کد خبر : 13062 تاریخ انتشار : 1396/01/31 نسخه چاپی


حج نماد تولید و بازتولید فرهنگ دینی استوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با مدیران بعثه و سازمان حج با اشاره به اینكه حج حوزه معرفتی و فرهنگی است، اظهار داشت : حج نماد تولید و بازتولید فرهنگ دینی است.
 
حج
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک، دكترسیدرضا صالحی در نشست مشترك مسئولین دفاتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری و مدیران ستادی و استانی سازمان حج و زیارت ضمن اشاره به مزایای حج، گفت: حج حوزه معرفتی و فرهنگی است و سازمان حج و زیارت به عنوان نهاد دینی و حج، بخشی از تامین كننده مصرف فرهنگی در جامعه است.

وی با اشاره به اینكه حج یك معنای فقهی و یك معنای فرهنگی دارد، گفت: معنای فرهنگی حج دمیدن روح دینی درجامعه است بنابراین شما هشتاد هزار زائر ندارید بلكه هشتاد میلیون زائر دارید.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: حج و اربعین همیشه در جامعه جاری و ساری است. حج فقط در اعمال خلاصه نمی شود بلكه در فرهنگ دینی جامعه نیز تاثیر مستقیم دارد.

دكترصالحی امیری گفت: حج نماد تولید و بازتولید فرهنگ دینی دركشور است. فرهنگ دینی پادزهر فرهنگ الحادی و غیراخلاقی و پادزهر آسیب های اجتماعی است.

وی با اشاره به حضور نماینده مقام معظم رهبری درامور حج و زیارت، اظهار داشت: حضور جناب آقای قاضی عسكر نعمت وفرصت مغتنمی برای این سازمان است و باید قدر ایشان را بدانیم.

وی با تاكید براینكه فرهنگ باید درمحیط آرام و با ثبات پیش برود، افزود: ما یك نظام، یك رهبر، یك دولت، یك مجلس و یك دستگاه قضایی داریم، بنابراین نباید با یكدیگر اختلاف داشته باشیم و همه بایداز مقام معظم رهبری تبعیت كنیم.

وی درادامه گفت: در حوزه فرهنگی نی گفتمان حاكم، گفتمان رهبری است و ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دچار تشتت نخواهیم شد.

وی با بیان اینكه درحوزه بعثه مقام معظم رهبری تاكید موكد ما و رئیس جمهور به وفاق و وحدت و همگرایی است، خطاب به حاضران تصریح كرد : هر نوع اختلاف افكنی در سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری خلاف اخلاق و خلاف شرع است شما باید نماد وحدت و انسجام باشید و هرنوع اختلاف افكنی قطعا خلاف مصلحت و خلاف اصول سازمانی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینكه كشور درمنطقه دارای شرایط حساسی است، افزود : ایران امروز به عنوان بازیگر اصلی منطقه است و سیاست خارجی ما در امتداد سیاست داخلی ماست. امروز سوریه ، عراق و فلسطین دارای شرایط سختی در منطقه هستند و ایران تنها كشور در منطقه است كه توانسته در برابر این مشكلات و سختی ها ایستادگی كند و برای ادامه آن نیازمند تدابیر جدی در داخل كشور هستیم.

دكترصالحی امیری با اشاره به قدرت های نظامی، افزود: ابزار قدرت، فقط نظامی نیست بلكه امروز كانون های قدرت شامل رسانه، دیپلماسی، انسان، مغز و تكنولوژی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درپایان سخنان خود با مهم خواندن استفاده از نیروهای توانمند و با تجربه گفت: به آقای محمدی رئیس سازمان حج و زیارت نیز تاكید كرده ام در انجام امور از مدیران داخلی استفاده كنند، زیرا این سازمان ظرفیت های خوبی دارد. این نكته بسیار مهمی است كه ما بایداز ظرفیت های داخل سازمان حج استفاده كنیم تا ایجاد انگیزه شود و تجربه در داخل این سازمان گردش كند.

درپایان، حكم آقای حمید محمدی به عنوان رییس سازمان حج و زیارت از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به وی اعطا شد.


برچسب هاحج- وزیر ارشاد-بعثه
نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما:مطالب پیشنهادی
افزایش ارز پرداختی به حجاج افزایش ارز پرداختی به حجاج
حاجیان بیت الله الحرام می توانند در حج تمتع سال ???? تا ??? دلار ارز زیارتی دریافت كنند.
آنچه كه زائران باید قبل از سفر بدانند آنچه كه زائران باید قبل از سفر بدانند
این روز‌ها خانواده‌های زیادی درگیر سفری مقدس هستند؛ سفری كه غالبا در آن، پدر و مادر خانواده یا سالخورده‌ترین اعضا كه حالا نوبتشان رسیده، باید شال و كلاه كنند و دل از دنیا بكنند و چند هفته‌‌ای، خودشان را به سرزمین وحی بسپارند.
پاسخ رهبری به استفتائاتی در رابطه با حج پاسخ رهبری به استفتائاتی در رابطه با حج
در آستانه فرارسبدن ماه ذی‌الحجه و موسم حج
رادیو ایران و نگاهی نو به حج ابراهیمی رادیو ایران و نگاهی نو به حج ابراهیمی
در راستای افزایش آگاهی مخاطبان نسبت به آموزه های دینی و اخلاقی قرآن و اهلبیت و تلاش برای گسترش فضائل اخلاقی رادیو ایران با ویژه برنامه «قبله این قبیله »نگاهی نو به حج ابراهیمی دارد.
یاوران حجاج؛ نیروهای داوطلب مومن و عاشق خدمت یاوران حجاج؛ نیروهای داوطلب مومن و عاشق خدمت
همایش یاوران زائران سرزمین وحی(یاوران حجاج) در محل سالن اجتماعات سازمان حج و زیارت با حضور مسئولان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج زیارت برگزار شد.

• حج
آموزش
احکام
آشنایی با اماکن
• عترت
اهل بیت علیهم السلام
خاندان معصومین
زیارتنامه ها
احادیث و روایات
غدیر
• تاریخ
تاریخ اسلام
تاریخ ایران
انقلاب اسلامی
دفاع مقدس
بیداری اسلامی
• سبک زندگی
حجاب و عفاف
خانه و خانواده
خلاقیت و نوآوری
زندگی شهری
کودک و نوجوان
طب طبیعی
• چند رسانه ای
آوا و نما
عکس
نرم افزار
• هنر دینی
شعر آیینی
حکایات و لطایف
دلنوشته ها
داستانک
 • حج در معارف و کلام
وحی
معصومین ( علیهم السلام )
بزرگان
• اخلاق
اخلاق عملی
اخلاق نظری
• کتابخانه
حج
عترت ( علیهم السلام )
معارف
• سایر
دین شناسی
شخصیت شناسی
پیوندها
کلیه حقوق متعلق مادی و معنوی متعلق به امور حج و زیارت سازمان صدا و سیما می باشد
امور حج و زیارت صدا و سیما