کد خبر : 13873 تاریخ انتشار : 1397/03/13 نسخه چاپی


کنترل لپ‌تاپ‌های زائران در فرودگاه‌های عربستانبه دلیل چک امنیتی در فرودگاه‌های جده و مدینه معطلی زائران به این خاطر قطعی خواهد بود.
 

مدیرکل حراست سازمان حج و زیارت گفت: اگرچه همراه داشتن لپ‌تاپ و تبلت در حج مشکلی ندارد، اما به دلیل چک امنیتی در فرودگاه‌های جده و مدینه معطلی زائران به این خاطر قطعی خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از ایسنا، قاسم نصیری در همایش کارگزاران، مدیران و عوامل اجرایی استان تهران با بیان این‌که امیدوارم تمام دست‌اندرکاران و زائران به قوانین کشور میزبان توجه کنند تا حج در فضایی آرام برگزار شود، درباره شرایط هممراه داشتن وسایل اکترونیکی همچون لپ‌تاپ و تبلت توضیح داد: مشکلی در همراه داشتن این وسایل وجود ندارد، اما ممکن است چک‌های امنیتی را طولانی‌تر کند، حتی امکان دارد ماموران بازرسی عربستان بعد از مشکوک شدن به این وسایل، آن‌ها را برای بررسی بیشتر چند روزی نزد خود نگه دارند.

وی افزود: البته اگر فردی مجبور به همراه داشتن لپ تاپ یا تبلت است، باید اطلاعات آن را تخلیه کند.

نصیری همچنین بر تبیین شرایط و قوانین عربستان از سوی مدیران به زائران تاکید کرد و گفت: از موضوعاتی که باید زائران نسبت به آن آگاه باشند، محدود شدن بازارگردی‌ها است که در این رابطه باید فرهنگسازی لازم صورت گیرد.

اکبر رضایی ـ معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت ـ نیز اظهار کرد: فهرست داروهای ممنوعه تا چند روز دیگر برای استان‌های کشور و مبادی ورود و خروجی ارائه می‌شود که باید به تمامی اقلام دارویی ممنوعه توجه ویژه‌ای شود.

وی افزود: سال گذشته برخی زائران به دلیل ناآگاهی نسبت به داروهای ممنوعه، برخی داروهای مورد نیاز و ضروری خود را همراه نیاورده بودند که مسائلی را به دنبال داشت، اما در حج تمتع امسال زائران باید به این فهرست بیشتر توجه کنند.

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت تاکید کرد: میزان داروهای زائران عزیز نیز باید مطابق مدت اقامت آن‌ها تهیه شود و به اقلام دارویی ممنوعه نیز اهتمام صورت گیرد.