نسخه چاپی


جمله هایی زنانه که برای زندگی مشترک مخرب استجمله هایی زنانه که برای زندگی مشترک مخرب
 

جمله هایی زنانه که برای زندگی مشترک مخرب استجر و بحث، مشاجره و حتی دعوا برای همه زوج ها پیش می آید. اما فرا گرفتن مهارتی برای این که اجازه ندهید چنین روندی تبدیل به روال عادی زندگی مشترک شما شود بسیار مهم و ضروری است. به کار بردن مداوم برخی جملات به طور دائم نه تنها کمکی به بهبود وضعیت زندگی شما نمی کند، بلکه آن را بر لبه مشاجرات دائمی و بیهوده قرار می دهد. 7 جمله زیر یا مشتقات آن در همان دسته قرار می گیرد. پس سعی کنید با تمرین، از گفتن آن ها در جاهایی که ضرورتی ندارد خودداری کنید.

 ?) شماها خانوادگی این طور هستید-وقتی چنین جمله ای را به کار می برید به همسرتان به طور مستقیم این پیغام را می دهید که قصد تحقیر او را دارید. بدیهی است که به کار بردن جملاتی از این قبیل به نقاط ضعفی که در خانواده همسرتان مشاهده کرده اید اشاره می کند. سعی کنید شکایتتان را به صورت مستقیم تر بیان کنید.

 ?) کی می خوای یه فکری به حال کارت بکنی؟
 اگر همسر شما در حال حاضر مشغول به کار است قبل از بیان این قبیل سوالات از خودتان بپرسید دقیقا از کدام جنبه کار همسرتان گله دارید؟ آیا درآمد وی کفاف زندگی را نمی دهد یا زمان کافی برای بودن با شما و بچه ها را ندارد یا این شغل در سطح اجتماعی شما نیست یا ...؟ گذشته از این واقعیت که شغل مردان برای آن ها جنبه حیثیتی دارد به خاطر داشته باشید که تا جایی که ممکن است نباید درآمد پایین همسرتان را با تلاش ناکافی وی برای تامین رفاه خانواده یکی ببینید.

 3) فلانی گفته بود که تو این جوری هستی-وقتی این جمله را می گویید بی شک یک صحنه برای شوهرتان بازسازی می شود؛ این که شما در مقابل دیگران زندگی شخصی تان و مشکلات آن را بر ملا کرده اید. در چنین شرایطی همسرتان خودش را نه در کنار شما بلکه در مقابل شما و همه وابستگان تان می بیند.

حتی اگر از یکی از اطرافیانتان به شما هشدار داده شده که همسرتان رفتاری خاص دارد به جای بیان آن از قول سوم شخص، این مسئله را از طرف خودتان مطرح کنید.

4) خودم می توانم، کمک لازم ندارم- شاید باور نکنید اما این جمله برای بیشتر مردان آثار مخربی دارد. آن ها به شکلی سنتی مایلند خود را سوپرمن خانه شان ببینند. اگر شما به عنوان همسر محبوب آن ها این جمله را بارها به زبان بیاورید این نقش را به مخاطره می اندازید. مشاوران معتقدند اگر عملکرد شوهرتان در انجام کاری با شما متفاوت است آن را به شکلی زننده مطرح نکنید بعدها از این که نقش حمایتی همسرتان را از او گرفته اید پشیمان خواهید شد.

?) همیشه این کارو می کنی-این کلی گویی همسر شما را در حالتی تدافعی و به تدریج تهاجمی قرار می دهد. یاد بگیرید دقیقا روی مشکلی که شما را ناراحت کرده تمرکز کنید. اگر از این که شوهرتان جوراب های کثیفش را در راهرو انداخته دلخورید به او نگویید اون از وضع غذا خوردنت اون از کارت اون از ... با این کار همسرتان را گیج می کنید که دقیقا کدام کارش شما را آزار داده است. صریح باشید و از کلی گویی پرهیز کنید.

?) واقعا فکر می کنی- وقتی به شوهرتان می گویید: واقعا فکر می کنی این موقع شب کباب لقمه می چسبد؟ او هیچ نکته قابل درکی دریافت نمی کند. شاید منظور شما این باشد که خوردن غذای چرب در ساعات پایانی شب برای کسی که کلسترول دارد مناسب نیست ولی بیان آن به این شکل مرموز کمکی به شما نمی کند.

 ?) با اون دوستات- طبیعی است که شما همه دوستان و آشنایان و بستگان شوهرتان را تایید نکنید اما این خیلی غیرطبیعی است که از آن ها برای تحقیر او استفاده کنید. با بیان دلایلتان و دادن فضایی که او برای زندگی شخصی اش لازم دارد به دوام زندگی تان کمک می کنید.برچسب هاخانه و خانواده, حرف زنانه, زندگی مشترک, تخریب, مخرب
نسخه چاپیارسال به دوستان

1392/08/18 09:55
3
1
کلا خانم ها مواظب حرفاشون باشن که آقایون بهشون برنخورد.بعدها که به مرور آقایون یاد می گیرند که حواسشون به خانم ها باشه.وقتی خانم مریضی اعصاب گرفت!!!!
نظر شما:مطالب پیشنهادی
زن نمونه از منظر قرآن زن نمونه از منظر قرآن
تشکیل زندگی مشترک میان زنان و مردان به موازات حفظ پیوند زناشویی، پیشینه ای به درازای تاریخ آفرینش انسان دارد
نیكى به والدین‏ نیكى به والدین‏
امام جواد علیه السلام همواره به شیعیان خود سفارش مى كرد
یتیم و یتیم‌نوازی در اسلام یتیم و یتیم‌نوازی در اسلام
یتیم به كسی گفته می‌شود كه پدرش را از دست داده باشد
خانواده‌ی خوب، زن و شوهری كه با هم مهربان باشند خانواده‌ی خوب، زن و شوهری كه با هم مهربان باشند
همسران با وفا و صمیمی باشند و به یكدیگر محبت و عشق بورزند
منو بیشتر دوست دارى یا پدر و مادرت رو منو بیشتر دوست دارى یا پدر و مادرت رو
یکی ازاون امور خیلی مهم زندگی، محبت زن و شوهر به همدیگه ست
وقتی پای درد دل خانم ها که بشینید وقتی پای درد دل خانم ها که بشینید
پای درد دل خانم ها که بشینید متوجه می شوید که از همسرشان خیلی گلایه دارند
صحبتای اون خانمی رو  که روی تخت کناری نشسته بود صحبتای اون خانمی رو که روی تخت کناری نشسته بود
اصلا همین مادرا... دیدید چطور مراقب و نگران بچه شونند

• حج
آموزش
احکام
آشنایی با اماکن
• عترت
اهل بیت علیهم السلام
خاندان معصومین
زیارتنامه ها
احادیث و روایات
غدیر
• تاریخ
تاریخ اسلام
تاریخ ایران
انقلاب اسلامی
دفاع مقدس
بیداری اسلامی
• سبک زندگی
حجاب و عفاف
خانه و خانواده
خلاقیت و نوآوری
زندگی شهری
کودک و نوجوان
طب طبیعی
• چند رسانه ای
آوا و نما
عکس
نرم افزار
• هنر دینی
شعر آیینی
حکایات و لطایف
دلنوشته ها
داستانک
 • حج در معارف و کلام
وحی
معصومین ( علیهم السلام )
بزرگان
• اخلاق
اخلاق عملی
اخلاق نظری
• کتابخانه
حج
عترت ( علیهم السلام )
معارف
• سایر
دین شناسی
شخصیت شناسی
پیوندها
کلیه حقوق متعلق مادی و معنوی متعلق به امور حج و زیارت سازمان صدا و سیما می باشد
امور حج و زیارت صدا و سیما