کد خبر : 13154 تاریخ انتشار : 1396/02/25 نسخه چاپی


حجاج عزت و عظمت خود را در حج حفظ كنندآیت‌الله العظمی جوادی آملی حفظ عزت و عظمت جمهوری اسلامی را خواستار شد و اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در جهان عزتمند و با عظمت است، حجاج نیز باید این عزت و عظمت را به خوبی حفظ كنند.
 
آملی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از سایت حج، آیت‌الله العظمی جوادی آملی، امروز در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسكر، نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت و آقای حمید محمدی، رییس سازمان حج وزیارت به بیان اهمیت جایگاه حج پرداخت و این موضوع را از مسائل مهم دینی دانست.

وی افزود: گرچه حج سالی یكبار و برای مستطیعان حج برگزار می شود؛ اما گاهی برخی افراد در طول عمرشان توفیق حضور بیش از یكبار به این فریضه مهم را پیدا نمی كنند كه باید قدردان چنین توفیق الهی باشند و از آن به خوبی بهره بگیرند تا ذخیره آخرت آن ها باشد.

آیت‌الله العظمی جوادی آملی به عظمت و جایگاه كعبه اشاره كرد و گفت: كعبه از جایگاه و ارزش خاصی برخوردار است و كسی نمی تواند به راحتی این عظمت و جایگاه را درك كند. حیات و ممات انسان در كعبه است.

وی با بیان اینكه قبولی تمامی مناسك و اعمال انسان به انجام آن به سوی قبله و كعبه است، تصریح كرد: كعبه تنها منحصر در حج و حضور در مكه نمی شود و ما همیشه حضورمان را متوجه كعبه می كنیم.

آیت‌الله العظمی جوادی آملی از حج به عنوان یك فعل یاد كرد و از مدیران و روحانیان كاروان ها خواست جهت بهره گیری بیشتر از معنویات حج به زائران آموزش های لازم را ارائه دهند.

مفسر برجسته قرآن كریم اهمیت و جایگاه زائران و حجاج را یادآور شد و درباره عزت و عظمت حجاج گفت: عزت امری تحمیلی نیست كه ما بخواهیم به زائر یا حاجی عزت بدهیم، زائران باید خود مراعات كنند و همه اعمال آن ها با ظرافت و عزتمندانه انجام شود، در خرید، رفت و آمد و برخورد با دیگران نیز عزتمندانه رفتار كنند تا همیشه با عزت باشند.

وی حفظ عزت و عظمت جمهوری اسلامی را خواستار شد و اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در جهان عزتمند و با عظمت است، حجاج نیز باید این عزت و عظمت را به خوبی حفظ كنند.

 برچسب هاآیت‌الله العظمی جوادی آملی
نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما:مطالب پیشنهادی
افزایش ارز پرداختی به حجاج افزایش ارز پرداختی به حجاج
حاجیان بیت الله الحرام می توانند در حج تمتع سال ???? تا ??? دلار ارز زیارتی دریافت كنند.
آنچه كه زائران باید قبل از سفر بدانند آنچه كه زائران باید قبل از سفر بدانند
این روز‌ها خانواده‌های زیادی درگیر سفری مقدس هستند؛ سفری كه غالبا در آن، پدر و مادر خانواده یا سالخورده‌ترین اعضا كه حالا نوبتشان رسیده، باید شال و كلاه كنند و دل از دنیا بكنند و چند هفته‌‌ای، خودشان را به سرزمین وحی بسپارند.
پاسخ رهبری به استفتائاتی در رابطه با حج پاسخ رهبری به استفتائاتی در رابطه با حج
در آستانه فرارسبدن ماه ذی‌الحجه و موسم حج
رادیو ایران و نگاهی نو به حج ابراهیمی رادیو ایران و نگاهی نو به حج ابراهیمی
در راستای افزایش آگاهی مخاطبان نسبت به آموزه های دینی و اخلاقی قرآن و اهلبیت و تلاش برای گسترش فضائل اخلاقی رادیو ایران با ویژه برنامه «قبله این قبیله »نگاهی نو به حج ابراهیمی دارد.
یاوران حجاج؛ نیروهای داوطلب مومن و عاشق خدمت یاوران حجاج؛ نیروهای داوطلب مومن و عاشق خدمت
همایش یاوران زائران سرزمین وحی(یاوران حجاج) در محل سالن اجتماعات سازمان حج و زیارت با حضور مسئولان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج زیارت برگزار شد.

• حج
آموزش
احکام
آشنایی با اماکن
• عترت
اهل بیت علیهم السلام
خاندان معصومین
زیارتنامه ها
احادیث و روایات
غدیر
• تاریخ
تاریخ اسلام
تاریخ ایران
انقلاب اسلامی
دفاع مقدس
بیداری اسلامی
• سبک زندگی
حجاب و عفاف
خانه و خانواده
خلاقیت و نوآوری
زندگی شهری
کودک و نوجوان
طب طبیعی
• چند رسانه ای
آوا و نما
عکس
نرم افزار
• هنر دینی
شعر آیینی
حکایات و لطایف
دلنوشته ها
داستانک
 • حج در معارف و کلام
وحی
معصومین ( علیهم السلام )
بزرگان
• اخلاق
اخلاق عملی
اخلاق نظری
• کتابخانه
حج
عترت ( علیهم السلام )
معارف
• سایر
دین شناسی
شخصیت شناسی
پیوندها
کلیه حقوق متعلق مادی و معنوی متعلق به امور حج و زیارت سازمان صدا و سیما می باشد
امور حج و زیارت صدا و سیما