کد خبر : 13063 تاریخ انتشار : 1396/01/31 نسخه چاپی


ولایت فقیه، اسلام ناب محمدی(ص) را حاکمیت می بخشدنماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق در جمع دانشجویان: ولایت فقیه یكی از اركان مهم دین است و در سایه آن دستورات و اوامر و نواهی الهی مورد عمل واقع می شود و جامعه اسلامی كه مورد نظر پیامبر اسلام بوده است، ظهور و بروز پیدا می كند.


 
ولایت فقیه
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از سایت حج، حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی، نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق در شصت و ششمین گردهمایی دانشجویان كه در بعثه رهبری برگزار شد، به استناد آیه 8 سوره صف و آیه 32 سوره توبه، امام حسین (ع) را نور تكوینی الهی خواند كه دشمنان و كفار در صدد خاموش كردن آن بودند، اما خداوند اراده كرده است كه این نور برای همیشه باقی بماند.

وی نور را به نور تشریعی و تكوینی تقسیم كرد و افزود: نور تكوینی ائمه معصومین (ع)، انبیا و اوصیای الهی هستند و نور تشریعی قرآن و ادعیه آسمانی است كه هر دو با هم هماهنگ و هم مسیر هستند.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی اسلحه دشمنان را زبان و بیان خواند و اظهار داشت: بُرنده ترین وسیله تبلیغاتی بیان است كه در این آیات به آن اشاره شده كه آن هم گاهی دشمنان مستقیم و گاه با واسطه انجام می دهند.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق اظهار كرد: به حدی دشمن مصمم بود كه فرزند پیامبر را با لب تشنه شهید و سپس بدن را پایمال سم اسبان كردند و حتی بدن مطهر را دفن نكرد و در دوران بعد، مخصوصا زمان متوكل، درصدد تخریب و حتی شخم زدن آن برآمدند، همان گونه كه امروز داعشی ها بعضی از قبور اولیای الهی را تخریب می كنند.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی در این رابطه گفت: از آنجایی كه خداوند اراده فرموده كه این انوار الهی برای همیشه باقی بمانند، امروز شاهدیم كه بیشترین جمعیت، مخصوصا در زمان اربعین در كنار مرقد مطهر و بارگاه ملكوتی حضرت سیدالشهدا (ع) حاضر می شوند.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق واقعه كربلا را جنگ میان حق و باطل و اسلام علوی و اموی خواند و خاطرنشان كرد: امروز نیز این جنگ در قالب اسلام ناب محمدی و اسلام آمریكایی وجود دارد و ما نیز باید مانند یاران امام حسین (ع) تا سرحد ایثار جان، از اسلام علوی كه خداوند آن را در غدیر به اتمام رساند دفاع كرده و از آن حفاطت نماییم.

وی بیان و قلم را بُرنده ترین سلاح زمان خواند و گفت: امروز در فضای مجازی و رسانه ها، ستون اسلام علوی و اسلام ناب محمدی كه ولایت فقیه است، مورد هجمه دشمنان قرار گرفته و یاران امام حسین باید در دانشگاه ها و مراكز علمی مدافع این هجمه های ناجوانمردانه باشند.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی ولایت فقیه را ولایت فقه و عدالت خواند و افزود: قدرت اگر در اختیار فقیه عادل باشد، یقینا آنچه را كه خداوند خواسته است، محقق و عدالت اجتماعی حاكم می شود.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق عنوان كرد: ولایت فقیه یكی از اركان مهم دین است و در سایه آن دستورات و اوامر و نواهی الهی مورد عمل واقع می شود و جامعه اسلامی كه مورد نظر پیامبر اسلام بوده است، ظهور و بروز پیدا می كند.

بنابراین گزارش یكی از دانشجویان در سخنانی گفت: امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) به ما درس اخلاق می دهند و در این دانشگاه مقدس حاضر شده ایم كه راه انتهایی ندارد.

همچنین یكی دیگر از دانشجویان به مسئله اقتصاد مقاومتی پرداخت و گفت: دشمن به دنبال گرفتن استقلال اقتصادی ملت ایران است؛ اما به لطف تلاش دانشمندان و شتاب علمی در كشور به این هدف دست نمی یابد.

وی افزود: باید علوم ما كاربردی شود، تا بتوانیم بر مشكلات غلبه كنیم؛ رهبر معظم انقلاب با مسئله اقتصاد مقاومتی، توطئه دشمنان را خنثی كردند.

همچنین در پایان این مراسم نیز فیلم مستندی از مظلومیت ولایت و واقعه عاشورا همراه با روایت گری حجت الاسلام اكبری، راوی بعثه مقام معظم رهبری پخش شد.

توضیح و تبیین جذاب حجت الاسلام اكبری به صورت زنده در خصوص بخشهای مختلف فیلم، دانشجویان را به تاریخ اسلام می برد و آنها در یك فیلم 20 دقیقه ای با مهمترین حوادث تاریخ اسلام و حوادث انقلاب اسلامی آشنا می شوند.


OWMTo
OWMYour Name
OWMYour Email address
OWMDescription

• حج
آموزش
احکام
آشنایی با اماکن
• عترت
اهل بیت علیهم السلام
خاندان معصومین
زیارتنامه ها
احادیث و روایات
غدیر
• تاریخ
تاریخ اسلام
تاریخ ایران
انقلاب اسلامی
دفاع مقدس
بیداری اسلامی
• سبک زندگی
حجاب و عفاف
خانه و خانواده
خلاقیت و نوآوری
زندگی شهری
کودک و نوجوان
طب طبیعی
• چند رسانه ای
آوا و نما
عکس
نرم افزار
• هنر دینی
شعر آیینی
حکایات و لطایف
دلنوشته ها
داستانک
 • حج در معارف و کلام
وحی
معصومین ( علیهم السلام )
بزرگان
• اخلاق
اخلاق عملی
اخلاق نظری
• کتابخانه
حج
عترت ( علیهم السلام )
معارف
• سایر
دین شناسی
شخصیت شناسی
پیوندها
کلیه حقوق متعلق مادی و معنوی متعلق به امور حج و زیارت سازمان صدا و سیما می باشد
امور حج و زیارت صدا و سیما