ورود نمایندگان دفاتر آیات عظام و مراجع عظام تقلید به مدینه منوره


به گزارش لبیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج،‌ یک گروه از نمایندگان دفاتر آیات عظام  و مراجع تقلید بامداد دوشنبه(30 خرداد ماه) وارد مدینه منوره شدند.

با ورود این گروه از نمایندگان آیات عظام، دفاتر نمایندگی مراجع تقلید در مدینه منوره فعال شده و مقلدان می توانند برای امور شرعی و مذهبی به آنان مراجعه کنند.

گفتنی است دفاتر نمایندگی مراجع عظام تقلید شیعه به منظور پاسخگویی به سوالات و دیگر امور شرعی در ایام حج در شهرهای مقدس مدینه و مکه  راه اندازی می شود.

بر اساس این گزارش، تمامی زائران می توانند به صورت مستقیم یا از طریق روحانیون خویش هر گونه سوال یا مورد شرعی را در باره مناسک حج تمتع و موضوعات مرتبط با آن، با نمایندگان مرجع تقلید خویش مطرح کرده و بر اساس پاسخ دریافتی اقدام کنند.

هیئتی از بعثه مقام معظم رهبری به سرپرستی حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین عسگری علویه مسئول دفتر نمایندگی بعثه در قم  با حضور در محل اسکان نمایندگان دفاتر مراجع، ورود آنان را به شهر پیامبر (ص) را خیرمقدم گفت و آمادگی بعثه جهت فراهم کردن تسهیلات مناسب برای فعالیت دفاتر بیوت مراجع را اعلام کرد.

گفتنی است آگاهی مقلدان هر یک از مراجع تقلید از احکام مناسک حج امری مهم و ضروری است و این وضعیت، ایجاب می کند که آنان بتوانند به راحتی و در هر مرحله از مناسک، سوال های خویش را مطرح سازند تا بدون هیچ ابهام و اشکالی، این تکلیف و فریضه بزرگ الهی را به انجام برسانند.