نسخه چاپی


مطالبات شیطان بزرگ در سوریهمخالفان داخلی دولت سوریه در یک تقسیم بندی کلی به دو دسته تقسیم می شوند
 

اگر تا چند ماه قبل ماجرای سوریه برای عده ای مبهم بود، اکنون با شفاف تر شدن مواضع بسیاری از دولت ها و سران کشورها هیچ ابهامی در این زمینه باقی نمانده است.
تمام نکته در ماجرای سوریه اینست که مثلث آمریکا، صهیونیسم بین الملل و ارتجاع عرب با هدف مصون نگهداشتن سران مرتجع کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی از امواج برخاسته از بیداری اسلامی که موجب سرنگون شدن 4 دیکتاتور در جهان عرب شد و در حال سرنگون ساختن سایر دیکتاتورهای منطقه است، تلاش کردند افکار عمومی را متوجه نقطه ای دیگر کنند و از رهگذر این ماجرای انحرافی فرصتی برای یک برنامه ریزی جدید و پیدا کردن راهکاری برای از سر گذراندن این امواج به دست بیاورند.

انتخاب سوریه، از این جهت که یکی از اضلاع مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی در منطقه خاورمیانه عربی است، اقدامی کاملاً حساب شده و دقیق بود. زیرا در صورت به ثمر رسیدن این توطئه، از یکطرف رژیم صهیونیستی نفس راحتی خواهد کشید و از طرف دیگر مهره های منطقه ای آمریکا وخود آمریکا نیز برای مدتی هر چند کوتاه از تیررس بیداری اسلامی در امان خواهند ماند.
این مثلث، حتی به این اندازه نیز قانع است که اگر حکومت سوریه سقوط نکند، لااقل تضعیف این حکومت و جلب توجه افکار عمومی جهان عرب به مسأله سوریه می تواند همان فرصت موردنظر را در اختیار اضلاع این مثلث قرار دهد.
تدارک تبلیغات پرحجم علیه دولت سوریه و شخص بشار اسد، ارسال سلاح از مرزهای ترکیه، لبنان، اردن و عراق برای شورشیان داخل سوریه، حمایت های مالی فراوان توسط شیوخ قطر و کویت و عربستان از شورشیان و مخالفان دولت سوریه، آلت دست قرار دادن دبیرکل اتحادیه عرب برای تعلیق عضویت سوریه در این اتحادیه و تهیه گزارش علیه بشار اسد و مطرح کردن آن در شورای امنیت سازمان ملل، برگزاری کنفرانس های
” دارک تبلیغات پرحجم علیه دولت سوریه و شخص بشار اسد، ارسال سلاح از مرزهای ترکیه، لبنان، اردن و عراق برای شورشیان داخل سوریه، حمایت های مالی فراوان توسط شیوخ قطر و کویت و عربستان از شورشیان و مخالفان دولت موضعگیری آشکار دولتمردان آمریکا و انگلیس و فرانسه علیه دولت سوریه است “
متعدد تحت عنوان "دوستان مردم سوریه" با هدف افزایش فشار بر دولت سوریه، موضعگیری آشکار دولتمردان آمریکا و انگلیس و فرانسه علیه دولت سوریه و اظهارات صریح و بی پرده و در عین حال یکنواخت سران رژیم صهیونیستی و ارتجاع عرب علیه دولت سوریه، بخشی از تلاش هائی هستند که برای رسیدن به همین هدف صورت گرفته اند.

آنچه جریان موجود در سوریه را از انقلاب های منطقه جدا می کند، در این چند محور به روشنی قابل لمس می باشد.

1ـ مخالفان داخلی دولت سوریه در یک تقسیم بندی کلی به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از فعالان سیاسی حاضر در صحنه و شورشیان مسلح.
فعالان سیاسی در عرصه های مختلف آشکارا به بیان نقطه نظرات خود می پردازند و دولت سوریه نیز با اصلاحاتی که به تدریج انجام می دهد، راه را برای فعالیت های بیشتر آنان هموار می کند. این دسته از مخالفان، با صراحت اعلام می کنند که با مبارزات مسلحانه و ترور و ایجاد وحشت مخالفند و به حل مسالمت آمیز مسائل اعتقاد دارند.

دسته دوم، یعنی شورشیان مسلح، علاوه بر دولت، با دسته اول اختلاف عمیقی دارند و به چیزی غیر از براندازی نظام حاکم رضایت نمی دهند.
نکته قابل توجه اینست که وجود چنین وضعیتی در سوریه، تفاوت جوهری آشکاری را میان آنچه در این کشور می گذرد با انقلاب های مصر و تونس و لیبی و یمن به نمایش می گذارد.

2ـ در انقلاب های تونس و یمن و مصر، قدرت های غربی طرف حکومت ها را گرفتند و از حاکمان این کشورها حمایت کردند و در مقابل ملت ها قرار داشتند.

در لیبی نیز واقعیت همین بود لکن کشورهای عضو ناتو بعد از آنکه متوجه شدند قذافی رفتنی است، به طمع نفت این کشور، سیاست خود را تغییر دادند و با حملات نظامی به لیبی تلاش کردند وانمود کنند که در سرنگون کردن قذافی سهیم هستند.

آنها اکنون علاوه بر نفت، به سود سرشاری که از رهگذر بازسازی همان چیزهائی که خودشان در لیبی ویران کرده اند نیز چشم دارند و هدف از حملات ناتو نیز همین بود.

در سوریه، شرایط کاملاً برعکس است. آمریکا، فرانسه و انگلیس، خود طراحان اصلی ایجاد شورش در سوریه هستند و از همان ابتدا شورشیان را تعلیم دادند و به آنها کمک های تسلیحاتی کردند. در طول یکسال گذشته نیز از طریق برگزار کردن اجلاس های متعدد در کشورهای مختلف و با برنامه ریزی های سیاسی و تبلیغاتی گوناگون، از شورشیان حمایت کردند.

3ـ انقلاب های کشورهای عربی، نه تنها مورد حمایت
” آمریکا، فرانسه و انگلیس، خود طراحان اصلی ایجاد شورش در سوریه هستند و از همان ابتدا شورشیان را تعلیم دادند و به آنها کمک های تسلیحاتی کردند. “
شیوخ خلیج فارس و آل سعود و سایر آل های منطقه نبودند، بلکه این خاندان های دیکتاتور همواره با تمام امکانات خود در مقابل ملت ها ایستادند و از دیکتاتورهای حاکم بر این کشورها حمایت کردند. همین شیوخ و آل ها، در ماجرای سوریه، طرف شورشیان را گرفته و از آنها حمایت های مالی و تسلیحاتی آشکار می کنند.
دلارهای نفتی قطر و عربستان و کویت یکسره به سوی شورشیان سوریه سرازیر است و سران مرتجع عرب آشکارا از ضرورت سقوط دولت سوریه سخن می گویند. در این میان، نکته جالب اینست که همین شیوخ در ماجرای بحرین، کاملاً بر عکس عمل می کنند و باحمایت های مالی، سیاسی و تبلیغاتی تلاش می کنند آل خلیفه را از سقوط نجات دهند.

4ـ نقش آشکار رژیم صهیونیستی و حامیان اصلی این رژیم به ویژه دولت آمریکا در دامن زدن به شورش سوریه کاملاً آشکار است. رئیس سابق موساد، هفته گذشته اعلام کرد: "بقای نظام سوریه، بزرگترین شکست برای اسرائیل است." اوباما، رئیس جمهور آمریکا نیز علاوه بر اینکه آشکارا خواستار سرنگونی بشار اسد شده، وزیر خارجه خود را مرتباً به خاورمیانه میفرستد تا طرح های ضدیت با نظام سوریه را به اجرا درآورد.
آنچه به اوباما در این زمینه انگیزه داده، حمایت های مالی فراوانی است که صهیونیست ها از او برای برنده شدن در انتخابات ریاست جمهوری آبان ماه امسال آمریکا به عمل آورده اند. در ماه های گذشته از 68 میلیون دلار جمع آوری شده برای تبلیغات انتخاباتی اوباما، 38 میلیون دلار آن را ثروتمندانی تأمین کرده اند که 120 نفر از آنها یهودیان طرفدار رژیم صهیونیستی هستند.

سران رژیم صهیونیستی بعد از آنکه مهمترین حامیان خود در جهان عرب را از دست دادند، احساس می کنند به فرصتی برای جبران لطمات شدیدی که به آنها وارد شده نیاز دارند. آنها با همراهی آمریکا و سایر قدرت های اروپائی تلاش کردند افکار، انرژی ها، امکانات و تبلیغات جهان عرب را به نقطه ای متوجه کنند که اگر از درگیری ها فارغ باشد می تواند برای رژیم صهیونیستی خطرساز باشد.
این نقطه، جبهه مقاومت است که بخشی از آن را سوریه تشکیل می دهد.
” رئیس سابق موساد، هفته گذشته اعلام کرد: "بقای نظام سوریه، بزرگترین شکست برای اسرائیل است." “
اینکه اکنون القاعده، سلفی ها و سران ارتجاع عرب با تمام نیرو و امکانات برای تقویت شورشیان سوریه تلاش می کنند، باید دانست که همگی عمله های اجرائی همین طرح صهیونیستی ـ غربی هستند.

5ـ عملکرد مجامع بین المللی نیز در مورد سوریه با آنچه در مورد سایر کشورهای عربی انجام داده اند متفاوت است. سازمان ملل در مورد بحرین کاملاً ساکت است و اتحادیه عرب نیز در این زمینه از سازمان ملل پیروی می کند، اما همین سازمان ها تاکنون بارها برای صدور مجوز حمله نظامی به سوریه و ساقط کردن حکومت دمشق تلاش کرده اند.
دبیرکل اتحادیه عرب، نبیل العربی متأسفانه با گرفتن رشوه 50 میلیون دلاری از شیوخ قطر حاضر شد این اتحادیه را به آمریکا و انگلیس و فرانسه و رژیم صهیونیستی بفروشد و علیه سوریه و به نفع شورشیان و برخلاف مقررات بین المللی موضع گیری نماید.
این تفاوت های آشکار، کاملاً نشان می دهند آنچه در سوریه می گذرد نه تنها یک انقلاب نیست بلکه یک توطئه غربی ـ صهیونیستی ـ عربی است که توسط مثلث شناخته شده "آمریکا، صهیونیسم بین الملل و ارتجاع عرب" طراحی شده و هدف اصلی آن مصون نگهداشتن رژیم صهیونیستی و سران مرتجع و رژیم های دیکتاتوری عرب از امواج بیداری اسلامی است. این، واقعیتی است که آگاهی از آن می تواند توطئه خطرناک این مثلث شوم را خنثی کند و راه را برای پاکسازی منطقه خاورمیانه از رژیم های دیکتاتوری و غده سرطانی صهیونیسم هموار نماید.
در این میان، آنچه موجب تعجب و تأسف است مواضع دولتمردان ترکیه به ویژه شخص رجب طیب اردوغان نخست وزیر این کشور است که با تمام توان و امکانات با مثلث "آمریکا ـ صهیونیسم بین الملل و ارتجاع عرب" علیه دولت سوریه همکاری می کند. شاید بعضی ایرادهای سران دولت ترکیه به دولتمردان سوری وارد باشد و در این واقعیت تردیدی وجود ندارد که بشار اسد و سران حزب بعث سوریه باید واقعیت های جدید را بپذیرند و در روش سیاسی خود تغییرات عمده ای پدید آورند، لکن
” سازمان ملل در مورد بحرین کاملاً ساکت است و اتحادیه عرب نیز در این زمینه از سازمان ملل پیروی می کند، اما همین سازمان ها تاکنون بارها برای صدور مجوز حمله نظامی به سوریه و ساقط کردن حکومت دمشق تلاش کرده اند. “
راه رسیدن به این هدف منطقی، همراهی با آمریکا و صهیونیست ها و سران ارتجاع عرب و شرکت در توطئه این مثلث شوم نیست.

روشن است که دولتمردان ترکیه با رؤیای تشکیل هلال اخوان المسلمین و فراگیر شدن حکومت اخوانی از تونس تا مصر و تا سوریه و ترکیه وارد عرصه ضدیت با سوریه شده اند، ولی آنها به این نکته توجه ندارند که آمریکا و صهیونیسم بین الملل با طرحی که اکنون در سوریه دنبال می کنند و در نظر دارند بعدها در بعضی کشورهای دیگر به اجرا درآورند در نهایت همه چیز را به نفع خود مصادره خواهند کرد و حتی به سراغ خود دولتمردان ترکیه نیز خواهند رفت.

اخوانی بودن دولتمردان ترکیه نباید موجب شود آنها فریب آمریکا و صهیونیست ها را بخورند و در زمین دشمنان ملت های مسلمان بازی کنند. سران کنونی ترکیه، که با رنگ و لعاب اسلام گرائی به قدرت رسیده اند، باید به رفتاری که آمریکا با نجم الدین اربکان ـ پدر معنوی دولتمردان فعلی ترکیه ـ کرده و او را با یک کودتا از حاکمیت کنار گذاشت، بیاندیشند و به این نتیجه برسند که هرگز نباید با هیچ طرحی که طراح آن آمریکا باشد همراهی نمایند.

علاوه براینها، مخالفت گسترده مردم ترکیه در حمایت از دولت سوریه، باید برای دولتمردان ترکیه هشدار قابل توجهی باشد و آنها را از خواب غفلتی که گرفتار آن شده اند بیدار کند.
درست در همان روزها که وزرای خارجه آمریکا و انگلیس و عربستان سعودی و نخست وزیر قطر و بعضی دیگر از مهره های منطقه ای آمریکا در اسلامبول در کنار رجب طیب اردوغان نشسته بودند تا علیه دولت سوریه البته تحت عنوان "دوستان سوریه" توطئه کنند، عده ای از جوانان ترکیه در برابر سفارت آمریکا در ترکیه تظاهرات کردند و به دولتمردان آنکارا هشدار دادند که در دام آمریکا گرفتار شده اند و هر چه زودتر خود را از این دام نجات دهند.

اکنون که ابعاد مختلف ماجرای سوریه روشن شده و مردم ترکیه نیز به عمق توطئه پی برده و دولتمردان خود را از ادامه همراهی با این توطئه برحذر میدارند، وقت آن است که سران دولت ترکیه بیش از این در زمین دشمنان ملت های منطقه بازی نکنند و خود را از دام خطرناکی که شیطان بزرگ برای آنها پهن کرده است نجات دهند.

دولتمردان ترکیه مطمئن باشند نظام سوریه بر توطئه فعلی پیروز خواهد شد و شرایط منطقه به زیان آمریکا و صهیونیست ها و هم پیمانان آنها رقم خواهد خورد.

 

 

 

 مطالب مرتبطفرصتی که دارد تهدید می شود!
طرح تجزیه؛ راهکار مقابله با جهان اسلام
جنبش 14 فوریه؛ انقلابی که با خون شهدا آغاز شد وادامه دارد
دست برتر «گفتمان انقلاب» ما در منطقه
برچسب هابیداری اسلامی, شیطان بزرگ, شورشیان مسلح
نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما:مطالب پیشنهادی
مطالبات شیطان بزرگ در سوریه مطالبات شیطان بزرگ در سوریه
مخالفان داخلی دولت سوریه در یک تقسیم بندی کلی به دو دسته تقسیم می شوند
تهدیدهای پیش روی بیداری اسلامی تهدیدهای پیش روی بیداری اسلامی
بیداری اسلامی وانقلابیون با چه موانعی مواجه هستند
وعده صادق وعده صادق
فریاد اعتراض ملت ها در گوش ابر قدرتها، پیکره غرب را به لرزه انداخته
این قرن، قرن اسلام است این قرن، قرن اسلام است
در طول عمرمان این ضرب المثل ایرانی را بارها شنیده ایم که...
ظهور قدرتمند اسلام در آمریکای لاتین ظهور قدرتمند اسلام در آمریکای لاتین
هجده درصد مسلمانان، عرب و بقیه مسلمان ها در کشورهای دیگری پراکنده اند
انقلاب‌هایی با شعار الله اکبر انقلاب‌هایی با شعار الله اکبر
با سقوط قذافی، تحولات منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا وارد مرحله جدیدی شد
غرب در جاده اسلام ستیزی غرب در جاده اسلام ستیزی
بررسی کارنامه کشورهای غربی در ماه های اخیر
توطئه علیه جهان اسلام توطئه علیه جهان اسلام
قدرت های جدید ضد غرب منافع آنها را در معرض تهدید قرار داده اند

• حج
آموزش
احکام
آشنایی با اماکن
• عترت
اهل بیت علیهم السلام
خاندان معصومین
زیارتنامه ها
احادیث و روایات
غدیر
• تاریخ
تاریخ اسلام
تاریخ ایران
انقلاب اسلامی
دفاع مقدس
بیداری اسلامی
• سبک زندگی
حجاب و عفاف
خانه و خانواده
خلاقیت و نوآوری
زندگی شهری
کودک و نوجوان
طب طبیعی
• چند رسانه ای
آوا و نما
عکس
نرم افزار
• هنر دینی
شعر آیینی
حکایات و لطایف
دلنوشته ها
داستانک
 • حج در معارف و کلام
وحی
معصومین ( علیهم السلام )
بزرگان
• اخلاق
اخلاق عملی
اخلاق نظری
• کتابخانه
حج
عترت ( علیهم السلام )
معارف
• سایر
دین شناسی
شخصیت شناسی
پیوندها
کلیه حقوق متعلق مادی و معنوی متعلق به امور حج و زیارت سازمان صدا و سیما می باشد
امور حج و زیارت صدا و سیما