وبینار مجازی «وحدت اسلامی در پرتو قرآن و عترت» با حضور جمعی از صاحب‌نظران مسلمان از سوی معاونت بین‌الملل بعثه مقام معظم رهبری برگزار شد.


وبینار مجازی «وحدت اسلامی در پرتو قرآن و عترت» با حضور جمعی از صاحب‌نظران مسلمان از سوی معاونت بین‌الملل بعثه مقام معظم رهبری برگزار شد.
به گزارش لبیک به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، پیرو فرمایشات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) در دیدار با کارگزاران حج تمتع 1401 در زمینه مباحث بین‌الملی و تأکیدات نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، معاونت بین‌الملل بعثه مقام معظم رهبری برگزاری سلسله نشست‌ها و وبینارهای تخصصی در موسم حج 1401 را برنامه‌ریزی کرد.

وبینار مجازی با عنوان «وحدت اسلامی در پرتو قرآن و عزت» با هدف تبیین و تأکید بر هماهنگی قرآن و عترت بر وحدت مسلمانان و پرهیز از تفرقه و جدایی روز یکشنبه (26 تیرماه) ساعت 13 به وقت مکه مکرمه برگزار شد.

اهداف و محورهای این وبینار شامل بیان ابعاد و اهمیت وحدت از منظر قرآن کریم، اهمیت وحدت از منظر امیرمؤمنان(ع)، فاطمه زهرا(س) و سایر ائمه معصومان(ع)، همصدایی بین مذاهب و گروه‌های اسلامی و راهکارهای جلوگیری از جنگ‌های مذهبی با بهره‌برداری از محبت اهل بیت(ع) بود.

تأکیدات هماهنگ قرآن و اهل بیت(ع)، حدیث ثقلین محور وحدت بر پایه دو میراث گرانبهای پیامبر(ص)، نمونه‌هایی از سیره وحدت‌آفرین اهل بیت(ع) و پاسخ منفی به تفرقه‌افکنان و تحلیل سیره امیرمؤمنان(ع) در حفظ وحدت با تأکید بر خلافت ایشان از دیگر محورها و اهداف این وبینار بود.

در این همایش نخبگانی از ایران، عراق، پاکستان، نیجریه، اندونزی و سایر کشورها به سخنرانی پرداختند که از جمله آنها می‌توان به آیت‌الله رمضانی، آیت‌الله یوسفی غروی، حجت‌الاسلام محمدعلی میرزایی، پرفسور ادریس هانی و سیدعامل حسین اشاره کرد.