حضور زائران کشورمان در نمازجمعه مسجدالنبی/ ایرانیان به زیارت بقیع رفتند


حضور زائران کشورمان در نمازجمعه مسجدالنبی/ ایرانیان به زیارت بقیع رفتند  
 
با تشرف زائران خارجی حج تمتع، مسلمانان در مسجدالنبی (ص) با رنگ و نژادهای مختلف در کنار یکدیگر به اقامه نماز جمعه پرداخته و پس از آن ایرانیان به زیارت بقیع مشرف شدند.
 
حضور زائران کشورمان در نمازجمعه مسجدالنبی/ ایرانیان به زیارت بقیع رفتند
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، تاکنون بیش از ۹ هزار ایرانی برای انجام مناسک حج تمتع سال جاری به سرزمین وحی مشرف شده‌اند.
 
حضور زائران ایرانی در بقیع و حرم نبوی
 
بر اساس برنامه تعیین شده، تاکنون بیشتر زائران از طریق فرودگاه مدینه به عربستان منتقل شده‌اند و روند اعزام زائران خانه خدا در حال انجام است. سیدصادق حسینی، رئیس سازمان حج ‌و زیارت نیز جمعه ۲۷ خرداد به عربستان رفت و‌ در فرودگاه مدینه مورد استقبال برخی از مسؤولان حج عربستان قرار گرفت.
 
زائرانی که وارد مدینه منوره شده‌اند، روز‌گذشته در نماز جمعه که در مسجدالنبی (ص) برگزار شد، حضور یافته و در کنار سایر زائران نماز را اقامه کرده و پس از آن به زیارت قبور ائمه مدفون به بقیع رفتند. این نخستین حضور زائران ایرانی در نماز جمعه مسجدالنبی (ص) پس از شیوع کرونا بود که زائران کشورهای مختلف با رنگ و زبان متنوع از نژادهای گوناگون پس از ۲ سال تعطیلی حج، به زیارت حرم نبوی مشرف شده و در کنار یکدیگر و با صفوف منظم به اقامه نماز جمعه پرداختند. 
 
نماز جمعه در مدینه با حضور زوار ایرانی
 
با توجه به محدودیت‌های اعمال شده از سوی سعودی‌ها، درهای بقیع در ساعات خاصی باز می‌شود و بانوان همچنان امکان تشرف به این مکان مقدس را ندارند. حتی پلیس سعودی از حضور بانوان پشت درهای بقیع هم جلوگیری می‌کند.
 
علاوه بر این، خواندن ادعیه و زیارتنامه با صدای بلند در بقیع ممنوع است و زائرانی که به زیارت ائمه مدفون در بقیع مشرف می‌شوند، فقط باید از راه دور به زیارت بپردازند و غروب‌ها هم درهای بقیع بسته می‌شود و هیچ زائری نمی‌تواند وارد این مکان مقدس شود.
 
با توجه به اعزام حدود ۲۰ درصد زائران حج تمتع به سرزمین وحی، مشکلی در روند اعزام و حتی حضور زائران کشورمان در عربستان وجود ندارد و نیروی سعودی‌ به خوبی از زوار استقبال کرده‌اند.
 
بقیع روز گذشته
 
به گزارش فارس، امسال حدود ۴۰ هزار ایرانی برای انجام مناسک حج تمتع عازم سرزمین وحی می‌شود و عملیات اعزام زوار تا ۱۲ تیر ادامه دارد.