کد خبر : 13638 تاریخ انتشار : 1396/09/06 نسخه چاپی


دکتر میرباقری در گفتگوی اختصاصی با لبیکانتظار، برترین عبادت عصر غیبت امام عصر (عج)
 
لبیک - دکتر میرباقری
دکتر میرباقری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی لبیک: منتظر واقعی کسی است که مشتاق قدوم امام زمان (عج) باشد و از نکات مهم انتظار، زمینه سازی برای ظهور امام عصر است. اگر می خواهیم امام زمان (عج) ظهور نمایند باید علاوه بر زمینه سازی باطنی، دیگران را نیز آماده این تحول عظیم نماییم و ذکر حضرت را در قلب ها ایجاد کنیم.
دکتر میرباقری ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسگری(ع) گفت: ابومحمد حسن بن علی عسگری (ع) در ماه رمضان سال 232 هجری متولد شدند و در روز جمعه 8 ربیع الاول سال 260 دارفانی را وداع گفتند و در سامرا و در خانه مسکونی خودشان کنار پدر بزرگوارشان امام هادی (ع) به خاک سپرده شدند.
وی افزود: از مهمترین صفات امام حسن عسگری (ع) هیبت وعظمت ایشان بود که حاضران را تحت تاثیر قرار می داد و در صلواتی که مرحوم خواجه نصیرالدین طوسی برای ائمه هدی ذکر کرده برای امام عسگری عنوان هیبت العسگریه را آورده است و این عظمت و ابهت حضرت در چشم مخالفان هم کاملا مشهود بوده است.
ایشان با بیان اینکه بعد از شهادت امام حسن عسگری (ع) دوره امامت حضرت بقیه الله (عج) آغاز می شود خاطرنشان کرد: از این بعد، شیعیان این روز را بسیار بزرگ و با عظمت می پندارند و جا دارد که در این روز ارادت به امام زمان و انتظار خود را برای ظهور ایشان ارزیابی کنیم و با ساحت مقدس حضرت بقیه الله اعظم (عج) تجدید عهد نماییم.
وی با بیان اینکه عصر غیبت از یک طرف عصر محرومیت شیعه از حضور امام عصر ارواحنا له الفداء است و از طرف دیگر عصر عبادتی است که شاید در زمان های دیگر به این شکل نبوده و آن انتظار امام زمان (عج) است تصریح کرد: درباره فضیلت انتظار، امام صادق (ع) فرمودند «کسی که بمیرد در حالی که منتظر ظهور قائم ما باشد مثل کسی است که با امام زمان (عج) و در خیمه او باشد و به منزله کسی است که دوشادوش رسول اکرم (ص) در راه خدا جهاد می کند » و این از عظمت انتظار فرج امام زمان (عج) است.
میرباقری گفت از پیامبر اکرم(ص) نقل شده است که « بالاترین اعمال امت من انتظار فرج از طرف خداوند است» که بزرگترین فرج تاریخ، ظهورامام زمان (عج) است و منتظر واقعی کسی است که مشتاق قدوم امام زمان (عج) باشد