نسخه چاپی


وعده صادقفریاد اعتراض ملت ها در گوش ابر قدرتها، پیکره غرب را به لرزه انداخته
 

با نگاهی به حوادث اخیر منطقه خاورمیانه و پیامدهای آن در دیگر کشورهای عربی و اسلامی میتوان دریافت که پس از گذشت بیش از سی سال از انقلاب اسلامی ایران که تجلی تحقق اراده مردم در تغییر نظام حاکم و سرنگونی رژیم طاغوت بود، خواست اکثریت مردم که در ادبیات انقلاب اسلامی با عنوان مستضعفین و مظلومانِ سیاستهای مستکبرانه حاکمان شناخته میشوند، توانست ضربه ی سختی را بر پیکره ی حکومت های دیکتاتور مآب و دست نشانده وارد سازد.

به پاخاستن مردم در تونس،مصر،لیبی،بحرین و یمن مضاف بر آنکه توانست مطالبه آنان برای تغییر حکومت کشورشان را محقق سازد یا اینکه دست کم ثابت کرد که آتش خشم مردم هرچند که در زیر خاکستر سرکوب پنهان شده باشد ،روزی شعله ور خواهد شد و دودمان ظالمان را میسوزاند، توانست نقش مهمی را نیز در احیاگری کرامت انسانی ملت های منطقه بر مبنای آموزه ها و اصول اسلامی ایفا نماید.

اما این پایان ماجرا نبود. بیداری اسلامی فطرت ظلم ستیز انسانی را مخاطب قرارداده و عدالت طلبی و مبارزه با ستم را را در مردم کشورهای مختلف زنده کرده است. از سوی دیگر ناکارآمدی نظام لیبرال-دموکراسی غربی که بر مبنای منفعت طلبی و استثمارگری اصحاب زر و زور بناشده نیز، امری اثبات شده میباشد و این بیداری فطری سبب شده تا دامنه ی احیای کرامت انسانی به خاورمیانه محدوده نشده و پا فراتر از آن گذارد.

پیش روی بیداری تا قلب اروپا را اردیبهشت ماه امسال، رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش نموده و وعده ی قیام مردم بر علیه نظام سرمایه داری غربی را به دنیا دادند.

"فقط این نیست که در کشورهای شمال آفریقا و منطقه ی غرب آسیا که امروز ما در آنجا قرار داریم، حرکات بیداری ای به وجود آمده باشد؛ این حرکت بیداری تا قلب اروپا خواهد رفت. آن روزی پیش خواهد آمد که همین ملتهای اروپائی علیه سیاستمداران و زمامداران و قدرتمندانی که آنها را یکسره تسلیم سیاستهای فرهنگی و اقتصادی آمریکا و صهیونیسم کردند، قیام خواهند کرد. این بیداری، حتمی است. حرکت ملت ایران، امتداد و عمقش اینهاست؛ حرکت عظیمی است. "

حال پس از گذشت فقط چند ماه، نه فقط قلب اروپا که سرسلسله ی نظام های استکباری غرب یعنی ایالات متحده آمریکا نیز به کانون اعتراضات مردمی در قبال پایمال شدن حق اکثریت مردم توسط اقلیت سرمایه دار تبدیل شده است.

هرچند که غرب می کوشد جنبش فتح وال استریت و تجمعات اعتراضی در بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله انگلیس، فرانسه،آلمان و یونان را با استفاده از بایکوت خبری و سرکوب نظامی بی اهمیت جلوه دهد، اما مردم دنیا دریافته اند که نفس های نظام سلطه غربی به شماره افتاده است. غرب که تا پیش از این با شعار دروغین دموکراسی سعی میکرد با منش پدرسالارانه کشورهای مختلف از جمله ایران را به نقض حقوق بشر متهم کند، هم اکنون برای سرکوب معترضان راهی به جز دستگیری و ضرب و شتم آنان نمی یابد.

اما از سوی دیگر، فریاد اعتراض ملت ها در گوش ابرقدرتها، پیکره غرب مستکبر را به لرزه انداخته است. گویا ثمره بیداری مردم، فروبردن سلطه گران به خوابی ابدی ست که آنان را برای همیشه از صحنه سیاسی دنیا محو سازد.
آنچنان که امام راحل نویدن ازهم پاشیدن نظام کومونیستی شوروی را داد براساس پیش بینی رهبر انقلاب ، دیری نخواهد پائید که نظام لیبرال دموکراسی غربی را نیز در کنار نظام کومونیستی در موزه ها جستجو کرد.

 برچسب هابیداری اسلامی, تونس, وعده صادق
نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما:مطالب پیشنهادی
مطالبات شیطان بزرگ در سوریه مطالبات شیطان بزرگ در سوریه
مخالفان داخلی دولت سوریه در یک تقسیم بندی کلی به دو دسته تقسیم می شوند
تهدیدهای پیش روی بیداری اسلامی تهدیدهای پیش روی بیداری اسلامی
بیداری اسلامی وانقلابیون با چه موانعی مواجه هستند
وعده صادق وعده صادق
فریاد اعتراض ملت ها در گوش ابر قدرتها، پیکره غرب را به لرزه انداخته
این قرن، قرن اسلام است این قرن، قرن اسلام است
در طول عمرمان این ضرب المثل ایرانی را بارها شنیده ایم که...
ظهور قدرتمند اسلام در آمریکای لاتین ظهور قدرتمند اسلام در آمریکای لاتین
هجده درصد مسلمانان، عرب و بقیه مسلمان ها در کشورهای دیگری پراکنده اند
انقلاب‌هایی با شعار الله اکبر انقلاب‌هایی با شعار الله اکبر
با سقوط قذافی، تحولات منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا وارد مرحله جدیدی شد
غرب در جاده اسلام ستیزی غرب در جاده اسلام ستیزی
بررسی کارنامه کشورهای غربی در ماه های اخیر
توطئه علیه جهان اسلام توطئه علیه جهان اسلام
قدرت های جدید ضد غرب منافع آنها را در معرض تهدید قرار داده اند

• حج
آموزش
احکام
آشنایی با اماکن
• عترت
اهل بیت علیهم السلام
خاندان معصومین
زیارتنامه ها
احادیث و روایات
غدیر
• تاریخ
تاریخ اسلام
تاریخ ایران
انقلاب اسلامی
دفاع مقدس
بیداری اسلامی
• سبک زندگی
حجاب و عفاف
خانه و خانواده
خلاقیت و نوآوری
زندگی شهری
کودک و نوجوان
طب طبیعی
• چند رسانه ای
آوا و نما
عکس
نرم افزار
• هنر دینی
شعر آیینی
حکایات و لطایف
دلنوشته ها
داستانک
 • حج در معارف و کلام
وحی
معصومین ( علیهم السلام )
بزرگان
• اخلاق
اخلاق عملی
اخلاق نظری
• کتابخانه
حج
عترت ( علیهم السلام )
معارف
• سایر
دین شناسی
شخصیت شناسی
پیوندها
کلیه حقوق متعلق مادی و معنوی متعلق به امور حج و زیارت سازمان صدا و سیما می باشد
امور حج و زیارت صدا و سیما