کد خبر : 14279 تاریخ انتشار : 1397/08/30 نسخه چاپی


مفروش شدن بین الحرمین در مراسم میلاد پیامبر(ص)هم‌زمان با شب 17 ربیع‌الاول در کربلا، بین‌الحرمین با 800 تخته فرش برای برپایی مراسم میلاد پیامبر اعظم (ص) مفروش می‌شود.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، در آستانه ولادت باسعادت پیامبر اعظم (ص)، در کربلا برنامه‌های فرهنگی متنوعی برگزار و خیل عاشقان اهل‌بیت (ع) به کربلا مشرف می‌شوند.

با توجه به برنامه‌ریزی‌های آستان مقدس حسینی (ع) و عباسی (ع)، در بیشتر شب‌های ولادت ائمه اطهار (ع) علاوه بر نماز جماعت، برنامه‌هایی در بین‌الحرمین برپا و قسمتی از بین‌الحرمین مفروش می‌شود.

بر همین اساس از فردا هم‌زمان با شب جمعه، بین‌الحرمین در کربلا قبل از اذان مغرب و عشا مفروش می‌شود و ساعاتی پس از اقامه نماز و دعاخوانی فرش‌ها توسط خادمان جمع خواهد شد.

همچنین در روز ولادت حضرت رسول (ص) با توجه به برگزاری مراسم دعاخوانی و جشن میلاد پیامبر مهربانی‌ها تمامی صحن بین الحرمین مفروش خواهد شد.

این امر در حالی است که تنها در برخی از مراسم‌های مذهبی از جمله عید سعید فطر تمامی بین‌الحرمین مفروش می‌شود. به طوری که قرار است هم‌زمان با 17 ربیع‌الاول 800 تخته فرش هم‌زمان با شب میلاد پیامبر اعظم (ص) در بین‌الحرمین پهن شود.