نسخه چاپی


ناکار آمدی ترفند های غرب در برابر بیداری اسلامیوضعیت امروز خاورمیانه و جهان اسلام از هر نظر به زیان رژیم صهیونیستی و حامیان آن است
 

وضعیت امروز خاورمیانه و جهان اسلام از هر نظر به زیان رژیم صهیونیستی و حامیان آن است.

شرایط اکنون بگونه‌ایست که ملت‌های عرب، که به دلیل فشارهای شدید دیکتاتورها جرأت اظهارنظر نداشتند، با تمام وجود علیه همان دیکتاتورها قیام کرده و یکی پس از دیگری آنها را سرنگون می‌کنند و در پی به دست آوردن حقوق از دست رفته خود هستند.

این وضعیت، آینده‌ای درخشان را نوید می‌دهد که در آن جائی برای حکومت‌های خودکامه وجود ندارد و سرنوشت مردم به دست خود آنها رقم زده خواهد شد.

حضور پرشور مردم کشورهای مختلف اسلامی در راه پیمائی روز قدس امسال، جلوه‌ای از تحولات مهمی بود که در جهان اسلام رخ داده و سرآغاز تحولات عمیق‌تر و گسترده‌تر است.

این واقعیت را با نگاهی به رویدادهای هفت ماه اخیر در کشورهای عربی و شمال آفریقا می‌توان درک کرد.

پیروزی مردم مصر بر رژیم کمپ دیویدی حسنی مبارک، یک حادثه عظیم در منطقه بود که به ملت‌های مسلمان به ویژه در کشورهای عربی فهماند می‌توان بر دیکتاتورها غلبه کرد.

نفوذ همه جانبه‌ای که آمریکا و رژیم صهیونیستی در مصر داشتند و اطمینانی که رژیم حسنی مبارک به دوام خود داشت، به هیچکس اجازه نمی‌داد
” دولت‌های اروپائی و آمریکا هر چند با نگرانی شدیدی که از تحولات جهان عرب و شمال آفریقا پیدا کرده اند. “
درباره سقوط دیکتاتور مصر فکر کند. حسنی مبارک نیز با چنین تصوری، هر کاری که می‌خواست انجام می‌داد و خود را در برابر هیچکس پاسخگو نمی‌دانست.

برخورد او با جنگ 22 روزه غزه و همکاری همه جانبه با صهیونیست‌ها در این جنگ، بستن گذرگاه رفح، ایجاد دیوار زیرزمینی برای مسدود کردن تونل‌هائی که مسیر امدادرسانی به مردم تحت محاصره غزه بودند و مواضع ضد فلسطینی که در ماه‌های آخر حکومت خود گرفت همگی نشان می‌دادند که او حکومت خود را پایدار می‌داند بطوری که حتی زمینه را برای موروثی کردن قدرت و ادامه حاکمیت بر مصر توسط اعضای خانواده خود مناسب می‌دید!

آنچه در 22 بهمن سال گذشته در قاهره رخ داد و موجب شد سلطه 30 ساله حسنی مبارک بر مصر پایان یابد، ملت‌های دیگر کشورهای عرب را به قیام علیه دیکتاتور تشویق کرد که به فرار علی عبدالله صالح دیکتاتور یمن به ریاض و سقوط خفت‌بار سرهنگ قذافی دیکتاتور لیبی منجر شد.

قبل از مصر، مردم تونس موفق شده بودند زین العابدین بن علی را از اریکه قدرت به زیر بکشند و وادار به فرار نمایند.

در سایر کشورهای عرب نیز خیزش‌های گسترده‌ای علیه حکام خودکامه شکل گرفت و شرایط بگونه‌ای به پیش می‌رود که تردیدی در عقب‌نشینی دیکتاتورها و پیدایش تغییرات عمیق در ساختار حکومت‌های این کشورها وجود ندارد.

دولت‌های اروپائی و آمریکا هر چند با نگرانی شدیدی که از تحولات جهان ” حضور پرشور مردم کشورهای مختلف اسلامی در راه پیمائی روز قدس امسال، جلوه‌ای از تحولات مهمی بود که در جهان اسلام رخ داده و سرآغاز تحولات عمیق‌تر و گسترده‌تر است. “
عرب و شمال آفریقا پیدا کرده اند، درصدد تصاحب انقلاب‌ها و مهار آنها هستند، لکن بیداری ملت‌ها در این کشورها بقدری گسترده و عمیق است که ترفندهای غرب در برابر آن کاری از پیش نخواهد برد.

این روزها تبلیغات زیادی درباره آینده لیبی بعد از قذافی صورت می‌گیرد که همه آنها درصدد القاء این نکته هستند که مردم لیبی به دلیل قبائلی بودن یا عدم برخورداری از تجربه سیاسی و یا نداشتن احزاب سیاسی کارآمد، نمی‌توانند کشور خود را اداره کنند و در نتیجه ناچارند دست نیاز به سوی غربی‌ها دراز کنند.

همین تحلیل‌ها نیز ساخته و پرداخته خود غربی هاست و آنها از این طریق درصدد فراهم کردن زمینه برای تسلط خود بر لیبی و چپاول ثروت‌های این کشور هستند.

آنها در سال‌های گذشته ابتدا قذافی را ضعیف کردند و سپس تا توانستند از او امتیاز گرفتند و چون وقوع تحولات کنونی در جهان عرب را پیش‌بینی نمی‌کردند با قذافی نرد عشق باختند و با او رفت و آمد کردند و همه این تعاملات را در رسانه‌ها منتشر کردند و اکنون که روزگار به قذافی پشت کرده آنها نیز تا می‌توانند علیه او تبلیغ می‌کنند تا جای پای خود را در لیبی محکم نمایند و این کشور را به نیم قرن قبل برگردانند که در چنگ استعمارگران بود.

بمب‌هائی که طی چند ماه اخیر توسط جنگنده‌های ناتو بر سر مردم لیبی ریخته شد هر چند در ظاهر برای ساقط کردن قذافی بود اما از همان آغاز کاملاً مشخص بود که هدف غربی‌ها از این اقدام، سهم خواهی از لیبی بعد از قذافی است.

غربی‌ها خوب می‌دانستند که قذافی هم مثل ” غربی‌ها برای کشورهای دیگر عرب که در نوبت انقلاب و قیام‌های مردمی هستند نیز نقشه‌های مشابهی دارند و تلاش می‌کنند در هر کدام از آنها به تناسب شرایطی که دارند نفوذ کنند و هر قدر که می‌توانند ثروت هایشان را غارت نمایند. “
حسنی مبارک و بن علی رفتنی است و مردم لیبی به چیزی کمتر از رفتن او قانع نمی‌شوند.

به همین دلیل از طریق بمباران‌های بظاهر ضد قذافی ولی در واقع منهدم کننده زیرساخت‌های لیبی، تلاش کردند از یکطرف خود را شریک آینده ثروت‌های این کشور نمایند و از طرف دیگر به بهانه ترمیم خرابی‌ها و بازسازی لیبی، پول‌های کلانی به جیب بزنند.

غربی‌ها برای کشورهای دیگر عرب که در نوبت انقلاب و قیام‌های مردمی هستند نیز نقشه‌های مشابهی دارند و تلاش می‌کنند در هر کدام از آنها به تناسب شرایطی که دارند نفوذ کنند و هر قدر که می‌توانند ثروت هایشان را غارت نمایند.

در برابر این ترفند جدید، که نوع پیشرفته‌ای از استعمار است، فقط بیداری ملت‌ها می‌تواند بایستد و نقشه‌های خائنانه شان را نقش بر آب کند.

خیزش عمومی ملت‌های عرب و مسلمان در روز جهانی قدس امسال، که با سالهای قبل متفاوت بود، نشان داد بیداری مردم بسیار گسترده‌تر و عمیق‌تر از آنست که غربی‌ها اینبار هم بتوانند مانند قرن‌های گذشته به اهداف پلید استعماری خود دست یابند.

اکنون رژیم صهیونیستی، که غربی‌ها آنرا در قلب جهان اسلام کاشتند تا در چنین مواقعی از آن استفاده نمایند، ضعیف‌تر از همیشه و رو به زوال است، مهره‌های اصلی غربی‌ها در منطقه، که حسنی مبارک درشت‌ترین نمونه آن بود، از صحنه خارج شده‌اند و ملت‌ها اعلام کرده‌اند که تا رسیدن به مطالبات اصلی خود، که استقلال و آزادی و در دست گرفتن سرنوشت کشورهایشان است، حاضر نیستند کوتاه بیایند.

در چنین شرایطی قطعاً غربی‌ها بازنده اصلی تحولات منطقه هستند و چه بخواهند و چه نخواهند باید بپذیرند که این ملت‌های بیدار هرگز حاضر نیستند به دوران استعمار برگردند.برچسب هابیداری اسلامی, وضعیت امروز خاورمیانه, ترفند های غرب
نسخه چاپیارسال به دوستان

نظر شما:مطالب پیشنهادی
مطالبات شیطان بزرگ در سوریه مطالبات شیطان بزرگ در سوریه
مخالفان داخلی دولت سوریه در یک تقسیم بندی کلی به دو دسته تقسیم می شوند
تهدیدهای پیش روی بیداری اسلامی تهدیدهای پیش روی بیداری اسلامی
بیداری اسلامی وانقلابیون با چه موانعی مواجه هستند
وعده صادق وعده صادق
فریاد اعتراض ملت ها در گوش ابر قدرتها، پیکره غرب را به لرزه انداخته
این قرن، قرن اسلام است این قرن، قرن اسلام است
در طول عمرمان این ضرب المثل ایرانی را بارها شنیده ایم که...
ظهور قدرتمند اسلام در آمریکای لاتین ظهور قدرتمند اسلام در آمریکای لاتین
هجده درصد مسلمانان، عرب و بقیه مسلمان ها در کشورهای دیگری پراکنده اند
انقلاب‌هایی با شعار الله اکبر انقلاب‌هایی با شعار الله اکبر
با سقوط قذافی، تحولات منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا وارد مرحله جدیدی شد
غرب در جاده اسلام ستیزی غرب در جاده اسلام ستیزی
بررسی کارنامه کشورهای غربی در ماه های اخیر
توطئه علیه جهان اسلام توطئه علیه جهان اسلام
قدرت های جدید ضد غرب منافع آنها را در معرض تهدید قرار داده اند

• حج
آموزش
احکام
آشنایی با اماکن
• عترت
اهل بیت علیهم السلام
خاندان معصومین
زیارتنامه ها
احادیث و روایات
غدیر
• تاریخ
تاریخ اسلام
تاریخ ایران
انقلاب اسلامی
دفاع مقدس
بیداری اسلامی
• سبک زندگی
حجاب و عفاف
خانه و خانواده
خلاقیت و نوآوری
زندگی شهری
کودک و نوجوان
طب طبیعی
• چند رسانه ای
آوا و نما
عکس
نرم افزار
• هنر دینی
شعر آیینی
حکایات و لطایف
دلنوشته ها
داستانک
 • حج در معارف و کلام
وحی
معصومین ( علیهم السلام )
بزرگان
• اخلاق
اخلاق عملی
اخلاق نظری
• کتابخانه
حج
عترت ( علیهم السلام )
معارف
• سایر
دین شناسی
شخصیت شناسی
پیوندها
کلیه حقوق متعلق مادی و معنوی متعلق به امور حج و زیارت سازمان صدا و سیما می باشد
امور حج و زیارت صدا و سیما