شبکه تلویزیونی اینترنتی لبیک |خانه|--|درباره ما|--|ارتباط با ما|


چهار شنبه 25 مهر 1397   


کد خبر : 13670 تاریخ انتشار : 1396/10/09 نسخه چاپی


اعزام بیش از 500 هزار زائر ایرانی به عتبات عالیاتاعزام بیش از 500 هزار زائر ایرانی به عتبات عالیات از ابتدای سالجاری تاكنون
 


محمد جواد دانشیار مدیرعامل شركت شمسا از اعزام بیش از 500 هزار زائر ایرانی به عتبات عالیات از ابتدای سالجاری تاكنون خبر داد و گفت: این مهم در حالی است كه تا پایان سال در حدود سه ماه زمان باقی مانده است.
دانشیار با بیان این مطلب كه از اربعین امسال تاكنون شاهد افزایش اعزام ها بوده ایم ، افزود: بر اساس اطلاعات و آمار موجود در سال 95 حدود 730 هزار زائر ایرانی به عتبات سفر كرده است.

وی خاطرنشان كرد: همچنین با توجه به اینكه كمتراز مدت سه به ایام نوروز باقی مانده است در حال تنظیم برنامه در شركت شمسا و ستادهای اجرایی در عراق هستیم.

مدیرعامل شركت شمسا با تاكید بر اینكه به دنبال اجرای برنامه های مناسب برای بهره مندی هر چه بیشتر زائران در ایام سفر به خصوص نوروز امسال به عتبات هستیم، گفت: هم اكنون با طرف های عراقی در خصوص اسكان، حمل و نقل و تغذیه در حال مذاكره هستیم و امیدوارم با توجه به روند مذاكرات شاهد بهترین نتیجه باشیم.

مدیرعامل شركت شمسا با بیان اینكه شب گذشته نیز نشست های بسیار خوبی با طرف های عراقی برگزار كرده ایم ، تصریح كرد: یكی از مسایل مورد نظر ما با توجه به محدویت اسكان در شهر مقدس نجف اشرف ، استفاده از بهترین هتل ها از لحاظ كمی و كیفی و نزدیكی به حرم مطهر است كه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دانشیار با تاكید بر اینكه به زودی یك تیم كارشناسی برای بررسی و انتخاب محل اسكان زائران راهی عتبات خواهند شد، گفت: رفاه و آسایش زائران ایرانی از مهم ترین دغدغه های ما برای عقد قرارداد با طرف های عراقی است.

وی همچنین با بیان اینكه به دنبال عقد قرارداد برای آشپزخانه آماده فعالیت به نام آل البیت متعلق به شركت سولونا در كربلا هستیم، افزود: یكی از دلایل انتخاب این شركت، رعایت تمام مسایل بهداشتی و تولید غذای آن است كه به صورت كارخانه صنعتی فعالیت می كند.

این مقام مسئول اظهار داشت: برهمین اساس برای اواخر بهمن ماه امسال نیز پیش بینی كرده ایم كه با یكی از آشپزخانه ها به نام كوثر كه ظرفیت روزانه طبخ 20 هزار پرس غذا را دارد و همه امكانات آن به روز و مدرن است عقد قرار كرده و برای ایام نوروز مورد استفاده قرار دهیم.

دانشیار اظهار داشت: راه اندازی یك نانوایی متمركز در نجف اشرف با جدیدترین دستگاههای پیشرفته كه تمام این دستگاهها نیز خریداری شده از دیگر اقدامات است كه به انجام رسیده است.

وی گفت: با راه اندازی و افتتاح این نانوایی ، نان مورد نیاز زائران همه روزه پخت شده در هتل ها و مكانهای مورد نیاز توزیع خواهد شد.

این مقام مسئول همچنین در خصوص سفرهای عتباب گفت: عمده سفرهای زیارتی به مدت هفت روز است كه از این زمان زائران حسینی سه روز را در نجف اشرف و سه روز نیز در كربلا اقامت خواهند داشت .

به گفته وی؛ مدت باقی مانده نیز زائران به این صورت كه یك شب در كاظمین اقامت خواهند داشت و زیارت سامرا نیز به صورت عبوری به انجام خواهد رسید.

مدیرعامل شركت شمسا همچنین در پاسخ به این سوال كه آیا افزایش مبلغ ریالی عوارض خروجی چه تاثیری ممكن است در كاهش اعزام زائران به عتبات داشته باشد، گفت: در صورت اجرایی شدن این طرح به نظر می رسد با كاهش اعزام زائران به عتبات مواجه شویم در حالی كه این سفر معنوی و فرهنگی است.

وی خطاب به مسئولان كشورگفت: امیدوارم مسئولان و دست اندركاران امر در این خصوص تجدید نظر كرده و از اعمال آن خودداری كنند.

دانشیار همچنین در خصوص بازگشایی فرودگاه امام علی (ع) نجف اشرف به روی پروازهای ایرانی گفت: اخبار تایید نشده ای حاكی از اینست كه هفته آینده مسئولان فرودگاه امام علی (ع) نجف اشرف برای مذاكره با مسئولان كشورمان راهی ایران شوند.

وی با اظهار امیدواری از صحت این خبرتاكید كرد: چنانچه این خبر صحت داشته باشد امیدوارم شاهد توافق جدیدی برای بازگشایی فرودگاه امام علی(ع) نجف اشرف به روی هواپیماهای ایرانی باشیم.

به نقل از سایت حج


OWMTo
OWMYour Name
OWMYour Email address
OWMDescription
مطالب پیشنهادی
بستن کوله پشتی زائران اربعین بستن کوله پشتی زائران اربعین
 زائران پیاده‌روی اربعین کوله‌پشتی خود را چگونه ببندند

پیشنهاد ایران برای کاهش هزینه حمل و نقل در اربعین پیشنهاد ایران برای کاهش هزینه حمل و نقل در اربعین
پیشنهاد ایران برای کاهش هزینه حمل و نقل زائران اربعین در عراق
کارهای لازم جهت حضور در پیاده‌روی اربعین کارهای لازم جهت حضور در پیاده‌روی اربعین
همه کارهایی که تا قبل از حضور در پیاده‌روی اربعین لازم است انجام دهید.از گرفتن گذرنامه و ویزا تا هزینه سفر به مرز

• حج
آموزش
احکام
آشنایی با اماکن
• عترت
اهل بیت علیهم السلام
خاندان معصومین
زیارتنامه ها
احادیث و روایات
غدیر
• تاریخ
تاریخ اسلام
تاریخ ایران
انقلاب اسلامی
دفاع مقدس
بیداری اسلامی
• سبک زندگی
حجاب و عفاف
خانه و خانواده
خلاقیت و نوآوری
زندگی شهری
کودک و نوجوان
طب طبیعی
• چند رسانه ای
آوا و نما
عکس
نرم افزار
• هنر دینی
شعر آیینی
حکایات و لطایف
دلنوشته ها
داستانک
 • حج در معارف و کلام
وحی
معصومین ( علیهم السلام )
بزرگان
• اخلاق
اخلاق عملی
اخلاق نظری
• کتابخانه
حج
عترت ( علیهم السلام )
معارف
• سایر
دین شناسی
شخصیت شناسی
پیوندها
کلیه حقوق متعلق مادی و معنوی متعلق به امور حج و زیارت سازمان صدا و سیما می باشد
امور حج و زیارت صدا و سیما