کد خبر : 13515 تاریخ انتشار : 1396/06/16 نسخه چاپی


عزت و سربلندی كشور درحوزه حجحجت الاسلام والمسلین قاضی عسكر: امسال شاهد عزت و سربلندی كشور درحوزه حج هستیم
 نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای آرامش حجاج ایرانی تاكید كرد: با عنایت پروردگار امسال كشورما در حج با عزت و سربلند حضور یافت .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از سایت حج، حجت الاسلام والمسلین قاضی عسكر كه امروز درجمع گروهی از اساتید دانشگاه و مدیران ارشد كشور در مكه مكرمه سخن میگفت ، یكی از اهداف بلند حج را همگرایی اسلامی ذكر كرد و افزود: مسئله وحدت و همبستگی امت اسلامی در حج امسال مورد توجه جدی قرار گرفت .

وی افزود: امام امت ومقام معظم رهبری اندیشه های زیبایی درباره حج دارند كه در فضای جدیدی كه درحال شكل گرفتن است می تواند مطرح شود.

نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت درادامه به دستاورهای بخش آموزش و پژوهش بعثه مقام معظم رهبری در حوزه حج در دو دهه اخیر اشاره كرد و گفت: با حركت خوبی كه در این بخش صورت گرفته امروز بیش از هزار اثر در حوزه حج و زیارت در دسترس علاقمندان است .

وی همچنین برنامه های فرهنگی وآموزشی بعثه مقام معظم رهبری در ایام حج را یادآور شد و افزود: با اقدامات صورت گرفته فرهنگ زیارت نسبت به سالهای قبل تغییر یافته و با آموزش های ارائه شده سطح معلومات روحانیون ، مدیران و زائران بسیار ارتقاء یافته است.

امیرالحاج ایران به ابراز رضایت زائران اهل تسنن و تشیع كشورمان درحج امسال از زندگی جمعی دراین سفر معنوی اشاره كرد و گفت: این همگرایی نه تنها فتنه اختلاف افكنی میان شیعه وسنی را خنثی می كند بلكه تبدیل به یك فرصت شده و در آینده روز بروزشرایط بهتری را ایجاد خواهد كرد كه در تغییر بینش ها و نگاهها نسبت به یكدیگر بسیار موثر است.

بر پایه این گزارش، در آغاز این دیدار چند تن از اساتید دانشگاهی و مدیران كشورمان نقطه نظرات خود را درباره چگونگی استفاده از فرصت حج برای ارتباط با نخبگان كشورهای اسلامی ، نزدیكی هرچه بیشتر امت اسلامی و معرفی حقیقت حج بیان كردند و عوامل ماندگاری آثار این سفر را درزندگی حجاج برشمردند.