی برگزار خواهد شد.