کد خبر : 13928 تاریخ انتشار : 1397/04/19 نسخه چاپی


اختصاص ارز یارانه‌ای به حجاج صحت نداردافراد مغرض به دنبال ایجاد خدشه در حج ابراهیمی هستند.
 

حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسكربا انتقاد ازتبلیغات منفی در فضای مجازی در خصوص احتساب هزینه سفر حجاج با ارز یارانه ای، تصریح كرد: افراد مغرض به دنبال ایجاد خدشه در حج ابراهیمی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیم به نقل از سایت حج، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسكر درهمایش زائران حج تمتع مازندران درسالن سید رسول حسینی ، اظهارداشت: مسئولان حج دو كشور روابط سیاسی را از موضوع حج جدا كرده اند و برنامه اعزام حجاج ایرانی بدون تنش و نگرانی پیش می رود.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اینكه عزت، عظمت و كرامت حجاج ایرانی سال گذشته حفظ و امنیت شان تامین شد ، تصریح كرد: نگاه ما به حج كه كانون وحدت مسلمانان است، یك نگاه بین‌المللی و وحدت بخش است.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر با بیان محورهای شعار حج امسال ، افزود: زائران در این سفر معنوی و پر خیر و بركت می توانند با الگو گرفتن از سبك زندگی پیامبر و ائمه اطهار آن را در زندگی خود پیاده كنند.

وی با تاكید بر اینكه ما امنیت مكه و مدینه را امنیت خودمان می‌دانیم، اظهار داشت: كنگره جهانی حج بركات فراوانی دارد و زائران باید از آن استفاده بهینه نمایند.

سرپرست حجاج ایرانی افزود: حجاج ما حجاج فرهیخته‌ای هستند و باید تلاش كنند تا در این كنگره عظیم اسلامی زینت برای تشیع و مبلغ انقلاب و ملت فرهیخته ایران باشند.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اینكه حج ذاتا سفر سختی است و انسان در این سفر باید خود را با محیط وفق دهد، تصریح كرد: زائران باید خود را برای این سفر كه بهترین سفر برای انسان مومن است آماده كنند.

وی با بیان اینكه تلاش سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری براین بوده است تا بهترین امكانات برای حجاج فراهم شود، گفت: نگاه ما به سفر حج ، انتفاعی نیست و تلاش كرده ایم كه قیمت تمام شده را از حجاج دریافت كنیم اما تفاوت نرخ سال گذشته با امسال كه آن هم به تفاوت قیمت ارزبازمی گردد موجب شده برخی شیطنت و سوءاستفاده كنند.

وی با بیان اینكه درحج تبعیضی بین زائران وجود ندارد و به همه حاجیان امكانات یكنواخت ارائه می شود ، افزود: تفاوت تنها در زمینه اسكان حجاج درمدینه و مكه و طول مسافت پرواز است كه درهزینه دریافتی از زائران تاثیر دارد.

وی با اشاره به اینكه حدود 8 میلیون نفردرسال گذشته به سفرهای خارجی رفتند، اضافه كرد: آمارها در خصوص احتساب هزینه اعزام حجاج با نرخ یارانه ای صحت ندارد و افراد مغرض به دنبال ایجاد خدشه در حج ابراهیمی هستند.

نماینده ولی‌فقیه با بیان اینكه ملت ایران حامی دین و انقلاب هستند، تصریح كرد: واقعیت قضیه، توطئه و فشار از ناحیه عناصری است كه به فرائض دینی علاقه ندارند، ما پاسخ‌های خود را داده ایم و این موج دروغ پراكنی شكسته شده است.

وی تصریح كرد: در زمان خرید ارزكه در اسفندماه گذشته از بانك مركزی صورت گرفت ، نرخ ارز حدود3900 تومان بود و حجاج به كسی بدهكار و مدیون نیستند.

نماینده ولی فقیه با بیان اینكه هنوزحدود 15 سال مردم در نوبت حج و 6 میلیون نفر در نوبت عمره هستند، تصریح كرد: سال 95 كه حج تعطیل شد خیلی از هتل‌ها و آشپزخانه هایی كه با ما كار می كردند از دست ما خارج شد لذا برنامه‌ریزی كردیم كه باردیگر بهترین‌ها را برای زائران ایرانی فراهم كنیم.

وی با اشاره به اینكه حج ایران الگو است و مسؤولان عربستان به این مهم اذعان دارند، تصریح كرد: هركجا توانسته‌ایم امكانات بهتر فراهم شده است و امیدواریم با همكاری همه شرایط خوبی را در حج 97 ایجاد كنیم.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی‌عسكر در پایان گفت: همه زائران باید به توصیه‌ها و هشدارها توجه كنند سفری كه خداوند قسمت حجاج كرده با هیچ سفری در طول زندگی انسان قابل مقایسه نیست وباید به گونه‌ای بهره‌برداری شود كه تمام عمر از بركات آن بهره مند گردد.