ده روز دیگرعملیات انتقال زائران حج ۱۴۰۱ پایان می یابد


ده روز دیگرعملیات انتقال زائران حج ۱۴۰۱ پایان می یابد  مسئول حمل و نقل عملیات حج تمتع ۱۴۰۱ با بیان اینکه عملیات انتقال حجاج  به کشورمان سرعت گرفته است، اظهار داشت: عملیات بازگشت زائران از دو فرودگاه جده و مدینه به ترتیب روزهای 6  و 7 مرداد ماه پایان خواهد یافت.
 
کامران اکبری درگفتگو با پایگاه اطلاع رسانی حج با اعلام این مطلب افزود: درحال حاضر روزانه بین 5 تا 7 پرواز از فرودگاه مدینه و 5 تا 6 پرواز از فرودگاه جده و مجموعا روزانه 12 تا 14 پرواز به مقصد کشورمان انجام می شود و حجاج به میهن اسلامی باز می گردند.
 
وی با اشاره به اینکه پروازهای فرودگاه جده از 23 تیرماه شروع شده است، افزود: پروازهای زائران به مقصد ایستگاههای کرمان، تبریز، زنجان و بندرعباس به اتمام رسیده است و ایستگاههای بوشهر، شیراز و اردبیل هم در چند روز آینده به اتمام خواهد رسید.
 
مسئول حمل و نقل عملیات حج تمتع ۱۴۰۱ با بیان اینکه از23 تیرماه تاکنون در مجموع 48 پرواز از دو فرودگاه مدینه و جده به مقصد کشورمان انجام شده است، گفت: عملیات انتقال زائران ایرانی حج امسال ده روز دیگر پایان می یابد و در این مدت با همکاری مرکز پزشکی حج و زیارت و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بیماران بستری در بیمارستان های سعودی و مکه به تدریج و با رعایت مراقبت های پزشکی به ایران انتقال خواهند یافت.