پایان اعزام زائران حج از ۴ استان/ رئیس سازمان حج و زیارت به مدینه رفت


پایان اعزام زائران حج از ۴ استان/ رئیس سازمان حج و زیارت به مدینه رفت  رئیس سازمان حج و زیارت پیش از سفر به سرزمین وحی ، گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص انتقال زائران حج تمتع ارائه کرد و از اعزام ۹ هزار و ۳۰۰ نفر از زائران تا عصر امروز خبر داد.
 
پایان اعزام زائران حج از ۴ استان/ رئیس سازمان حج و زیارت به مدینه رفت
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، سیدصادق حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت عصر امروز جمعه ۲۷ خرداد ماه پیش از عزیمت به مدینه منوره در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه اجرایی برای حجاج امسال گفت: با تلاش شبانه روزی مشکلی در حوزه اسکان در هتل‌ها، جداول پروازی، حمل و نقل، موضوعات بهداشتی مرتبط و به ویژه در خصوص صدور روادید وجود ندارد و روادید عزیزان به صورت الکترونیکی و با تلاش شبانه‌روزی دست اندرکاران انجام گرفته است.
 
وی با بیان اینکه تمام دست اندرکاران حج و زیارت و دستگاه‌های همکار به خوبی برای حج ۱۴۰۱ فعالیت کرده‌اند، افزود: علیرغم زمان بسیار اندک، اقدامات قابل توجهی به ویژه در خصوص انتقال حجاج به عربستان صورت گرفته است که از سازمان هواپیمایی کشور قدردانی می‌کنیم.
 
‌رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اندک تاخیرهای موجود در برخی پروازهای حجاج به کشور میزبان گفت: میانگین تاخیرها حدود یک ساعت می‌شود که امیدواریم دست اندرکاران ذیربط به دنبال کاهش مسایل و مشکلات باشند.
 
‌حسینی همچنین گزارشی از عملیات اجرایی بیان کرد و افزود: پروازهای حج امسال ابتدا از روز ۲۲ خرداد ماه به مدینه صورت گرفت و تعدادی از پروازهای نیز از شامگاه گذشته به جده اغلب شده است.
 
وی اضافه کرد: تا ظهر امروز جمعه ۳۷ پرواز شامل حجاج و عوامل به عربستان سعودی انجام گرفته است. همچنین از ۲۲ خرداد تا ظهر امروز ۲۷ خرداد ماه حدود ۲۷ پرواز وارد مدینه منوره شده و ۶هزار و ۹۶۲ نفر طی روزهای گذشته به مسجدالنبی (ص) مشرف شدند که این افراد مدینه اول محسوب می‌شوند.
 
حسینی با بیان اینکه حدود ۸ پرواز نیز از ایران وارد فرودگاه جده شده است و زائران پس ورود و احرام بستن به سمت مکه مکرمه و زیارت کعبه معظم مشرف شده اند، گفت: ‌تعداد زائران مدینه بعد نیز تاکنون یک هزار و ۸۸۶ نفر بوده است‌.
 
‌رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه در مجموع ۹ هزار و ۳۱۴ نفر عازم سرزمین وحی شده‌اند،‌ گفت: این عزیزان توسط ایران ایر به عربستان منتقل شده‌اند.
 
‌وی با اشاره به ایستگاه‌‌های پروازی و همکاری دست اندرکاران برای انتقال زائران گفت: زائران شهرهای کرمان‌، تبریز، زنجان و بندرعباس به طور کامل منتقل شده‌اند و مشکلی دراین خصوص وجود ندارد‌.
 
‌حسینی تصریح کرد: امیدواریم تمام زائران به سلامت اعزام شوند و با تندرستی و کوله باری از معنویت و اخلاق به کشور بازگردند و ما نیز خدمت رسان این عزیزان باشیم.
 
‌رئیس سازمان حج و زیارت عصر امروز جمعه با بدرقه جمعی از مسوولان حج و زیارت کشور تهران را به مقصد مدینه منوره ترک کرد. ‌قرار است رییس سازمان حج و زیارت از نزدیک در جریان عملیات حج تمتع ۱۴۰۱‌ ‌حضور داشته باشد.