شبکه تلویزیونی اینترنتی لبیک |خانه|--|درباره ما|--|ارتباط با ما|


پنج شنبه 2 اسفند 1397   


کد خبر : 13896 تاریخ انتشار : 1397/04/02 نسخه چاپی


بانوان، 53 درصد زائران ایرانی خانه خدا


معاون توسعه، مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت گفت: 53 درصد از زائران ایرانی امسال حج تمتع را بانوان و 47 درصد آنها را آقایان تشكیل می‌دهند؛ میانگین سنی زائران عزیز نیز 56 سال خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، محمد آزاد در برنامه شبكه قرآن صداوسیمای جمهوری اسلام ایران با تشریح عملیات حج تمتع اظهار كرد: ثبت نام اولیه از زائران عزیز در اسفند ماه سال گذشته آغاز شد و نام نویسی قطعی و مرحله دوم واریز وجه نیز در تاریخ 25 اردیبهشت ماه امسال نهایی شد.

وی افزود: در حال حاضر نیز كاروانهای حج تمتع 97 تكمیل شده و حجاج هر كاروان هم مشخص شده است؛ ضمن اینكه برنامه ریزی برای مسكن، حمل و نقل و تداركات پایان یافته است.

معاون توسعه، مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت خاطرنشان كرد: گروههای مختلف برنامه ریزی مسكن، تداركات، تغذیه و حمل و نقل نیز در ماههای گذشته به عربستان سفر كرده اندو تمامی قراردادها نیز منعقد شده و شرایط لازم فراهم آمده است.

آزاد با اشاره به شرایط سال گذشته در حوزه مسكن و حمل و نقل و ... یادآور شد: در سال گذشته جزو آخرین كشوردریافت روادید و انعقاد قراردادهای زیرساخت ها بود اما با این وجود بهترین محل های اسكان و تداركات را فراهم كردیم كه رضایت زائران را به دنبال داشت.

معاون توسعه، مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت وی اظهار كرد: زائران ما امسال در قالب 583 كاروان برای تشرف به موسم حج تمتع اعزام می شوند؛ 282 كاروان مدینه قبل و 301 كاروان ما مدینه بعد هستند یعنی برخی كاروان ها ابتدا به مدینه و برخی ابتدا به مكه عزیمت می كنند.

معاون توسعه، مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت تصریح كرد: اولین گروه پروازی ما از 27 تیرماه مصادف با 5 ذی القعده تهران را به مقصد مدینه منوره ترك می كند.

به گفته آزاد، پایان عملیات اعزام ما به عربستان در تاریخ 24 مرداد ماه برابر چهارم ذی الحجه خواهد بود؛ نخستین گروه حجاج ایرانی نیز در تاریخ چهارم شهریور ماه از جده عازم كشورمی شوند كه در این فرآیند نیز آخرین گروه زائران ایرانی در تاریخ 24 شهریور ماه از مدینه منوره به میهن بازمی گردند.

وی با اشاره به تعداد زائران خانم و آقای حج تمتع 97 اظهار كرد: حدود 53 درصد از زائران ما را بانوان و 47 درصد آنها را آقایان تشكیل می دهند؛ میانگین سنی زائران عزیز نیز 56 سال خواهد بود.

آزاد به زائران توصیه كرد: زائران عزیز با توجه به گرمای هوا، برخی نكات برای پیشگیری از گرمازدگی را مدنظر قرار دهند و اقلامی مانند چتر، قمقمه و آب پاش را به همراه داشته باشند.

معاون توسعه، مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت تاكید كرد: زائران عزیز در فرصت باقیمانده تا ایام حج به كلاسهای آموزشی كه برای آنها برگزار می شود و همچنین كلاس های آموزشی كه در ایام حضورشان در حج برگزار می شود، توجه كنند؛ دقت عمل در صحبتهای روحانیون، مدیران كاروان ها و سایر متولیان ذیربط باعث آگاهی زائران از اعمال و برنامه ههای اجرایی خواهد شد.

وی درباره امنیت و عزت زائران ایرانی نیز گفت: موضوع امنیت و عزت زائران گرامی یكی از توافقات صورت گرفته میان رئیس سازمان حج و زیارت ایران و وزیر حج عربستان بوده است كه امیدواریم این مهم همانند سال گذشته مورد توجه قرار گیرد.

آزاد همچنین به موضوع اطلاع رسانی در پیام رسان های داخلی اشاره كرد و افزود: طبق توافقی كه با پیام رسان گپ صورت گرفته، سیستم اطلاع رسانی سازمان نیز از این طریق انجام می گیرد و زائران می توانند برای دریافت پاسخ های خود در حوزه اجرای عملیا ت حج و كاهشش دغدغه ها به كانال با زائران حج 97 مراجعه كنند.

وی درباره فراهم شدن بستر تهیه سوغات برای زائران كشورمان نیز گفت: برای حمایت از كالای ایرانی با یكی از فروشگاههای خرید و فروش كالا در فضای مجازی رایزنی شده و سازوكار این موضوع در حال فراهم شدن است.

معاون توسعه، مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت گفت: امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده، كالاهای با كیفیت و با قیمت مناسب به زائران كشورمان ارائه شود.

آزاد همچنین در پایان خواستار توجه زائران به اعتبار گذرنامه شد و گفت: اعتبار گذرنامه زائران كشورمانباید كمتر از 6 ماه باشد یعنی این گذرنامه ها باید تا 25 بهمن ماه سال 97 اعتبار داشته باشند.OWMTo
OWMYour Name
OWMYour Email address
OWMDescription
مطالب پیشنهادی
دستورالعمل و ضوابط نقل و انتقال اسناد حج تمتع دستورالعمل و ضوابط نقل و انتقال اسناد حج تمتع
اسامی متقاضیان واجد شرایط مدیریت کاروان حج تمتع 98 به حج و زیارت استانها اعلام شد.
تنظیم سفرهای نوروزی عتبات براساس بودجه مردم تنظیم سفرهای نوروزی عتبات براساس بودجه مردم
سیاست سازمان حج و زیارت کاهش هزینه های زیارت است.
آخرین گزارش آماری جدید درباره موسم عمره آخرین گزارش آماری جدید درباره موسم عمره
ورود سه میلیون و دویست هزار عمره گزار به عربستان
بیانیه سازمان حج در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب بیانیه سازمان حج در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب
دعوت سازمان حج و زیارت از همه مردم به ویژه خانواده حج و زیارت به حضور باشکوه در 22 بهمن.
عمره بعد از حج 98 آغاز می شود عمره بعد از حج 98 آغاز می شود
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از آغاز عمره بعد از حج 98 خبر داد.
دیدار مسئولان حج و زیارت با مراجع عظام تقلید درقم دیدار مسئولان حج و زیارت با مراجع عظام تقلید درقم
گفتگو با مراجع تقلید و نماینده آیت الله سیستانی درباره مسایل حوزه حج و زیارت  
آغاز پیش ثبت‌نام سفرهای نوروزی به عتبات آغاز پیش ثبت‌نام سفرهای نوروزی به عتبات
پیش ثبت‌نام سفر به عتبات در ایام نوروز از امروز آغاز و تا 12 بهمن‌ماه ادامه دارد.


• حج
آموزش
احکام
آشنایی با اماکن
• عترت
اهل بیت علیهم السلام
خاندان معصومین
زیارتنامه ها
احادیث و روایات
غدیر
• تاریخ
تاریخ اسلام
تاریخ ایران
انقلاب اسلامی
دفاع مقدس
بیداری اسلامی
• سبک زندگی
حجاب و عفاف
خانه و خانواده
خلاقیت و نوآوری
زندگی شهری
کودک و نوجوان
طب طبیعی
• چند رسانه ای
آوا و نما
عکس
نرم افزار
• هنر دینی
شعر آیینی
حکایات و لطایف
دلنوشته ها
داستانک
 • حج در معارف و کلام
وحی
معصومین ( علیهم السلام )
بزرگان
• اخلاق
اخلاق عملی
اخلاق نظری
• کتابخانه
حج
عترت ( علیهم السلام )
معارف
• سایر
دین شناسی
شخصیت شناسی
پیوندها
کلیه حقوق متعلق مادی و معنوی متعلق به امور حج و زیارت سازمان صدا و سیما می باشد
امور حج و زیارت صدا و سیما