شعار حج 1401 اعلام شد


شعار حج 1401 اعلام شد  جلسه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت برای سرعت بخشیدن به پیگیری‌ها در خصوص حج 1401 تشکیل و در این جلسه شعار حج سال جاری اعلام شد.
 
شعار حج 1401 اعلام شد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت امروز به ریاست حجت‌الاسلام سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد.
 
در این جلسه آخرین برنامه ریزی‌ها و اقدامات صورت گرفته و تماس‌ها با مسئولان کشور میزبان درخصوص حج پیش رو بررسی شد و شرکت کنندگان نقطه نظرات خود را مطرح کردند.
 
 سیدصادق حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای افزایش سهمیه زائران ایرانی درحج پیش رو، تصریح کرد: در حال رایزنی با مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هستیم تا به تعداد کافی پروازهای حج تامین شود تا مدت اقامت زائران در سرزمین وحی طولانی نشود.
 
وی به فعال شدن کمیته‌های مسکن، حمل و نقل، تغذیه و تدارکات و نرخ گذاری اشاره کرد و از تشکیل ستاد حج برای پیگیری سریعتر امور حج آینده خبر داد.
 
این جلسه با گزارش اکبر رضایی، معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت درباره استخراج آمار و اطلاعات زائران حج پیش رو و سید‌علی مرعشی، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت درباره ساختار این مرکز و نحوه معاینات پزشکی زائران حج آینده ادامه یافت.
 
معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: برای اعزام ایثارگران به حج تمتع سهمیه ۱۹۰۰ نفری اختصاص یافته است. همچنین نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بر لزوم اطلاع رسانی مسئولان حوزه حج و زیارت در خصوص حج آینده برای آرامش بخشی به زائران تاکید و تصریح کرد: هرچند با اعلام دیرهنگام عربستان فرصت کمی برای آمادگی‌های لازم در خصوص حج ۱۴۰۱ باقیمانده است، ولی نباید از کیفیت برنامه‌ها و فعالیت‌ها کاسته شود.
 
در این جلسه اعلام شد که شعار حج پیش‌رو «حج؛ خودسازی، انسجام، اقتدار اسلامی و دفاع از مسجدالاقصی» خواهد بود که به عنوان شعار حج ۱۴۰۰ هم انتخاب شده بود. 
 
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه در این شعارمعنویت، وحدت، اقتدار جهان اسلام و دفاع ازمظلوم نهفته است، تصریح کرد: حج، فرصتی برای مطرح شدن مهمترین چالش‌های جهان اسلام و صحنه نمایش انسجام، اقتدار و عظمت اسلامی است و با توجه به اتفاقات اخیردرصحنه فلسطین لزوم پرداختن به این قضیه مهم جهان اسلام و همفکری امت اسلامی در دفاع از مسجدالاقصی و فلسطینیان بیش از پیش احساس می‌شود.