نسخه چاپی


شیوه و راه امام خمینی - رحمه اللهامام همواره تأكید می كردند كه بازپس گیری مقدسات و بركندن این غده سرطانی
 

امام همواره تأكید می كردند كه بازپس گیری مقدسات و بركندن این غده سرطانی هرگز از راهها و مانورهایی سیاسی تحقق نمی یابد و باید با تفنگهایی كه بر ایمان تكیه دارد، انجام شود. امام روش جهاد و مبارزه را با قدرت تمام به عنوان تنها راه حل پایان داد به نزاع، مطرح كردند. این طرح امام، عملكرد جمهوری اسلامی ایران و اقدامات عملی جنبشهای جهادگر لبنان و فلسطین، دشمن صهیونیستی را در برابر نوع دیگری از رویارویی كه منحصر به فرد است قرار داده است.
خانمها آقایان... هرجنگی جهاد نیست و هر كشته ای شهید نمی باشد. تنها نبرد در راه خدا جهاد و كشته این راه شهید است. نبردی را كه امام با اسرائیل آغاز كرد پیش از آن كه در شكل و شیوه خود با طرحهای گذشته تفاوت داشته باشد از لحاظ ماهیت، جوهر و محتوا با آنها تفاوت دارد. به عنوان مثال مقاومت اسلامی كه در لبنان مبارزه و از خودگذشتگی می كند خود در راه و شیوه این امام همام گام بر می دارد و از تفكر ایشان الهام می گیرد و به همین دلیل است كه جنگ آن از لحاظ ماهیت و جوهر با دیگر جنگها متفاوت است. بردی است در راه خدا و هدف از آن جلب رضایت خدا و عشق به لقاء الله است. جنگ عارفان شب و مشتاقان وصل یار، مقاومت كسانی است كه با مرگ انس یافته و آن را شیرین تر از عسل می دانند. مقاومت صاحبان دلهای آرام گرفته ای است كه هرگز چیزی از حرص و طمع به دلهایشان راه نمی یابد، این مقاومت شعارش، محتوایش، فرهنگش، نفسهایش، عاطفه هایش، دوستی اش، دشمنی اش، رضایتش، خشمش، اندوهش، شادی اش، والائیش، اطمینانش، عزمش، خونش و تمام عناصر تشكیل دهنده جوهر آن از نوع دیگری است.
این مقاومت كه امام آن را در این دوره به وجود آورد، عزیمت، صبر و امید به ظهور حجت حق حضرت مهدی - عجل الله تعالی فرجه الشریف - كه خداوند ظهور او را در قرآن وعده داده است، به همراه خود دارد و چون اینچنین است امام دو سال پیش از رحلت ملكوتی خود درباره اش فرمودند: جهاد حزب الله لبنان خود حجت خداوند است بر تمامی علمای جهان اسلام!!...
این تجربه ما شیوه عملی امام را تحقق بخشید كه می فرمود یك گروه اندك كه مؤمن بوده و بر خدا توكل كرده است می تواند قدرتمندترین ارتش خاورمیانه را شكست دهد و می تواند آن را به ذلت نشانده و مغلوب كند و افسانه شكست ناپذیری آن را از بین ببرد. چه رسد به اینكه طرف این جنگ امت بزرگ، مقتدر و میلیونی باشد. امام هنگامی كه فرمود: اگر هر مسلمان یك سطل آب بر اسرائیل بریزد، سیل آن را از جا خواهد كند مبالغه نمی كرد.
برادران و خواهران عزیز... امروز در یكصدمین سالگرد تولد امام، روح ایمان و مسئولیت شما را به كمك می طلبم، امروز در میان شما هستم، تا از میان شما این امت را مورد خطاب قرار داده، و ندای رسای امام را كه در طول چندین دهه عمر شریف خود آن را مورد تأكید قرار داد، تكرار كنم.
امروز فلسطین در معرض خطرناكترین تسویه حسابها و تحریف تاریخ قرار گرفته است. قدس هر روز بیش از روز پیش به سوی یهودیان كشانده می شود. هر روز یك شهرك یهودی نشین در آن ساخته می شود مسجد الاقصی نیز در معرض خطر تخریب، آتش زدن و از میان رفتن قرار دارد...
برادران و خواهران عزیز... امتی كه شركت «والت دیزنی» آمریكا را فراری دهد، یهودیان صهیونیست نه قدس را برای آن خواهند گذاشت، و نه مسجدی و نه كلیسا و نه كرامتی!!...
برادران و خواهران گرامی... انقلاب اسلامی ایران و جمهوری گرانقدر آن از همان آغاز پیروزی، تمام صهیونیستها و وابستگان به آنان را از خاك خود بیرون رانده و پرچم فلسطین را به جای سفارت اسرائیل در تهران برافراشت و خود را در كنار ملتها و دولتهای عربی در مقابله با اسرائیل قرار داد و تا كنون همان شیوه امام و راهش را با پیروی از رهبری ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (دام ظله) ادامه داده و مشكلات و فشارهای مختلف و دردهای فراوانی را به خاطر این موضعگیری عقیدتی خود، در برابر مسأله فلسطین و قدس، تحمل می كند. همچنین در منطقه ما، ایستادگی و مقاومت در سوریه، و جایگاهی برای مبارزه و شهادت در لبنان و فلسطین وجود دارد. امت نیز همچنان قادر است امیدها و اعتماد به نفس را به دست آورده و پیروزی را از آن خود كند.
من به نام امام، و به نام تمامی مقدساتی كه به آنها ایمان دارید از شما می خواهم تا مقابله با صهیونیسم و اسرائیل را در رأس اولویتهای خود قرارداده و با همت خود نیرنگ و دروغهای آمریكا و صهیونیسم را فاش كرده و تمامی موانع ترس زا و شك آلود را كنار زده، تلاشها و نیروهای خود را وحدت بخشید تا امید و وصیت امام جامه ی عمل پوشد.
و سرانجام... شیوه و راه امام خمینی - رحمه الله - همچنان چراغ راه تمامی مبارزان و مجاهدان برای رسیدن به آزادی و آزادسازی خواهد ماند، و روزی كه مسلمانان در قدس نماز پیروزی را به پا می دارند، روح امام بزرگترین روحی خواهد بود كه در آنجا حضور خواهد داشت، چرا كه آن روز نه اشغالگری خواهد بود و نه صهیونیسم.
«والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته»برچسب هاتاریخ, تاریخ معاصر, انقلاب اسلامی
نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما:مطالب پیشنهادی
خروج از سلطه و اراده بیگانه، خروج از سلطه و اراده بیگانه،
استقلال و آزادی از محوری ترین شعارها و خواسته های ملت مسلمان ایران
هویت اجتماعی در انقلاب اسلامی هویت اجتماعی در انقلاب اسلامی
هویت اجتماعی در كلی ترین مفهوم آن به خودآگاهی یك شخص در رابطه با دیگری اشاره دارد
شعار نه شرقی و نه غربی شعار نه شرقی و نه غربی
القای این تفكر نقش بالایی در ایراد ضربه به خودباوری
سقوط نظام استبدادی، طرد نفوذ استعمار، سقوط نظام استبدادی، طرد نفوذ استعمار،
لكن شدت حب و بغضهای موافقان و مخالفان و غوغای طبیعی انقلاب و جنگ
مهم ترین ملاكها در ارزیابی انقلاب اسلامی مهم ترین ملاكها در ارزیابی انقلاب اسلامی
سنجش نتایج و آثار انقلاب اسلامی با اهداف و امكانات به طور همزمان
مساجد و انقلاب اسلامی مساجد و انقلاب اسلامی
حكومت پهلوی با كنترل و مراقبت چند جانبه‌ی خود نتوانست مانع كارآیی مسجد گردد،
اعاده روح عزت مسلمین اعاده روح عزت مسلمین
دومین كار بزرگ امام، اعاده روح عزت به مسلمین بود
پیوند و بیعت مردم با امام خمینی ـ قدس سره پیوند و بیعت مردم با امام خمینی ـ قدس سره
در عصر حاضر به روشنی مشاهده كردیم پیوند مقدس مردم با امام خمینی
انقلاب اسلامی؛ انقلابی معنوی انقلاب اسلامی؛ انقلابی معنوی
انقلاب اسلامی یكی از بزرگترین رخدادهای اجتماعی نیمه دوم قرن بیستم
انقلاب 57،عرصه حضور دوباره زنان انقلاب 57،عرصه حضور دوباره زنان
زنان همانند روزهای انقلاب باز به فعالیت خود ادامه دادند

• حج
آموزش
احکام
آشنایی با اماکن
• عترت
اهل بیت علیهم السلام
خاندان معصومین
زیارتنامه ها
احادیث و روایات
غدیر
• تاریخ
تاریخ اسلام
تاریخ ایران
انقلاب اسلامی
دفاع مقدس
بیداری اسلامی
• سبک زندگی
حجاب و عفاف
خانه و خانواده
خلاقیت و نوآوری
زندگی شهری
کودک و نوجوان
طب طبیعی
• چند رسانه ای
آوا و نما
عکس
نرم افزار
• هنر دینی
شعر آیینی
حکایات و لطایف
دلنوشته ها
داستانک
 • حج در معارف و کلام
وحی
معصومین ( علیهم السلام )
بزرگان
• اخلاق
اخلاق عملی
اخلاق نظری
• کتابخانه
حج
عترت ( علیهم السلام )
معارف
• سایر
دین شناسی
شخصیت شناسی
پیوندها
کلیه حقوق متعلق مادی و معنوی متعلق به امور حج و زیارت سازمان صدا و سیما می باشد
امور حج و زیارت صدا و سیما