نسخه چاپی


بیداری اسلامی و افزایش دشمنی غرب با ایراننخست وزیر رژیم صهیونیستی با دخالت در امور داخلی ایران تصریح کرد
 

چندی قبل و در اوج قیام های مردمی کشورهای خاورمیانه علیه دیکتاتورهای وابسته، بنیامین نتانیاهو در برلین و در کنفرانس خبری به همراه آنگلا مرکل صدراعظم آلمان گفت: «نمی دانیم که آیا تحولات در کشورهای عربی شبیه انقلاب های سال 1989 اروپای شرقی علیه رژیم های اقتدارگرا بوده و یا شبیه انقلاب اسلامی درسال 1979 است. البته امیدوارم این تحولات شبیه نوع اول باشد. ولی نمی توانیم در این زمینه اطمینان داشته باشیم.»

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با دخالت در امور داخلی ایران تصریح کرد که رهبران کشورهای جهان باید به ایران فشار آورند. وی همچنین دوباره کنارکشیدن بانک مرکزی آلمان را از فرآیند انتقال پول نفت هند به ایران خواستار شد.

رژیم اسراییل و کشورهای غربی نمی خواهند ایران به عنوان الگوی مبارزه با غرب و آمریکا در منطقه شناخته شده و کشورهای منطقه از ایران به عنوان کشوری که مسیر استقلال و پیشرفت را طی کرده است پیروی کنند، آنها ترجیح می دهند خیزش های منطقه مانند انقلابهای 1989 اروپای
” نخست وزیر رژیم صهیونیستی با دخالت در امور داخلی ایران تصریح کرد که رهبران کشورهای جهان باید به ایران فشار آورند. وی همچنین دوباره کنارکشیدن بانک مرکزی آلمان را از فرآیند انتقال پول نفت هند به ایران خواستار شد. “
شرقی باشد تا انقلاب اسلامی ایران.

انقلاب 1989، انقلابی علیه اقتدارگرایی بود که به سقوط کمونیسم در شرق آلمان منجر شد. بنابراین حذف مولفه های اسلامی، روحیه ضداستعماری و ضداستکباری تمام تلاش و آرزوی اسراییل و غرب از این قیام هاست. سه مولفه ای که ماهیت انقلاب اسلامی را تشکیل می دهد.

حال سؤال این است: دلیل نگرانی و ترس غرب از تسری الگوی جمهوری اسلامی ایران چیست؟

درحدیث نبوی پیامبر اسلام، مؤمنان را همچون اعضا و پیکر یک انسان واحد می داند که اگر سر او به درد آید تمام بدنش به درد مبتلا می شود یا اگر چشمش به درد مبتلا گردد سایر اعضایش دچار درد خواهدشد.

امروز شاهد بیداری و قیام در کشورهای اسلامی منطقه هستیم موجی که، مردمان این کشورها را در برگرفته و نظم گذشته را که متناسب با اهداف و منافع آمریکا و اسرائیل بوده است در هم ریخته، بنابراین اتاق فکر استکبار اکنون تمام تلاش خویش را به کار می برد تا نظام سیاسی ای که قرار است در کشورهای تونس، مصر، لیبی، بحرین و... جایگزین شود اولا از جمهوری اسلامی ایران الگو نگیرد و دوم اینکه منافع غرب و امنیت اسرائیل را با چالش مواجه نسازد، در همین راستا آنها ترجیح می دهند که این خیزش های مردمی فقط به تغییر ساختار سیاسی منتهی شود نه ساختار هویتی و ایدئولوژیک منطقه.

بیداری امت اسلام که با انقلاب اسلامی ایران کلید خورد ، پیش از این توسط امام راحل نوید داده شده بود: «کشورهای اسلامی و مستضعفان جهان قدرت اسلامی خود را بیابند و از عربده های شرق و غرب و وابستگان ” بیداری امت اسلام که با انقلاب اسلامی ایران کلید خورد ، پیش از این توسط امام راحل نوید داده شده بود: «کشورهای اسلامی و مستضعفان جهان قدرت اسلامی خود را بیابند و از عربده های شرق و غرب و وابستگان و تفاله های آنان نهراسند و با اعتماد به خداوند تعالی و اتکال به قدرت اسلام و ایمان بپاخیزند و دست جنایتکاران را از کشورهای خود کوتاه نمایند.» “
و تفاله های آنان نهراسند و با اعتماد به خداوند تعالی و اتکال به قدرت اسلام و ایمان بپاخیزند و دست جنایتکاران را از کشورهای خود کوتاه نمایند.» (صحیفه امام، ج15، ص61)

رهبر انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تأثیر پیروزی انقلاب اسلامی ایران در تحولات اخیر و همچنین شکسته شدن ابهت غرب و در رأس آن آمریکا و اسرائیل، حرکت کنونی منطقه را نتیجه انباشت تدریجی انگیزه ها، فکرها و تصمیم ها دانسته و تأکید کردند: «این موضوع نشأت گرفته از ایستادگی و ثبات ملت ایران و نشانه های خوب پیشرفت در ایران اسلامی است.
 
صورت عزت ملت، سربلندی سیاسی نظام اسلامی، پیشرفتها و نوآوریها در عرصه های مختلف علمی و اقتصادی، و کوتاه نیامدن در مقابل قدرتهای زورگو، تداوم پیدا کرده و اکنون به الگویی برای ملتهای منطقه تبدیل شده است.» (بیانات مقام معظم رهبری دیدار جمعی از فرماندهان و مسئولان نظامی و انتظامی در تاریخ 14/1/1390)

بیداری اسلامی در دنیای امروز، حقیقی است که فردایی بهتر را به امت اسلامی نوید می دهد.
 
از سه دهه پیش که با پیروزی انقلاب اسلامی این حرکت پرقدرت آغاز شد، پیچیده تر شدن شیوه های دشمنی استکبار و تلاش پرهزینه آنان را در مقابله با انقلاب اسلامی شاهد هستیم، اکنون و با توجه به الگوگیری قیام های منطقه از ایران سنگ اندازی، شیوه های دشمنی و ایجاد اختلال در روند پیشرفت جمهوری اسلامی پیچیده تر و سخت تر خواهد شد و این مسئله هشیاری بیشتر مردم و مسئولان را می طلبد.

تبلیغات وسیع دشمن در جهت اسلام هراسی، ایجاد موانع اقتصادی و تحریم، تلاشهای فراوان برای ایجاد اختلاف میان فرقه های اسلامی، خصوصا ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی، تفرقه افکنی میان دولت های مسلمان و کوشش برای از بین بردن وحدت امت اسلام و... واکنش های غرب در برابر حرکت استوار ” بیداری اسلامی شیوه های دشمنی غرب به سرکردگی آمریکا و اسرائیل را با ایران پیچیده تر می سازد تا آنها الگوی کشورهای منطقه را کمرنگ کنند و در هر حال آنها دست از مبارزه خویش برای زمین زدن الگوی مردم مسلمان منطقه برای بیداری و آزادی برنخواهند داشت. “
امت اسلامی به سوی بیداری و آزادگی است. که راه حل مسئله تأکید بر مؤلفه ها و ماهیت حقیقی این بیداری برای جلوگیری از انحراف و مقابله با آن است.
 
اولین مؤلفه در بیداری اسلامی مردمی، عمومی و خودجوش بودن آن است به عبارت دیگر حضور همه مردم و همه احزاب در صحنه این حرکت را قدرتمند و مداوم نموده است.

این بیداری دعوایی طایفه ای و قومی نیست بلکه خیزشی عمومی است که مانند انقلاب اسلامی ایران از سوی همه جریانات، احزاب و گروه ها صورت گرفته است.

دومین مولفه در تحولات و حوادث منطقه، اسلامی بودن آن است روح و ماهیت این خیزش ها کاملا دینی و اسلامی است.

حضور علما و جنبش های اسلامی همچون اخوان و المسلمین وجود شعارها و نمادهای مذهبی و شعار الله اکبر و اقامه نمازهای نشان دهنده بیداری عمومی ملت ها در جهت حذف سکولاریسم و توجه به هویت اسلامی این کشورهاست.

سومین مؤلفه بیداری اسلامی، الگوگیری آنها از انقلاب اسلامی در رد غرب و ماهیت استکبار ستیز و ضد آمریکا و ضداسرائیل این قیام هاست،نکته ای که نفوذ انقلاب ایران را بیش از پیش تایید می کند. مسئله ای که خشم نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را برمی انگیزد همین نکته است.
 
آنها از تسری الگوی ضداستکباری ایران به شدت بیمناکند و تمام تلاش خویش را به کار می برند تا همراهی کشورهای جهان را برای فشار و مقابله با ایران به دست آورند.

بیداری اسلامی شیوه های دشمنی غرب به سرکردگی آمریکا و اسرائیل را با ایران پیچیده تر می سازد تا آنها الگوی کشورهای منطقه را کمرنگ کنند و در هر حال آنها دست از مبارزه خویش برای زمین زدن الگوی مردم مسلمان منطقه برای بیداری و آزادی برنخواهند داشت.

 

 مطالب مرتبطفرصتی که دارد تهدید می شود!
نقش نخبگان در هدایت «بیداری اسلامی»
انقلاب های عربی؛ ناکامی دوباره یا تحول فراگیر
طرح تجزیه؛ راهکار مقابله با جهان اسلام
برچسب هابیداری اسلامی, بنیامین نتانیاهو, دشمنی غرب با ایران
نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما:مطالب پیشنهادی
مطالبات شیطان بزرگ در سوریه مطالبات شیطان بزرگ در سوریه
مخالفان داخلی دولت سوریه در یک تقسیم بندی کلی به دو دسته تقسیم می شوند
تهدیدهای پیش روی بیداری اسلامی تهدیدهای پیش روی بیداری اسلامی
بیداری اسلامی وانقلابیون با چه موانعی مواجه هستند
وعده صادق وعده صادق
فریاد اعتراض ملت ها در گوش ابر قدرتها، پیکره غرب را به لرزه انداخته
این قرن، قرن اسلام است این قرن، قرن اسلام است
در طول عمرمان این ضرب المثل ایرانی را بارها شنیده ایم که...
ظهور قدرتمند اسلام در آمریکای لاتین ظهور قدرتمند اسلام در آمریکای لاتین
هجده درصد مسلمانان، عرب و بقیه مسلمان ها در کشورهای دیگری پراکنده اند
انقلاب‌هایی با شعار الله اکبر انقلاب‌هایی با شعار الله اکبر
با سقوط قذافی، تحولات منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا وارد مرحله جدیدی شد
غرب در جاده اسلام ستیزی غرب در جاده اسلام ستیزی
بررسی کارنامه کشورهای غربی در ماه های اخیر
توطئه علیه جهان اسلام توطئه علیه جهان اسلام
قدرت های جدید ضد غرب منافع آنها را در معرض تهدید قرار داده اند

• حج
آموزش
احکام
آشنایی با اماکن
• عترت
اهل بیت علیهم السلام
خاندان معصومین
زیارتنامه ها
احادیث و روایات
غدیر
• تاریخ
تاریخ اسلام
تاریخ ایران
انقلاب اسلامی
دفاع مقدس
بیداری اسلامی
• سبک زندگی
حجاب و عفاف
خانه و خانواده
خلاقیت و نوآوری
زندگی شهری
کودک و نوجوان
طب طبیعی
• چند رسانه ای
آوا و نما
عکس
نرم افزار
• هنر دینی
شعر آیینی
حکایات و لطایف
دلنوشته ها
داستانک
 • حج در معارف و کلام
وحی
معصومین ( علیهم السلام )
بزرگان
• اخلاق
اخلاق عملی
اخلاق نظری
• کتابخانه
حج
عترت ( علیهم السلام )
معارف
• سایر
دین شناسی
شخصیت شناسی
پیوندها
کلیه حقوق متعلق مادی و معنوی متعلق به امور حج و زیارت سازمان صدا و سیما می باشد
امور حج و زیارت صدا و سیما