کد خبر : 13925 تاریخ انتشار : 1397/04/14 نسخه چاپی


ارتقای خدمت رسانی به حجاج از اولویت‌های سازمان حجزایران باید بدانند كه از پنجم تا چهاردهم ذی الحجه حمل و نقل درون شهری در مكه مكرمه اجازه فعالیت ندارد
 

رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینكه حمل و نقل درون شهری و حمل و نقل ترددی باید برای زایران تشریح شود، گفت: زایران باید بدانند كه از پنجم تا چهاردهم ذی الحجه حمل و نقل درون شهری در مكه مكرمه اجازه فعالیت ندارد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حمید محمدی در همایش توجیهی مدیران و عوامل كاروان های حج تمتع 97 استان خوزستان ضمن تشریح برنامه های انجام گرفته در ماه‌های اخیر گفت: ارتقای خدمت رسانی به حجاج، یكی از اولویت های سازمان حج محسوب می شود.

وی با بیان اینكه امسال انتظارات حجاج بیشتر است، گفت: برنامه ریزی های خوبی انجام شده كه همه خانواده بزرگ حج، سازمان، مدیران هتل ها و مدیران كاروان هر یك نقش خود را بخوبی ایفا نمایند.

رییس سازمان حج و زیارت تصریح كرد: تمامی كاستی ها و مشكلات در حج سال گذشته مورد بازبینی و بررسی قرار گرفت و برمبنای آن برنامه ریزی های حج 97 صورت پذیرفت.

وی ادامه داد: با توجه به اصل مهم امنیت و عزت و كرامت حجاج، یعنی همان مواردی كه در متن قرارداد سال گذشته وجود داشت، در توافقنامه حج جاری نیز درج شده است.

وی به كارگزاران توصیه كرد: آگاه سازی حجاج نسبت به تمامی ابعاد سفر حج و عملیات اجرایی حج و به ویژه نقاطی كه بخاطر محدودیتهای مبنایی، نقاط مسئله سازمان حج و زیارت است، قطعا سبب می شود كه حجاج خودشان را با شرایط بهتر وفق دهند و از فرصتهای معنوی حج بهتر بهرمند شوند.

محمدی با تاكید بر اینكه همه تلاش سازمان و خادمین حجاج برای روانسازی فرایندهای خدمات رسانی به حجاج است، گفت: مدیران كاروانها و مجموعه ها و همه خادمین با رفع نواقص و كاستی ها و خدمتگزاری خالصانه، مسیر حجاج را در رسیدن به هدف اصلی سفر حج كه وصول به معنویت است، هموار سازند.

رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینكه به منظور اطلاع رسانی جامعتر و ارتباط مستمر با حجاج و كارگزاران كانال هایی ایجاد شده است، تاكید كرد: از همه حجاج و كارگزاران انتظار دا یم حتما در كانال های مورد نظر عضو شوند.

محمدی با توجه به محدودیتهای هتل در مدینه تصریح كرد: محدودیت های مذكور و علت اسكان ? روزه در مدینه باید به درستی به حجاج منتقل شود.

وی اظهار كرد: حمل و نقل درون شهری و حمل و نقل ترددی باید برای زایران تشریح شود؛ زایران باید بدانند كه از پنجم تا چهاردهم ذی الحجه حمل و نقل درون شهری در مكه مكرمه اجازه فعالیت ندارد ، بنابراین حجاج باید نسبت به این امر كاملا مطلع باشند و مدیران و روحانیون برای این ایام برنامه های ویژه ای را در هتل ها تدارك ببینند.

محمدی تصریح كرد: به دغدغه های همه حجاج توجه كنید و به طور كامل و دقیق پاسخگوی آنها باشید؛ ضمنا شرایط خاص و متفاوت سفر حج به ویژه ایام تشریق و مشاعر مقدسه بدرستی برای حجاج تشریح شود.نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما:
• حج
آموزش
احکام
آشنایی با اماکن
• عترت
اهل بیت علیهم السلام
خاندان معصومین
زیارتنامه ها
احادیث و روایات
غدیر
• تاریخ
تاریخ اسلام
تاریخ ایران
انقلاب اسلامی
دفاع مقدس
بیداری اسلامی
• سبک زندگی
حجاب و عفاف
خانه و خانواده
خلاقیت و نوآوری
زندگی شهری
کودک و نوجوان
طب طبیعی
• چند رسانه ای
آوا و نما
عکس
نرم افزار
• هنر دینی
شعر آیینی
حکایات و لطایف
دلنوشته ها
داستانک
 • حج در معارف و کلام
وحی
معصومین ( علیهم السلام )
بزرگان
• اخلاق
اخلاق عملی
اخلاق نظری
• کتابخانه
حج
عترت ( علیهم السلام )
معارف
• سایر
دین شناسی
شخصیت شناسی
پیوندها
کلیه حقوق متعلق مادی و معنوی متعلق به امور حج و زیارت سازمان صدا و سیما می باشد
امور حج و زیارت صدا و سیما