شبکه تلویزیونی اینترنتی لبیک |خانه|--|درباره ما|--|ارتباط با ما|


يک شنبه 3 ارديبهشت 1396   


کد خبر : 13063 تاریخ انتشار : 1396/01/31 نسخه چاپی


ولایت فقیه، اسلام ناب محمدی(ص) را حاکمیت می بخشدنماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق در جمع دانشجویان: ولایت فقیه یكی از اركان مهم دین است و در سایه آن دستورات و اوامر و نواهی الهی مورد عمل واقع می شود و جامعه اسلامی كه مورد نظر پیامبر اسلام بوده است، ظهور و بروز پیدا می كند.


 
ولایت فقیه
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از سایت حج، حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی، نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق در شصت و ششمین گردهمایی دانشجویان كه در بعثه رهبری برگزار شد، به استناد آیه 8 سوره صف و آیه 32 سوره توبه، امام حسین (ع) را نور تكوینی الهی خواند كه دشمنان و كفار در صدد خاموش كردن آن بودند، اما خداوند اراده كرده است كه این نور برای همیشه باقی بماند.

وی نور را به نور تشریعی و تكوینی تقسیم كرد و افزود: نور تكوینی ائمه معصومین (ع)، انبیا و اوصیای الهی هستند و نور تشریعی قرآن و ادعیه آسمانی است كه هر دو با هم هماهنگ و هم مسیر هستند.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی اسلحه دشمنان را زبان و بیان خواند و اظهار داشت: بُرنده ترین وسیله تبلیغاتی بیان است كه در این آیات به آن اشاره شده كه آن هم گاهی دشمنان مستقیم و گاه با واسطه انجام می دهند.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق اظهار كرد: به حدی دشمن مصمم بود كه فرزند پیامبر را با لب تشنه شهید و سپس بدن را پایمال سم اسبان كردند و حتی بدن مطهر را دفن نكرد و در دوران بعد، مخصوصا زمان متوكل، درصدد تخریب و حتی شخم زدن آن برآمدند، همان گونه كه امروز داعشی ها بعضی از قبور اولیای الهی را تخریب می كنند.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی در این رابطه گفت: از آنجایی كه خداوند اراده فرموده كه این انوار الهی برای همیشه باقی بمانند، امروز شاهدیم كه بیشترین جمعیت، مخصوصا در زمان اربعین در كنار مرقد مطهر و بارگاه ملكوتی حضرت سیدالشهدا (ع) حاضر می شوند.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق واقعه كربلا را جنگ میان حق و باطل و اسلام علوی و اموی خواند و خاطرنشان كرد: امروز نیز این جنگ در قالب اسلام ناب محمدی و اسلام آمریكایی وجود دارد و ما نیز باید مانند یاران امام حسین (ع) تا سرحد ایثار جان، از اسلام علوی كه خداوند آن را در غدیر به اتمام رساند دفاع كرده و از آن حفاطت نماییم.

وی بیان و قلم را بُرنده ترین سلاح زمان خواند و گفت: امروز در فضای مجازی و رسانه ها، ستون اسلام علوی و اسلام ناب محمدی كه ولایت فقیه است، مورد هجمه دشمنان قرار گرفته و یاران امام حسین باید در دانشگاه ها و مراكز علمی مدافع این هجمه های ناجوانمردانه باشند.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی ولایت فقیه را ولایت فقه و عدالت خواند و افزود: قدرت اگر در اختیار فقیه عادل باشد، یقینا آنچه را كه خداوند خواسته است، محقق و عدالت اجتماعی حاكم می شود.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق عنوان كرد: ولایت فقیه یكی از اركان مهم دین است و در سایه آن دستورات و اوامر و نواهی الهی مورد عمل واقع می شود و جامعه اسلامی كه مورد نظر پیامبر اسلام بوده است، ظهور و بروز پیدا می كند.

بنابراین گزارش یكی از دانشجویان در سخنانی گفت: امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) به ما درس اخلاق می دهند و در این دانشگاه مقدس حاضر شده ایم كه راه انتهایی ندارد.

همچنین یكی دیگر از دانشجویان به مسئله اقتصاد مقاومتی پرداخت و گفت: دشمن به دنبال گرفتن استقلال اقتصادی ملت ایران است؛ اما به لطف تلاش دانشمندان و شتاب علمی در كشور به این هدف دست نمی یابد.

وی افزود: باید علوم ما كاربردی شود، تا بتوانیم بر مشكلات غلبه كنیم؛ رهبر معظم انقلاب با مسئله اقتصاد مقاومتی، توطئه دشمنان را خنثی كردند.

همچنین در پایان این مراسم نیز فیلم مستندی از مظلومیت ولایت و واقعه عاشورا همراه با روایت گری حجت الاسلام اكبری، راوی بعثه مقام معظم رهبری پخش شد.

توضیح و تبیین جذاب حجت الاسلام اكبری به صورت زنده در خصوص بخشهای مختلف فیلم، دانشجویان را به تاریخ اسلام می برد و آنها در یك فیلم 20 دقیقه ای با مهمترین حوادث تاریخ اسلام و حوادث انقلاب اسلامی آشنا می شوند.


برچسب هاولایت فقیه ، رهبر انقلاب
نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما:مطالب پیشنهادی
نگاهی به كتاب 655 پرسش در محضر امام موسی كاظم(ع)+دانلود نگاهی به كتاب 655 پرسش در محضر امام موسی كاظم(ع)+دانلود
آموزش مطالب نقل شده از امام كاظم علیه السلام در قالب پرسش و پاسخ ویژگی اصلی این كتاب است.
عربستان سلامت و امنیت حجاج ایرانی را تضمین كرده‌است عربستان سلامت و امنیت حجاج ایرانی را تضمین كرده‌است
رئیس كمیسیون قضایی و حقوقی مجلس: درصورت برگزاری امن تمتع، بررسی‌ها برای برگزاری مجدد عمره نیز قابل پیگیری است.
واجدین شرایط تشرف به حج تمتّع تا 3 خرداد به بانك ملی مراجعه كنند واجدین شرایط تشرف به حج تمتّع تا 3 خرداد به بانك ملی مراجعه كنند
مدیركل حج و زیارت استان اصفهان با بیان اینكه واجدین شرایط تشرف به حج تمتّع لازم است برای پرداخت هزینه‌های خود به بانك ملی مراجعه كنند، گفت: این افراد تنها تا 3 خرداد در این زمینه فرصت دارند.
آخرین مراحل نصب ضریح امامین عسكریین(ع) آخرین مراحل نصب ضریح امامین عسكریین(ع)
نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق ضمن زیارت حرمین امامین عسكریین (ع) از مراحل نصب ضریح مقدس این دو امام بزرگوار بازدید و در جریان امور قرار گرفت.
امسال زائران خانه خدا آموزش‌های امداد می‌بینند/ایجاد درمانگاه درعرفات، مشعر و منا امسال زائران خانه خدا آموزش‌های امداد می‌بینند/ایجاد درمانگاه درعرفات، مشعر و منا
رئیس مركز پزشكی حج و زیارت گفت: درتوافقنامه اخیر حج با عربستان مجوز برپایی درمانگاه درمشعر، منا و عرفات صادرشده است.
نصب كتیبه‌های ملیله، نقره و طلادوزی حرم امامین‌جوادین(ع) تا پایان رجب نصب كتیبه‌های ملیله، نقره و طلادوزی حرم امامین‌جوادین(ع) تا پایان رجب
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان اعلام كرد: كتیبه های ملیله، نقره و طلادوزی حرم امامین جوادین(ع) تا پایان ماه رجب نصب می شود.
قطار قم- كربلا به‌زودی راه‌اندازی می‌شود قطار قم- كربلا به‌زودی راه‌اندازی می‌شود
مدیركل راه‌آهن استان قم بابیان اینكه روزانه 80 رام قطار باری و مسافری از محور قم عبور می‌كنند، گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته با حج و زیارت به‌زودی قطار قم به كربلا راه‌اندازی می‌شود.

• حج
آموزش
احکام
آشنایی با اماکن
• عترت
اهل بیت علیهم السلام
خاندان معصومین
زیارتنامه ها
احادیث و روایات
غدیر
• تاریخ
تاریخ اسلام
تاریخ ایران
انقلاب اسلامی
دفاع مقدس
بیداری اسلامی
• سبک زندگی
حجاب و عفاف
خانه و خانواده
خلاقیت و نوآوری
زندگی شهری
کودک و نوجوان
طب طبیعی
• چند رسانه ای
آوا و نما
عکس
نرم افزار
• هنر دینی
شعر آیینی
حکایات و لطایف
دلنوشته ها
داستانک
 • حج در معارف و کلام
وحی
معصومین ( علیهم السلام )
بزرگان
• اخلاق
اخلاق عملی
اخلاق نظری
• کتابخانه
حج
عترت ( علیهم السلام )
معارف
• سایر
دین شناسی
شخصیت شناسی
پیوندها
کلیه حقوق متعلق مادی و معنوی متعلق به امور حج و زیارت سازمان صدا و سیما می باشد
امور حج و زیارت صدا و سیما