کد خبر : 13552 تاریخ انتشار : 1396/07/15 نسخه چاپی


برپایی 2 بیمارستان صحرایی در مرز خسرویرییس كمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین استان كرمانشاه از برپایی دو بیمارستان صحرایی در مرز خسروی برای خدمات‌رسانی به زوار اربعین خبر داد.
 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از ایسنا، صائب مدرسی در جلسه ستاد اربعین استان که در محل استانداری كرمانشاه برگزار شد، از آماده‌سازی درمانگاه خسروی تا پایان مهرماه خبر داد و اظهار داشت: نماینده وزیر بهداشت كه سال قبل در مرز مهران مستقر بود، امسال در مرز خسروی و در این درمانگاه مستقر می‌شود.

وی از آماده‌سازی پد بالگرد برای استقاده سه تا چهار بالگرد در مواقع اضطراری در محل بیمارستان قصرشیرین خبر داد.

وی با اشاره به استقرار 54 پایگاه ثابت اورژانس در استان، گفت: 40 نقطه دیگر نیز در مسیر ترددزوار اربعین جانمایی شده كه حدود 60 دستگاه آمبولانس در آن‌ها مستقر می‌شود.

رییس كمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین استان كرمانشاه افزود: با احتساب 120 دستگاه آمبولانسی كه داریم و با اضافه شدن 60 دستگاه دیگر، مجموعا 180 دستگاه آمبولانس مسیر تردد زوار را تحت پوشش دارند.

وی با اشاره به برپایی دو بیمارستان صحرایی در مرز خسروی، گفت: در قصرشیرین به بیمارستان صحرایی نیاز نداریم و بیمارستان خود شهر كفایت می كند.

وی یادآور شد: در ایام اربعین تمام بیمارستان‌های استان نیز آماده باش هستند.

مدرسی یادآور شد: در مسیر ورودی كنگاور تا قصرشیرین هفت درمانگاه شبانه‌روزی جهت ارائه خدمات درمانی به زوار تدارك دیده شده است.

منبع: ایسنا