شبکه تلویزیونی اینترنتی لبیک |خانه|--|درباره ما|--|ارتباط با ما|


دوشنبه 30 مرداد 1396   


کد خبر : 13147 تاریخ انتشار : 1396/02/24 نسخه چاپی


ثبت نام حج تمتع آغاز شدثبت نام حج تمتع كه اعزام‌های آن از 9 مرداد صورت می‌گیرد در سامانه حج و دفاتر كارگزاری از امروز (یكشنبه) ساعت 9 صبح آغاز شده و به مدت 5 روز ادامه خواهد داشت.
 
حج

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک، واجدین شرایط اعزام به حج تمتع امسال كه تا 21 اردیبهشت با مراجعه به شعب بانك ملی نسبت به تكمیل مبلغ ودیعه حج خود به میزان حداقل 10 میلیون تومان اقدام كرده‌اند، از امروز (یكشنبه 24 اردیبهشت) به مدت 5 روز می‌توانند با مراجعه به سامانه haj96.haj.ir و یا مراجعه مستقیم به دفاتر خدمات زیارتی، در كاروان‌های حج ثبت نام كنند.

بر همین اساس حاجیان می‌توانند پس از مشاهده لیست كاروان‌های حج تمتع سال 1396 در سراسر كشور از اینجا نسبت به انتخاب كاروان خود از طرق بالا اقدام كنند.

لیست كاروان‌ها از پنج شنبه هفته گذشته اعلام شد كه كاروان‌ها در 8 گروه قیمتی با توجه به درجه هتل‌ها و نوع پروازها قیمتشان مشخص شده اما بقیه خدماتی كه به حجاج ارائه می‌شود، یكسان است.

مبالغ اعلام شده، هزینه تمام شده سفر می‌باشد اما با این حال با مساعدت بانك ملی مبلغ یك میلیون و 200 هزار تومان نیز صرفا برای ودیعه گذاران در سال‌های قبل، در هنگام واریز نهایی از مجموع هزینه سفر كسر می‌شود. به این ترتیب و با احتساب كسر مبلغ 1 میلیون و 200 هزار تومان مساعدت بانك ملی، هزینه بالاترین درجه كاروان حدود 13 میلیون و 750 هزار تومان و پائین‌ترین درجه مبلغ 9 میلیون و 670 هزار تومان می‌باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت در پاسخ به این سوال كه آیا متقاضیان باید همه این مبلغ را پرداخت نمایند تاكید كرد: آنچه متقاضیان فراخوان شده سفر حج می‌پردازند مابه التفاوت هزینه نهایی مندرج در فیش ثبت نام با كسر مبلغ یك میلیون تومان ودیعه اولیه، سود ودیعه در طول سال‌های گذشته و مبلغ 1 میلیون 200 هزار تومان مساعدت بانك ملی می‌باشد.

امسال 20 درصد به سهمیه همه كشورها اضافه شد اما با توجه به پیگیری به عمل آمده 35 درصد به سهمیه جمهوری اسلامی ایران اضافه شده و مجموع حجاج به 86 هزار و 500 نفر رسیده است.

عربستان سعودی هم در توافق كلی با همه كشورها 50 درصد ظرفیت اعزام هر كشوری توسط هواپیماهای این كشور و 50 درصد دیگر را با هواپیماهای ملی كشورها انجام می می‌شود اما رایزنی‌ها برای افزایش سهم بیشتر به هواپیمای جمهوری اسلامی ایران در جریان است. ضمن اینكه در مجموع با همكاری سازمان هواپیمایی كشوری، 20 ایستگاه پروازی وجود داشته و اعزام‌ها از 20 استان كشور انجام خواهد شد.

پروازهای حج از 2 مرداد با اعزام گروه‌های ستادی، عوامل آشپزخانه‌ها و دیگر مجموعه‌ها آغاز خواهد شد.

اعزام كاروان‌های مدینه قبل، از نهم مرداد آغاز خواهد شد، از 20 مرداد هم كاروان‌های مدینه بعد مشرف می‌شوند كه اعزام‌ها تا 3 شهریور طول خواهد كشید بنابراین كل اعزام‌ها از 9 مرداد تا 3 شهریور ادامه خواهد داشت.

 برچسب هاحج-ثبت نام
نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما:مطالب پیشنهادی
آغاز به كار دومین درمانگاه در مكه آغاز به كار دومین درمانگاه در مكه
رییس بیمارستان ایرانی مكه مكرمه اعلام کرد
ورود نخستین کاروان جانبازان به مکه مکرمه ورود نخستین کاروان جانبازان به مکه مکرمه
نخستین گروه از کاروان جانبازان انقلاب اسلامی ؛ برای انجام مناسک حج ابراهیمی بامداد یکشنبه وارد مکه مکرمه شدند.
چند خبر كوتاه از مكه مكرمه چند خبر كوتاه از مكه مكرمه
پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران روز شنبه مقابل ساختمان بعثه مقام معظم رهبری در مكه مكرمه به اهتزاز درآمد.
مسجد شجره ، میقات زائران مسجد شجره ، میقات زائران
مسجد شجره یكی از مساجد بسیار مهم كه خارج از مدینه قرار دارد به عنوان یكی از میقاتها و مساجد احرام از اهمیت بسزایی برخوردار است.
محبت، صبر و آرامش برای حجاج محبت، صبر و آرامش برای حجاج
بعضی ازعالمان اخلاق، صبر را دروازه ورود به مقام رضایت به مقدّرات الهی و مقام رضا را باب رسیدن به وادی محبت پروردگار دانسته اند.

• حج
آموزش
احکام
آشنایی با اماکن
• عترت
اهل بیت علیهم السلام
خاندان معصومین
زیارتنامه ها
احادیث و روایات
غدیر
• تاریخ
تاریخ اسلام
تاریخ ایران
انقلاب اسلامی
دفاع مقدس
بیداری اسلامی
• سبک زندگی
حجاب و عفاف
خانه و خانواده
خلاقیت و نوآوری
زندگی شهری
کودک و نوجوان
طب طبیعی
• چند رسانه ای
آوا و نما
عکس
نرم افزار
• هنر دینی
شعر آیینی
حکایات و لطایف
دلنوشته ها
داستانک
 • حج در معارف و کلام
وحی
معصومین ( علیهم السلام )
بزرگان
• اخلاق
اخلاق عملی
اخلاق نظری
• کتابخانه
حج
عترت ( علیهم السلام )
معارف
• سایر
دین شناسی
شخصیت شناسی
پیوندها
کلیه حقوق متعلق مادی و معنوی متعلق به امور حج و زیارت سازمان صدا و سیما می باشد
امور حج و زیارت صدا و سیما